Výsledky 1. a 12.kola ligy U14- skupina „B“ | Probasket.cz

Výsledky 1. a 12.kola ligy U14- skupina „B“

📁 Mládež 🕔22.1.2010

Také skupina „B“ v lize „U14“ má za sebou dvojičkový víkend. Kromě dvojice Kroměříž – Zlín, ve všech případech uspěly týmy, kterým bylo vždy tabulkově výše postavené družstvo. Výhry favoritů ještě více upevnily dominantní pozici první pětky, jejíž postavení je v podstatě neotřesitelné a postup do play off by mohl ohrozit jen zázrak.

Také skupina „B“ v lize „U14“ má za sebou dvojičkový víkend. Kromě dvojice Kroměříž – Zlín, ve všech případech uspěly  týmy, kterým bylo vždy tabulkově výše postavené družstvo. Výhry favoritů ještě více upevnily dominantní pozici první pětky, jejíž postavení je v podstatě neotřesitelné a postup do play off by mohl ohrozit jen zázrak. NH Ostrava suverénně kraluje tabulce. Je bez porážky se skórem + 849. Postavení NH těžko může někdo ohrozit a v Ostravě se pomalu mohou chystat na baráž o pořadatelství MČR s Pardubicemi. I když do konce soutěže ještě schází deset utkání, Ostrava nemá ve skupině konkurenci. Zajímavě se vyvíjí souboj o 2.- 4. místo. Z tohoto pohledu byla zajímavá dohrávka mezi Prostějovem a Vysočinou, která byla nesmírně vyrovnaná a o jednobodové výhře Hanáků se rozhodovalo až v poslední minutě. Výhra Prostějov katapultovala na druhé místo v tabulce, třetí je Brno se dvěma ztrátami, čtvrtá je Vysočina se třemi porážkami. První pětku uzavírá Sparta, ale její náskok před šestým Hradcem je obrovský. Rozdíl mezi 6.- 12.místem je naprosto minimální a dává tušit dramatické bitvy ve vzájemný soubojích těchto družstev. Jak tedy dopadly víkendové zápasy dvojiček ?

Snakes Ostrava – NH Ostrava    64:101/10:23, 35:53, 43:75/

O obou ostravských derby existuje minimum informací. Zápasy však byly jasnou záležitostí NH, která svého městského rivala jasně předčila ve všech činnostech. V sobotu to šlo trochu pomaleji, v neděli bylo rozhodnuto dříve.

NH Ostrava:Svoboda 26, Zahradník 23, Lecco 17, Jančík 12, Katreniak 11, Klimek 6, Olka, Šotlík a Šubert 2.

NH Ostrava- Snakes Ostrava    119:33/32:12, 57:18, 87:30/

NH Ostrava: Zahradník 31, Svoboda 24, Klimek 22, Jančík 20, Lecco 14, Olka a Šotlík 4.

BK Prostějov- BC Vysočina    49:48/16:16, 30:30, 37:39/

Páteční dohrávka dvou celků z čela tabulky byla velmi vyrovnaná a pokud by to pravidla umožnila, zasluhovala by si remízu. Žádný tým si nevybudoval větší vedení, o čemž svědčí i stav jednotlivých čtvrtin. Bodově se prosazovali nejlepší hráči obou týmů  Kořínek a Škranc a
nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Zápas gradoval v poslední minutě, kdy padlo rozhodnutí. Domácí po rychlém protiútoku získali vedení na svou stranu a vedli 49:48. Šest sekund před koncem Škranc vystřelil trojku a jen rozhodčí vědí, zda-li to byl faul či ne. Odpískali však pouze aut pro hosty. Vysočina míč ztratila a opětovně jej získala.  Sekundu před koncem vyhazovala z pod koše na útočné polovině. Zahrála signál a její hráč se ocitl zcela sám pod košem, bohužel se lekl a nedal. Dva body tak zůstaly v Prostějově, který měl velké štěstí.

Prostějov:Kořínek 19, Pekárek 17, Sehnal 5, Nečas 4, Blaha a Vyroubal 2.

Vysočina: Škranc 20, Krajcigr 9, Coufal 7, Běloch 6, Janík 5, Jokl 1.

BK Prostějov- Sokol Hradec Králové    76:34/18:7, 36:12, 67:18/

Přesvědčivá výhra Hanáků, kteří se po páteční výhře do svého soupeře zakousli od úvodních minut a postupně navyšovali svoje vedení až ke konečnému výsledku.

Prostějov:Kořínek 28, Pekárek 11, Vyroubal 10, Bláha a Nečas 8, Goga 5, Sehnal 4,
Smutný 2.

Hradec:Štěpán 8, Šimek 7, Dadák 5, Michálek 4, Paclík a Vondra 3, Mráz V. 2, Hledík a Vedlich 1.

Sokol Hradec Králové – BK Prostějov   51:60/11:15, 26:31, 40:46/

Unavení hosté se jen obtížně prosazovali proti Hradci, který předváděl úplně jiný výkon než v Prostějově. Ten si jen tak, tak  držel náskok několika košů a Východočechy měl neustále v zádech. Hosté nakonec vyhráli, ale museli vynaložit více úsilí než očekávali.

Prostějov:Kořínek 19, Pekárek 10, Nečas 9, Sehnal a Vyroubal 6, Jančík 5, Bláha 3,
Smutný 2.

