eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jízdní řád MS, aneb kde, kdy a jak se bude hrát o titul?

📁 Basketbal.cz Extra, Topstory 🕔27.8.2014
Jízdní řád MS, aneb kde, kdy a jak se bude hrát o titul?

Španělé pořádají letošní mistrovství světa v 6 městech a hostí dohromady 24 národních týmů. Uvidíme očekávané finále domácího výběru s celkem USA? Odpověď poznáme nejpozději v pátek 12. září.

Města

Španělská basketbalová federace zvolila pro pořádání MS haly v Granadě (odehraje se zde základní skupina A), v Seville (skupina B), v Bilbau (C) a v Las Palmas de Gran Canarii (D). Následné play off pak uvidí již pouze diváci, kteří si na utkání zajdou v Barceloně, či v Madridu. Finále a souboj o třetí místo budou odehrány rovněž na domovské palubovce Realu Madrid. Pokud byste se chtěli podívat na více zápasů ve více skupinách přímo v dějišti šampionátu, musíte počítat, že například Las Palmas a Bilbao jsou od sebe vzušnou čarou vzdáleny 2040 km. Co se týče španělského vnitrozemí, tak nejdále od sebe leží města Sevilla na jihu v Andalúsii a Bilbao na severu v Baskonii (celkem 710 km vzdušnou čarou). 

Hrací časy

Direktoriát turnaje zvolil (i kvůli změně časového pásma v případě Kanárských ostrovů, kde je oproti centrálnímu Španělsku o hodinu méně) velmi variabilní rozptyl časů začátků jednotlivých střetnutí. Tak například v základních skupinách budou týmy hrát nejdříve od 12:30 (s výjimkou skupiny A, v níž je domácí mužstvo a zde je plánován úvodní rozskok nejdříve na 15:00) a nejpozději si zahrají rovněž v "áčku" a sice od 22:00. Ve skupině D (Gran Canaria) jsou poslední zápasy jednotlivých dnů naplánovány nejpozději na 20:30 tamního času (21:30 SELČ). Je to tak proto, aby duely svých miláčků mohla večer v rozumném čase sledovat basketbalová velmoc Litva a samozřejmě i basketbaloví příznivci v Koreji a hlavně v Austrálii. Pravdou zůstává, že minimálně na utkání hraná Boomers od 17:30 SELČ (se Slovinskem a Litvou) budou muset jejich fans vydržet být vzhůru od půl druhé téměř do půl čtvrté v noci času, který panuje na australském východním pobřeží… 

Vstupenky

Lístky na většinu zápasů (kromě duelů Španělska) jsou ještě k mání. Pokud byste se rozhodli navštívit některé střetnutí, tak vězte, že vstupenky na zápasy skupin stojí od 12 do 90 eur. Poté například na semifinále se nejlevněji podíváte za 50 euro, zatímco pokud si budete chtít užít opravdu velký komfort, sáhnete do peněženky hlouběji, konkrétně pro 135 eur. Zdali si chcete vychutnat finálový zápas, vstupenky zde stojí od 60 do 200 eur. Dříve byly k mání i lístky, díky kterým jste se mohli za levnější peníze podívat například na všechny tři zápasy hrané v daný den v Granadě, ovšem tyto, podobně jako vstupenky na všechny zápasy ve skupině v podání vašeho oblíbeného celku, jsou již vyprodány.

Systém turnaje

24 reprezentací je rozděleno do 4 základních skupin po 6 týmech. Ty se mezi sebou v rámci každé skupiny utkají systémem každý s každým, přičemž do osmifinále postoupí nejlepší čtyři celky z jednotlivých skupin. V případě stejné bilance výher a porážek rozhoduje nejprve vzájemný zápas a až poté rozdíl celkového skóre. Doplníme, že základní skupiny budou odehrány za 6 dní. Pět dní bude hracích a jeden volný – odpočinkový. To vše v době mezi 30. srpnem a 4. zářím.  V play off – tedy v osmifinále (hraje se 6. a 7. 9.) na sebe narazí v Madridu týmy ze skupin A + B, zatímco v Barceloně se budou snažit prokousat do finále mužstva postupivší ze základních skupin C a D. Hraje se systémem 1.A se 4.B, 2.A se 3.B, 3.A s 2.B a 4.A s 1.B týmem. Analogicky v Barceloně (C s D). Časy začátků budou teprve upřesněny, známe pouze semifinálové (21:00 11. září v katalánské metropoli a 22:00 12. září v Madridu) a začátky klání o medaile: O bronz budou poražení semifinalisté zápolit v sobotu 13. září od 18:00 a velké finále je na programu v neděli 14. 9. od 22:00.

 

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace