Ohlédnutí za 15. a 16. kolem ligy „U14“ ve skupině A

📁 Mládež 🕔16.2.2010

15. a 16. kolem pokračovala o víkendu liga „U14“. Po jejich odehrání zbývá do konce základní části odehrát již jen 6 utkání. Ve skupině „A“ bylo odehráno pouze deset utkání, protože Ústí n.L. si své zápasy v Pardubicích a na USK odložilo.

15. a 16. kolem pokračovala o víkendu liga „U14“. Po jejich odehrání zbývá do konce základní části odehrát již jen 6 utkání. Ve skupině „A“ bylo odehráno pouze deset utkání, protože Ústí n.L. si své zápasy v Pardubicích a na USK odložilo. Pardubice pokračovaly ve spanilé jízdě ligou a v neděli zlepšeným výkonem po změně stran přehrály Děčín, který si i přes houževnatý odpor nakonec odvezl stovku a prohru o šedesát bodů. V sobotu hrál Děčín na Folimance daleko vyrovnanější partii a domácí celek dlouho trápil. Nakonec byli Pražané rádi za šestibodovou výhru. Písek si odvezl z Litoměřic poměrně jednoznačnou výhru. Naopak v neděli na Sokolu Pražském dlouho tahal za kratší konec a nakonec byl rád, že si odvezl na jih Čech výhru o sedm bodů. Vyšehrad v sobotu držel krok na Sokole Pražském úvodních dvacet minut, aby domácí o své výhře rozhodli po přestávce. Druhý den Vyšehrad uspěl v Litoměřicích, kde zvítězil o dvacet bodů. Úspěšný víkend má za sebou i Brandýs. V sobotu v důležitém měření sil přehrál Plzeň o osm bodů, až náporem na počátku poslední čtvrtiny, kdy si vytvořil desetibodový náskok, který udržel až do konce. V neděli Brandýs splnil povinnost a po nepříliš povedeném výkonu porazil Klatovy o čtyřicet bodů. Liberec v souboji o poslední místo porazil Klatovy, když rozhodující momenty přišly ve třetí desetiminutovce, kterou domácí vyhráli o deset bodů a přes houževnatý odpor Klatov si již výhru a 11. místo nenechali vzít. V neděli však domácí inkasovali těžký direkt v podobě šedesátibodové porážky od Plzně.

BK Pardubice – BK Děčín    115:53/25:18, 58:33, 82:42/

Hosté odehráli proti favoritovi dobrou první desetiminutovku, kdy domácí „perníkáře“ řádně potrápili. Ve druhém dějství však utkání nabralo očekávaný směr, hosté povolili v obraně, čehož domácí využili ke vstřelení 33 bodů a vedení o 25 bodů v poločase. Výborný Půlpán pak Východočechy dovedl k pohodové výhře o 60 bodů po ofenzivním koncertu ve druhých dvaceti minutách. Hosté se již nezmohli na větší odpor, když se nedokázali prosadit proti osobnímu presinku pardubických žáků.

Pardubice: Půlpán 29, Václavek 25, Richtr 16, Potoček 14, Rovenský 12, Havránek 9, Kudrna 8, Nalevanko 2.

Děčín: Hammerle 16, Dolanský 13, Kroutil 12, Bílý 4, Hušek 3, Doubrava a Haluza 2,Plaček 1.

USK Praha – BK Děčín    72:66 /23:22, 39:40, 58:53/

Bitvou o každý bod a míč, tak by se dal charakterizovat velmi vyrovnaný duel dvou týmů z čela tabulky. Favorizovaní domácí museli čelit velmi dobré hře Děčína, který předváděl na Folimance velmi kvalitní basketbal. Ten hráli i Pražané, a tak bylo na co koukat.O přetahované o každý bod svědčí i skóre. Po prvním hracím období vedli domácí o bod. Stejné houževnaté zápolení pokračovalo i ve druhé kvartě a nikdo nevedl větším rozdílem. Hosté sice vedli po dvou trojkách Haluzy 29:34, ale domácí do půle ještě srovnali krok i výsledek. Řada nepřesností na obou stranách způsobila, že skóre na obou stranách narůstalo jen pozvolna. Rozhodnutí přinesly minuty na počátku závěrečného dějství, kdy domácí využili výškové převahy a po několika úspěšných doskocích vedli 62:55. Hosté již na tento stav nedokázali odpovědět, a tak dva vydřené body zůstaly pod Nuselským mostem. Děčín se představil ve velmi dobrém světle a je zřejmě nejžhavějším kandidátem na 4. místo.

USK: Mareš 27, Dejmek a Jex 10, Hubáček Jan a Ropek 8, Šimánek 4, Sehnal 3, Syblík 2.

Děčín: Kroutil 18, Haluza 15, Bílý 12, Hammerle 8, Dolanský 7, Plaček 4, Doubrava 2.

Sokol Pražský – Sokol Vyšehrad    76:67/19:17, 39:32, 59:42/

Pražské sokolské derby přineslo vyrovnaný průběh a bojovný basketbal. Zápas rozhodli domácí hráči ve třetí fázi, kdy Vyšehradu odskočili na sedmnáct bodů. V závěru hosté již jen korigovali konečný výsledek. O zápasu je jen minimum informací, což je škoda.

Sokol Pražský:

Vyšehrad: Jelínek 26, Chaloupka 24, Fremut 6, Donaire 5, Schmiedt 4, Steiger 2.

Sokol Pražský – Sokol Sršní Písek    79:86/21:21, 46:41, 58:63/

V neděli se hrálo v hale v Žitné ulici další sokolské derby. Sokol Pražský přivítal Sršně z Písku. Ti z počátku moc nebodali, a díky tomu drželi domácí s třetím celkem tabulky dlouho krok. Pražané odehráli skvělou druhou čtvrtinu. V 15. minutě vedli 40:29, na čemž měl velký podíl skvěle hrající Pospíšil, který nastřílel v první půli 19 bodů a hosté si s ním nevěděli rady. Po time outu se však hosté probrali, zlepšili obrannou činnost a trpělivou hrou snížili do přestávky vedení domácích na pět bodů. S velkým odhodláním nastoupili Sršni do druhé půle. Pospíšila začal velmi obře bránit Koc. Domácí však využili jalové koncovky Písku k vytvoření jedenáctibodového vedení. Úsek mezi 25.- 30.minutou však lépe vyšel Sršňům, kteří se střelecky probudili, srovnali skóre a dokonce šli do mírného vedení. Závěr lépe zvládli zkušení hosté, kteří  po taktické koncovce, plné emocí, vydřeli cenné body.

Písek:Šteier 22, Karel 19, Koc 15, Forejt 14, Mareš 8, Charvát 4, Šindelář 2.

Slavoj Litoměřice – Sokol Sršni Písek   61:100/14:26, 30:53, 51:80/

V útočně laděném utkání hosté postupně navyšovali skóre v každé čtvrtině o deset bodů, čímž potvrzovali roli favorita. Domácí bojovali, ale kvalita byla na straně Jihočechů.

Litoměřice:Hanzlík 17, Puchar 12, Reiser 9, Bureš 7, Kulhánek a Maxa 6, Svatoš 4.

Písek:Šteier 36, Karel 19, Koc 18, Horský 11, Charvát 6, Forejt 4, Braun, Mareš a Šindelář 2.

Slavoj Litoměřice- Sokol Vyšehrad   57:76/12:16, 27:37, 43:52/

Dvacetibodovou výhru pro hosty zařídila především dvojice Jelínek – Chaloupka, která dala dohromady 58 bodů, což je 75 % bodů svého týmu a nastřílela více než Litoměřice.

Litoměřice: Hanzlík a Reiser 16, Bureš 12, Maxa, Svatoš a Tůma 4, Kulhánek 1.

Vyšehrad: Jelínek 30, Chaloupka 28, Fremut 6, Schmiedt 4, Steiger, Stibor a Ťažký 2.

BK Brandýs n.L. – TJ Loko Plzeň    58:50/14:8, 31:23, 35:56/

Důležitý duel pro boj o 4. a 5.místo, které zaručuje play off, lépe začali domácí, kteří si vytvořili desetibodové vedení do přestávky. Domácí se  dostali do velkých problémů s fauly, čehož Plzeň dokázala využít a díky dvojici pivotmanů Bakule- Bílek  na krátkou dobu převzala vedení. Domácí však vrátila do hry zlepšená obrana, díky které se probudili i v útoku a pět minut před koncem vedli o dvanáct bodů, také díky trojkám Čeňka a Ropka. Přes vyfaulování Brezováka a Trnky si velmi cennou výhru již Brandýs pohlídal.

Brandýs: Čeněk 26, Trnka 12, Svášek 9, Brezovák 6, Ropek 3, Cenigr 2.

Plzeň: Bílek 15, David 14, Bakule 11, Doubrava a Partygl 4, Flieischhans 2.

BK Brandýs n.L.- TJ Klatovy    73:35/17:5, 35:19, 58:25/

V neděli přijely do Polabí poslední Klatovy. Domácí celkem dobře začali a vytvořili si dvouciferné vedení po deseti odehraných minutách. Pak však nepochopitelně zvolnili, jak v útoku, tak v obraně, čehož bojující hosté využili ke snížení na šestibodový rozdíl. Pak však domácí kapitán Čeněk proměnil tři trojky během dvou minut a domácí si ještě před pauzou vytvořili patnáctibodové vedení. Ve druhém poločase již Brandýs dominoval, přestože se na hřišti objevili i hráči z lavičky a dokráčel tak k  povinné výhře, přestože jeho výkon nebyl nikterak oslňující.

Brandýs: Čeněk 22, Brezovák 18, Trnka 15, Svášek 10, Hrabý, Králík, Palička a Ropek 2.

Klatovy: Klika 21, Toman 9.

BK Kondoři Liberec- TJ Klatovy    67:56/14:12, 31:28, 53:38/

O vítězství vyrovnaného střetnutí o 11. místo v tabulce rozhodli Kondoři krátce po změně stran, kdy si domácí vypracovali desetibodové vedení, na což hosté nedokázali zareagovat. Výhra a 11.místo, tak zůstalo pod Ještědem.

Liberec: Šimůnek 21, Černý 16, Heršálek 11, Hráský 7, Bartel a Obešlo 5, Petříček 2.

Klatovy: Klika 42

BK Kondoři Liberec- TJ Plzeň    47:106/11:30, 25:48, 39:67/

Jasná výhra Plzně, která od úvodních minut prokazovala svoje tabulkové postavení, když její výhru obstarala střelecky disponovaná  dvojice David – Bakule, která dala dohromady 79 bodů. Jen jejich body by stačily k výhře nad Libercem o 32 bodů, což nesvědčí o dobré obraně Kondorů, kteří byli v některých momentech více než bezradní, a tak do západočeské metropole putovala stovka a výhra o šedesát bodů.

Liberec: Šimůnek 23, Heršálek 6, Petříček 5, Bartel 4, Černý 3, Hráský 2, Obešlo 1.

Plzeň: Bakule 51, David 28, Bílek 9, Fleischans a Partyngl 6, Trojan 4, Haniš 2.