Slávia MBA Kroměříž- Proton Zlín   78:32/28:2, 37:9, 54:23/

Kroměříž byla po dlouhé době kompletní, navíc hosté přijeli bez hráčů Valmezu, a tak Slávia o své výhře rozhodla již po deseti minutách. Také v dalších fázích opanovala dění na hřišti. Po dlouhé době tak získala teprve druhou výhru v lize „U14“

Kroměříž:Koukal a Vybíral 14, Posolda 12, Nábělek 8, Otýpka a Skácel 7, Hlobil 6, Bartoš 5, Petrák 3, Uherka 2.

Zlín:Zvoníček 12, Dostál 8, Beníšek 6, Sedláček 4, Kadlčík a Majtner 1.

Proton Zlín- Slávia MBA Kroměříž   59:58/17:20, 31:37, 50:48/

Také v neděli Kroměříž vlítla do utkání a s pomocí zónového presu dala několik snadných košů. Protože se však ve zlínských dresech objevil Štencl a Svoboda, tak náskok Slávie nenarůstal tak rychle. Naopak hosté se proti důrazné zlínské obraně prosazovali čím dál obtížněji a mohli být rádi za sedmibodové vedení o přestávce. Ve třetí části domácí smazali vedení Hanáků a Zlín šel do mírného vedení. To se v závěru zvýšilo až na sedm bodů. Kroměříž však zabojovala, donutila domácí k několika ztrátám a mocně finišovala. K výhře jí však scházel čas, a tak se radoval Proton.

Zlín:Štencl 22, Svoboda 14, Zvoníček 8, Dostál 6, Sedláček 5, Kadlčík a Majtner 2.

Kroměříž:Otýpka 16, Koukal 15, Vybíral 8, Hlobil a Nábělek 7, Petrák a Posolda 2, Skácel 1.

Jiskra Kyjov- JBC Brno     66:77/16:13, 30:22, 43:59/

Jiskra se po delší době sešla kompletní a do favorizovaného soupeře se pustila s velkou chutí. Skvělý výkon byl podpořen i dobrou střelbou Klimeše a Čady. Brno si s domácími nevědělo rady, a tak Kyjov v poločase vedl o osm bodů. Hosté se probrali až po přestávce, přidali v obraně a dokonale utkání otočili. Odpor domácích zeslábl a po třetí části tak drželi v ruce triumfy Brňané, kteří nakonec zápas dotáhli do vítězného konce, ačkoliv Kyjov v závěru ještě zazlobil a upravil výsledek do velmi přijatelné podoby.

Kyjov:Klimeš 19, Čada 18, Šuráň 12, Halla 7, Marhold 6, Kolman a Konečný 2.

Brno:Líčeník 22, Barák 18, Kereselibze 16, Živný 9, Bráblík 5, Svoboda 3, Jimramovský a Šupák 2.

JBC Brno- Jiskra Kyjov     84:47/32:12, 50:25, 63:43/

Oproti sobotě začali domácí mohutným nástupem, který vyústil až ve vytvoření dvacetibodového náskoku. V dalších minutách již skóre přestalo tak dramaticky narůstat a rozdíl ve skóre se začal navyšovat až v závěru, kdy Kyjovu došly síly a prostřídal základní sestavu.

Brno:Barák 15, Líčeník 14, Kereselibze 13, Živný 12, Svoboda 10, Nový a Šupák 6, Bráblík 4, Krejčí a Nováček 2.

Kyjov:Klimeš 14, Čada 13, Šuráň 7, Kolman 5, Přikryl 4, Marhold a Halla 2.

BA Sparta- Barest       82:51/25:8, 43:29, 60:43/

Hosté měli pro pražské derby  k dispozici pouze šest hráčů, a tak domácí Sparta využila jejich úzkého kádru a díky presu vedla po deseti minutách o dvacet bodů. Další fáze utkání však  byla doprovázena řadou ztrát a nepřesností na straně domácích hráčů. Toho Barest využil a držel se Spartou krok až do závěrečných minut. Hosté však dohrávali ve čtyřech, čehož domácí využili ke třicetibodové výhře.

Sparta: Schinko 32, Weiss 15, Kainc 9, Přibyl a Snopek 6, Fejfar a Jůzek J. 4, Minarovič 3, Zach 2, Jůzek F. 1.

Barest- BA Sparta      47:94/14:28, 26:51, 43:69/

Padesátibodová výhra přišla po solidním výkonu celého týmu, který předčil mladší soupeře po všech stránkách.

Sparta:Schinko 36, Fejfar 15,  Přibyl 14, Kainc 8, Weiss 7, Jůzek J. a Snopek 5, Primus 4.

Lions Jindřichův Hradec-BC Vysočina   71:105/14:28, 31:54, 46:85/

V obou duelech, které se hrály ještě před vánocemi dominovali basketbalisté Vysočiny, na jejichž fyzicky i ročníkově starší hráče Hradec nestačil, přestože snahu mu nelze upřít.

Hradec:Pícha 12, Fuk, Míchal a Soldán 10, Novák 9, Dlugoš 8, Derynk a Mikuláš 5, Šebek 2.

Vysočina:Škranc 34, Janík a Krajcigr 18, Jokl 12, Hartman 6, Martinič a Motyčka 4, Knetl 3, Ftuhbauer a Coufal 2, Běloch a Burian 1.

BC Vysočina- Lions Jindřichův Hradec   98:46/19:9, 48:23, 75:39/

Vysočina:Škranc 32, Krajcigr 20, Janík 13, Jokl 11, Knetl 10, Motyčka 6, Hartman 4, Coufal 2.

Liga U14 má za sebou více než polovinu. Proto nabízím k diskusi následující téma „ Jak hodnotíte první polovinu soutěže? Myslíte si, že liga ve stávající podobě je optimálním řešením nebo by měla projít reorganizací podobně jako soutěže U16 a U18?