Dramata v ŽBL skončila bez překvapení. Johnová dala 35 bodů

📁 Články, Domácí soutěže, Topstory, ŽBL 🕔14.12.2014

V sobotních utkáních ŽBL vítězily favoritky. Slavia, Hradec Králové i Valosun Brno získaly jasná vítězství. Darina Johnová ze Slavie nasbírala 35 bodů.

Ve včerejších zápasech ŽBL uspělo vždy favorizované družstvo. Hradec Králové, Valosun Brno i Slavia Praha své soupeře porazily rozdílem třídy. Nejzajímavější vývoj utkání byl v Brně, které přivítalo Slovanku. Hráčky Valosunu sbíraly v první půli především ztráty a díky mladé forvardce Minarovičové v poločase vedla právě Slovanka. Do druhé půle však nastoupil úplně jiný Valosun. Brňanky zagresivnily obranu a dovolily Slovance pouhé dva body za šest a půl minuty hry. To bylo pro vývoj rozhodující. V posledním dějství byly domácí hráčky velmi efektivní a Valosun nakonec zvítězil o 25 bodů.

Podobný scénář se odehrával v Trutnově. Mladé soupeřky VŠ Praha držely krok s favoritem, domácí rovněž ztrácely spoustu míčů. Stejně jako v Brně si Trutnovanky vybojovaly důležité vedení až po poločase. To nakonec dosáhlo až k 22 bodům. Domácí hráčky přeskákaly soupeřky na doskoku, jen Pazderová a Ostarellová doskočily 31 míčů, více než celý tým VŠ Praha dohromady.

Johnová i Křížová zazářily

Utkání Slavie Praha proti SBŠ Ostrava ovládla domácí křídelnice Darina Johnová. S devětadvacetiletou hráčkou si Ostravanky vůbec nevěděly rady, Johnová nakonec nasbírala 35 bodů, z toho trefila hned sedm trojek. Domácím pomohly špatné herní úseky SBŠ, ve kterých Slávistky postupně navyšovaly vedení. SBŠ si odvezla debakl o 30 bodů.

Také Karlovy Vary doplatily na slabší úseky během zápasu v Hradci Králové. Hostující hráčky nebyly dostatečně agresivní, za celé utkání střílely jen sedm trestných hodů. Kromě cizinek v dresu Varů se žádná hráčka nedostala alespoň na pět bodů. Hradecká opora Kateřina Křížová nasbírala 26 bodů a 7 doskoků.

IMOS potvrdil roli favorita až po půli

Brněnské vicemistryně z IMOSu získaly povinné vítězství ve Strakonicích. Úspěch se však nerodil lehce. Hostující sice začaly šňůrou 8:0, poté se ale díky domácím hráčkám Šujanové s Berryovou hra vyrovnala. Strakonice prohrávaly v poločase jen o bod, ovšem Michaela Stejskalová pomohla získat pro Brno do závěrečné čtvrtiny dvouciferný náskok. V poslední desetiminutovce si už Brňanky vítězství vzít nenechaly. Oba celky střílely s mizernou úspěšností z dálky, společně trefily pouze dvě trojky z 32 pokusů. Hvězdou zápasu byla Jenna Smithová, která na hřišti opět strávila 40 minut, během nichž nasbírala 25 bodů a 16 doskoků s celkovou užitečností 35.

BLK Slavia Praha – SBŠ Ostrava 90:60 (Johnová 35 – Hilliardová 20)

Sev-en Strakonice – BK IMOS Brno 51:66 (Berryová 17 + 12 doskoků – Smithová 25 + 16 doskoků)

Valosun Brno – Slovanka Mladá Boleslav 86:61 (Vlková 22 – Minarovičová 12)

Kara Trutnov – VŠ Praha 74:55 (Pazderová 19 + 15 doskoků – Záplatová 12)

Hradec Králové – Loko Karlovy Vary 86:49 (Křížová 26 – Ramirezová 19)

Ilustrační foto: blkslaviapraha.cz