Eurocup zná všechny čtvrtfinalisty | Probasket.cz

Eurocup zná všechny čtvrtfinalisty

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔16.3.2015

Odvety osmifinále Eurocupu nepřinesly žádné výraznější překvapení. Je pravda, že se nečekala například další vysoká porážka Bayernu od Valencie. Bavorský klub si po prvním zápase přivezl ze Španělska 22-bodové manko a to, že jej nedožene bylo jisté už po 15 minutách hry, kdy Ribas a spol. vedli o 15 bodů. Double – doublem se blýskl pivot Bojan Dubljevič. Roli favorita potvrdil i ruský Lokomotiv Kubaň, který povolil dalšímu německému týmu, Bamberku, pouze 53 bodů. Hosté stříleli z pole pouze s 35 % úspěšností a ztratili 17 míčů, čímž Kubani postup velmi usnadnili. Překvapivě vyrovnaná byla odveta Kazaně s Cantu, Italové ještě minutu před koncem základní hrací doby snížili na 70:72, ale poté s autoritou zasmečoval D´orr Fischer a hostující Feldeine minul svou trojku, díky čemuž se z postupu radovali domácí. Jasný triumf slaví jak moskevský Chimki, tak turecký Pinar Karsiyaka. Odnesl to Petrohrad, respektive Lietuvos Rytas.

Zvláště vypadnutí Litevců tak jednoznačným způsobem se nečekalo. V dresu Izmiru nebyl k zastavení americký křídelník Jon Diebler, jenž zaznamenal 26 bodů včetně 5 trojek. Oběma týmům se dařila produkce zpoza oblouku, Turci zaznamenali 14 přesných zásahů, Litevci dokonce ještě o jeden více. Hlavní rozdíl byl tedy ve ztrátách: Zatímco Rytas jich způsobil 20, domácí pouze 11. Strašidelný nástup do druhé čtvrtiny stál postup polského šampiona ze Zhořelce. Poláci nedokázali vstřelit téměř pět minut koš a nabídli Paříži vedení 16:0 ve druhé čtvrtině, z čehož už se nevzdory 49 doskokům nedokázali dostat. Identicky stejný výsledek jako v Kazani se zrodil na Kanárských ostrovech, kde domácí Gran Canaria udolala Cedevitu Záhřeb. Domácí těžili z výborné obrany a dobré hry svých podkošových hráčů. Virtus Řím porazil i přes absenci klíčového rozehrávače Brandona Tricheho Banvit 66:56, ale ani to nemuselo Turky mrzet. Doma totiž vyhráli o 16 bodů a tak Sammy Mejia a spol. mohou slavit postup do další fáze.

Výsledky:

Lokomotiv Kubaň – Brose Baskets Bamberg 70:53 (23:10, 17:17, 20:14, 10:12)
Nejlepší střelci: D. Brown 22, Žukaněnko 10, Grigorjev 9 – Strelnieks 15, Wanamaker 11, Theis 9
Postupuje Lokomotiv Kubaň

UNICS Kazaň – Foxtown Cantu 75:72 (11:14, 29:17, 16:20, 19:21)
Nejlepší střelci: Kaimakoglou 14, Fischer 13, Bykov 13, Langford 13 – Buva 17, Feldeine 15, Shermadini 11
Postupuje UNICS Kazaň

Chimki Moskva – Zenit Petrohrad 89:70 (26:11, 20:22, 27:16, 16:21)
Nejlepší střelci: Koponen 24, Rice 15, Vjalcev 13 – Vichrov 13, Borovnjak 11, Spiridonov 9, Jones 9
Postupuje Chimki Moskva

Pinar Karsiyaka Izmir – Lietuvos Rytas Vilnius 97:81 (20:13, 33:21, 27:25, 17:22)
Nejlepší střelci: Diebler 26, Dixon 14, Strawberry 13 – Orelik 22, Gecevičius 17, Janavičius 11
Postupuje Pinar Karsiyaka

Turow Zhořelec – Paris Levallois 78:87 (22:18, 12:26, 15:14, 29:29)
Nejlepší střelci: Moldoveanu 19 (10 doskoků), Kulig 16, Chylinski 11 – Schilb 24, Green 21, Christmas 15
Postupuje Paris Levallois

Bayern Mnichov – Valencia 60:94 (20:28, 11:22, 10:20, 19:24)
Nejlepší střelci: Gavel 14, Zipser 13, Bryant 11 – Dubljevič 16 (10 doskoků), Aguilar 14, Ribas 13
Postupuje Valencia

Virtus Řím – Banvit Bandirma 66:56 (18:18, 13:11, 20:11, 15:16)
Nejlepší střelci: Stipčevič 23, Jones 8, Ejim 7, D´Ercole 7 – Mejia 21, Ch. Davis 10, Dragičevič 8