VTB liga: Nymburk neuspěl ani v Samaře | Probasket.cz

VTB liga: Nymburk neuspěl ani v Samaře

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔9.10.2014

Svěřenci Kestutise Kemzury prohráli i ve druhém utkání ruského tripu, tentokrát s celkem Krasne Krylia Samara 84-95.

Český mistr opět ukázal, kde jej tlačí bota, a sice v obraně. V žádné ze čtvrtin neubránil soupeře pod 20 bodů. Hosté se ale činili v doskakování: Celkem získali málo vídaných 20 míčů v útoku, ovšem svou dobrou bilanci v této aktivitě tentokrát degradovali střelbou z dálky, neboť se za tři body trefili pouze dvakrát ze 17 střel. Samara vstoupila do utkání lépe a po minutě a 22 sekundách domácí vedli 7-0, velmi aktivně hrající Jiří Welsch však zavelel k vyrovnání na 10-10. Tento stav ale nevydržel příliš dlouho a domácí opět vedli a svůj náskok si udržovali až do poločasu, který skončil 44-40. Reynolds s Berzinsem pokračovali v ofenzivních choutkách i po přestávce a na sklonku 27. minuty to s nymburskými ambicemi začalo vypadat nedobře. Český mistr ale zbraně nesložil a z jedenáctibodové ztráty záhy udělal šestibodovou. Nymburk ke své škodě ale nebyl schopen ubránit více, než jeden útok soupeře a logicky tak přišel trest. Ve čtvrté desetiminutovce po sérii rychlých bodů Samary skóre oscilovalo opět okolo dvanáctibodového vedení Křídel, která si svůj náskok zkušeně pohlídala až do konce zápasu. David Jelínek odehrál za domácí výběr necelých 26 minut, dal dva body, doskočil 4 balony a pětkrát přihrál.

Krasne Krylia Samara – ČEZ Basketball Nymburk 95-84 (22-19, 22-21, 26-19, 25-25)

Nejlepší střelci: Reynolds 24, Berzins 20, Bristol 14, Artešin 11 – Washington 18, Rančík 11, Simmons 10, Welsch 10

Doskoky (útočné): 29 (9) – 36 (20)

Trojky: 10/23 – 2/17

Ztráty: 11 – 11

Fauly: 20 – 25

Validita: 109 – 86