Liga U19 – I zde vládne SŠMH | Probasket.cz

Liga U19 – I zde vládne SŠMH

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔26.11.2014

Na rozdíl od skupiny B, kde jsou rozdíly mezi týmy markatní, je v Áčku situace vyrovnaná. Opět tak byly k vidění zajímavé duely. Pojďme se na výsledky podívat.

Skupina A

První příčku i po tomto víkendu drží Sadská. Ta se představila přes vlastními fanoušky v soubojích s Aritmou a Kladnem. Zvlášť bitva s prvně jmenovaným celkem, který má na svém kontě pouhá 4 vítězství, přinesla více vzrušení, než se dalo před začátkem čekat. Aritma totiž na své soupeřky hned od úvodu vletěla a brzy si vypracovala vedení. To si také udržovala po celý první poločas a zdálo se, že by vedoucí tým mohla ve zbývajících minutách značně potrápit. To se ovšem nestalo. Do druhého poločasu nastoupil totiž úplně jiný tým, než v tom prvním. Sadská výsledek v poklidu otočila a odnáší si výhru 68:60. To s předposledním Kladnem se úspěch rodil snadněji. Krajáková nasázela 23 bodů a byl z toho zisk v poměru 94:63.

Kladno se o den dříve představilo v Poděbradech a ani proti domácímu výběru to nebylo ono. Hlavně otřesná první čtvrtina z pohledu hostí jasně naznačila, jaký tým bude sahat po vítězství. Rylichová zasypala konto soupeřek 28 body a domácí tým zvítězil 66:42. Ovšem ani Aritma v hale Poděbrad neuspěla. Hostující hráčky rychle zapomněly na výkon, který předváděly proti Sadské, a působily místy až odevzdaným dojmem. I přesto nakonec v závěrečné čtvrtině mírně zatápěly domácím hráčkám, které i tak triumfovaly 55:47.

I přes odložený zápas si druhé místo v tabulce pohlídal Prosek. Ten ke svému jedinému utkání zajížděl na palubovku DBaKu a domácímu celku překvapivě podlehl. Utkání to bylo vyrovnané, nikdo si nedokázal vytvořit nějaké větší bodové vedení a tak se stále mírně v předu držel hostující tým. Ovšem v závěrečné čtvrtině převzaly otěže domácí hráčky. Kyselová zaznamenala 23 bodů a byla z toho výhra 69:63. O den později však byl nad síly domácích Brandýs. Ten přijel taky odehrát svůj jediný zápas, na který se dokonale připravil. Hostující hráčky byly od prvních minut lepší a po zásluze zvítězily 81:74.

Na posledním místě se i nadále drží Kralupy. Junior i v těchto zápasech schytal vysoké porážky. Nejdříve si na hostujícím celku smlsl Slovan a konkrétně i Grindlerová, která zaznamenala 42 bodů a velmi tak pomohla Litoměřicím k vítězství 86:31. Souboj s Varnsdorfem vypadal z pohledu hostujících hráček dost podobně. Tentokrát se však na bodovém přídělu podílel celý tým domácích a byl z toho triumf 95:47.

Na rozdíl od Varnsdorfu byly Litoměřice úspěšné v obou svých duelech. Na palubovku obou družstev totiž zavítaly Nusle, které dokázaly v souboji s prvně jmenovaným týmem zvítězit 64:60. Ovšem na Grindlerovou byly hostující hráčky krátké. Ta opět táhla své Litoměřice za výhrou, tentokrát 73:67.

8. kolo

Basket Poděbrady – Sokol Kladno (66:42) (20:7 33:12 53:27)

ŠBK P-H Sadská – Aritma Praha (68:60) (14:21 30:38 53:50)

DBaK – BK Prosek (69:63) (12:14 27:28 49:50)

BK Klatovy – BK Brandýs n.L. (43:61) (15:15 26:30 35:42)

Slovan Litoměřice – BKj. Kralupy n.V. (86:31) (24:11 45:17 65:21)

Slovan Varnsdorf – Sokol Nusle (60:64) (16:22 30:41 44:46)

9. kolo

Basket Poděbrady – Aritma Praha (55:47) (14:10 34:19 48:25)

ŠBK P-H Sadská – Sokol Kladno (94:63) (29:16 41:33 66:50)

DBaK – BK Brandýs n.L. (74:81) (12:24 28:38 46:57)

Slovan Litoměřice – Sokol Nusle (73:67) (22:11 37:30 58:48)

Slovan Varnsdorf – BKj. Kralupy n.V. (95:47) (26:16 51:31 75:38)

Skupina B

To skupina B je o trochu jasnější, co se úspěšných a neúspěšných týmů týče. Jasně ve vedení se zde nachází B tým SŠMH. Ten stejně jako kolegyně z extraligy ještě neprohrál ani jedno utkání a tento víkend se představil také na domácí palubovce. Nejprve si domácí hráčky pohrály s dalším B týmem z Hradce Králové. Sokol nekladl žádný odpor a prohrál 77:42. Ještě hůře pak dopadl B tým Trutnova. KARA se nachází na předposledním místě s pouhými 2 výhrami a v Brně schytala debakl 97:33.

Ani druhý celek tabulky z Havířova neměl o tomto víkendu problémy s tím vyhrát oba své zápasy. Nejdříve na jeho palubovku dorazil B tým USK, který se díky 2 vítězstvím nachází na konci tabulky. Havířov žádné překvapení nepřipustil a zvítězil 79:53. Hodně podobně pak probíhal i souboj s posledním Benešovem, který domácí hráčky zvládly 71:53.

Třetí místo po tomto víkendu udržela Olomouc. Ta se právě střetla v přímém měření sil o tento post se Žďárem nad Sázavou. Oba kádry měly před tímto duelem na svém kontě jedinou porážku. Tu druhou si po velmi vyrovnané bitvě připsal právě hostující celek. Domácí hráčky měly v koncovce štěstí, když triumfovaly 49:48. Překvapivě je štěstí opustilo hned v následujícím zápase se Studánkou, který domácí hráčky nezvládly. Pardubice tak díky vítězství 80:61 poskočily na 5. místo tabulky.

Žďár své zaváhání odčinil v souboji s Krnovem, který si z tohoto víkendu odnesl dva těžké příděly. Nejdříve Lokomotiva padla s výborně hrajícími Pardubicemi 95:55. Ještě o trochu těžší direkt pak domácím hráčkám zasadil Žďár. Ten na palubovce Krnova zvítězil dokonce 99:49.

Posledním týmem, který se představil svým fanouškům, byl Kyjov. A všichni, kteří zavítali na utkání Jiskry určitě nemuseli být zklamaní, jelikož viděli dvě velmi vyrovnaná klání. Nejdříve domácí celek po nervy drásající poslední čtvrtině padl s Trutnovem 55:53. Poté si až po prodloužení domácí hráčky poradily s Hradcem Králové 73:68.