Skupina C: USA a ti ostatní | Probasket.cz

Nový Zéland

Turecko

Ukrajina

USA

Jednoznačným favoritem skupiny C je již tradičně jeden z hlavních favoritů na celkové vítězství, celek USA. Mike Krzyzewski, působící v roli hlavního trenéra již devět let, veze do Španělska tým bez výrazné superstar. I tak ale jména Stephen Curry, Kyrie Irving, Anthony Davis, Derrick Rose, Rudy Gay a James Harden dávají fanouškům naději na exhibiční kousky a cestu až do finálových částí turnaje. Celek USA se vyhnul kvalifikaci díky triumfu na Olympijských hrách v roce 2012 v Londýně, kdy porazil pořadatele letošního šampionátu 107:100. Druhým účastníkem reprezentujícím americký kontinent je Dominikánská republika, která si zajistila účast posledním čtvrtým postupovým místem v kvalifikaci. Nejznámějším hráčem středoamerického výběru je hráč Houstonu Rockets Francisco García. Ukrajina jako jediný ze tří reprezentantů Evropy této skupiny si vysloužila účast na mistrovství díky umístění v kvalifikaci. Konečné šesté místo v kvalifikaci zaručilo Ukrajině páté postupové místo při nezapočítání pořadatelského Španělska. Turecko s Finskem startující na divokou kartu při kvalifikaci nijak výrazně neuspěli. Turecko zcela propadlo již v základní skupině obsazením předposledního místa, kde se hned v úvodním utkání utkalo právě s Finskem, jež zvítězilo 61:55. Finsko nakonec nepostoupilo ani do čtvrtfinále a obsadilo celkové deváté místo. Posledním účastníkem skupiny C se stal Nový Zéland postupující z oceánské kvalifikace, která se hraje dvojzápasem mezi Austrálií a právě Zélandem. Oba dva zápasy vyhrála Austrálie, ale oba dva týmy si na mistrovství světa zahrají. USA by si mělo první místo ve skupině s přehledem pohlídat, nicméně o další postupová místa by se mohla hrát spousta atraktivních utkání.