U16 – Havířov zakončil neúspěšnou sezónu výhrou | Probasket.cz

U16 – Havířov zakončil neúspěšnou sezónu výhrou

📁 Mládež 🕔18.4.2010

Extraligový tým Havířova zakončil neúspěšnou sezónu výhrou. V předehrávce předposledního kola nestačil tým trenéra Vlastimila Drobčinského na Klatovy, v posledním zápase sezóny však Havířov zvítězil nad slabou Plzní a v konečné tabulce obsadí 14. pozici.

Pro Havířov je 14. místo jasným zklamáním. Moravský celek určitě myslel na play – off, před sezónou však odešly dvě hvězdy celku, Král a Herec a tým se rozpadl. Když k tomu navíc přidáme problémy hráčů s neustálým zraněním, je toto umístění docela pochopitelné. Havířov v extralize získal 7 výher a 23 porážek.

Předposlední zápas sezóny se netradičně konal už v pátek. Havířov přivítal v Horní Suché Klatovy a hrál se velice útočný basketbal. Domácí však zápas nezvládli a prohráli 109:85.

Druhé utkání a celkově poslední extraligový zápas se však Havířovu povedl. Proti předposlední Plzni vyhrál Havířov 72:49. Zápas však v prvních dvou čtvrtinách rozhodně neměl parametry extraligového basketu. Mizerná střelba, nepřesné přihrávky a ztracené míče znamenaly poločasový stav 29:25! Po poločase však naordinoval kouč domácích press po celém hřišti a na to už Plzeň odpoveď nenašla. Hosty držely ve hře pouze trojkové pokusy, domácí však získávali míče a stříleli snadné koše. Střelecky se prosadil především Jakub Pilát a Tomáš Minarovič, velice dobře však hrál i Jakub Roman, který zakončil sezónu plnou zranění přesným buzzer – beaterem. Do konce utkání zbývalo 5 vteřin. Rozehrávač Havířova si vzal míč, přeběhl celé hřiště, obelstil obranu a přesnou trojkou spolu s klaksonem ukončil zápas.

V komorní atmosféře, kdy zápasu přihlíželo jen 16 diváků, tak nakonec zvítězil Havířov 72:49.