eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

USA proti zbytku světa. MS ve Španělsku je vrcholem sezóny.

📁 Basketbal.cz Extra, Topstory 🕔26.8.2014
USA proti zbytku světa. MS ve Španělsku je vrcholem sezóny.

Letošní šampionát nabídne obrovské množství různých příběhů. Tím hlavním je hon na největšího favorita.

Již za necelé čtyři dny, konkrétně v sobotu 30. srpna 2014 ve 12:30 SEČ, spustí svou oponu Mistrovství světa odehrávající se tentokrát na Pyrenejském poloostrově. Do Španělského království se velmi sledovaná akce přesouvá z Turecka, kde se sehrála doposud ta poslední. Tehdy triumfovalo USA, klasicky hlavní nebo jeden z hlavních favoritů. Těžkým systémem prošly Spojené státy bez jediné porážky a nenechaly nikoho na pochybách, kdo vládne současnému basketbalu. Po dlouhé době získalo velkou medaili domácí Turecko a dostalo se tak mezi smetánku. Pro bývalou Osmanskou říši to ovšem byla pouze labutí píseň zapříčiněná eufórií ve vlastním prostředí, což potvrdilo následné fiasko na ME 2013 ve Slovinsku. Bronz brala další velmoc, především evropská, Litva.

MS v roce 2006 a 2010 se uskutečnila v místech, kde se od hostitelské země nečekaly zázraky. To se tentokrát rozhodně mění. Španělsko se řadí k zásadním adeptům na úspěch. Zlatem ověnčený tým právě z Japonska 2006 budí hrozbu už nějaký ten čas, posuďte sami – od ME 1999 celkově 8 cenných kovů, z toho tři ty nejcennější (2x ME, 1x MS). A bez něj se samozřejmě bude veškerá snaha považovat za smutný problém. Osvědčená, zkušená a sehraná sestava trenéra Juana Orengy ani nemůže mít jiné, než TOP ambice. Tito borci společně strávili takovou dobu, ať už na palubovce nebo mimo ni, že o sobě pravděpodobně vědí cokoliv. Jména jako sourozenci Pau a Marc Gasolové, Juan Carlos Navarro, Rudy Fernandez, Ricky Rubio, Jose Calderon, Serge Ibaka nebo Sergio Rodriguez mají respekt.

Jak bylo řečeno výše, hlavním favoritem je USA. Kádr okolo vysokoškolského specialisty Coacha K., Mikea Krzyzewskiho, bere jedině pohár pro mistra. Přestože to není tak špičkový výběr jako před čtyřmi lety, kdy chybí hlavně oklahomské perly Durant a Westbrook nebo čerstvá akvizice Clevelandu Love, je stejně neskutečně silný a vzhledem k herním ukázkám v NBA famózní. Mezi hvězdy patří například uzdravený Derrick Rose, "arabský terorista" James Harden, Kyrie Irving, Stephen Curry, Rudy Gay či Anthony Davis. I zbytek mužů je v nejlepší lize světa na vzestupu slávy.

V tipování předních pozic nelze opomenout úřadující evropské krále z pyšné Francie. Stratég na lavičce galského kohouta, Vincent Collet, jistě namíchá speciální taktický koktejl, jenž znepříjemní všem soupeřům basketbalový život. Bohužel pro něj, motor Tony Parker, alfa a omega hry, muž, který sám dokáže rozhodnout, bude nenahraditelnou ztrátou. Ani absence Joakima Noaha, případně Nanda de Cola, není zanedbatelná. Nicméně Nicolas Batum, Boris Diaw, Florent Pietrus, Mickael Gelabale, Thomas Heurtel a Joffrey Lauvergne neprodají svou kůži lacino.

Jako další kandidáty je potřeba vyzdvihnout zkušené výběry Řecka, Litvy a Srbska, mezi černé koně můžeme počítat zajímavý celek protinožců z Austrálie a jihoamerického zástupce z exotické Brazílie.

 

Basketbal.cz postupně představí systém turnaje, jednotlivé skupiny a dopodrobna veškeré mančafty. Zároveň Vás budeme každý den informovat o aktuálním dění a v neposlední řadě chystáme velkou soutěž o parádní a hodnotné ceny.

 

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace