Peter Torda: Nedôrazná streľba spod koša, čo je náš dlhodobý problém

📁 Mládež 🕔12.1.2010

Hodnotenie zapasov v Nitre z pohladu reprezentačneho trenera Slovenska U16 Petera Tordy.

SLOVENSKO – MAĎARSKO 85:65 (18:16, 33:33, 63:44)
Prvý zápas bol poznačený veľkým množstvom chýb, mali 37 stratených lôpt! Hráčom dlhšie trvalo kým si zvykli na iné tempo hry ako zažívajú v slovenskej súťaži. Problémy nám robila hlavne celoplošná agresívna obrana súpera, vtedy sme strácali najviac lôpt, hlavne nedôraznými prihrávkami a zbytočným driblovaním. Aj napriek tomu, že sme dostali 65 bodov, v obrane sme robili veľa chýb. Veľmi málo komunikujeme, reakcia hráčov na slabej strane je pravidelne neskoro, nie vždy predskočíme clonu. Aj napriek tomu, že sme boli vyšší, problémom bolo aj obranné doskakovanie, súper nám doskočil priveľa lôpt. Zápas sme rozhodli v 3.štvrtine (30:11), keď na Maďarov platila naša celoplošná obrana a získali sme rozhodujúci náskok. V poslednej štvrtine Maďari vďaka pressingu znížili až na rozdiel 12 bodov, napokon sme však víťazstvo udržali a náskok znova natiahli na 20 bodov.

Nepřehlédněte: Kadeti vyhráli turnaj v Nitře

SLOVENSKO – ČESKO 60:67 (18:19, 39:39, 52:56)
Podali sme lepší výkon ako v prvom zápase. Chýb v obrane bolo menej, problémy na slabej strane a s odstavovaním však pretrvávajú. V prvej štvrtine sme pokračovali v trende z prvého zápasu, mali sme 9 strát, tento ukazovateľ sa v ďalšom priebehu zlepšil. V prvom polčase bol zápas veľmi vyrovnaný, nevyšiel nám úvod 3. ani 4.štvrtiny. V oboch štvrtinách Česi získali náskok keď sme nevedeli dlhšie skórovať. V poslednej štvrtine sme dali iba 8 bodov, z toho 4 TH a 4 z rýchlych protiútokov. Streľbu pri hre 5 na 5 v poslednej štvrtine sme mali 0/17!

Nepřehlédněte: Turnaj Olympijských nadějí hodnotí Petr Treml

POĽSKO – SLOVENSKO 66:62 (14:17, 29:32, 47:53)
Náš najlepší zápas. Podali sme veľmi bojovný výkon. V obrane nám pretrvávali problémy s doskokom, ďalším problémom je naberanie hráčov pri návrate do obrany, prípadne po prenose lopty zo silnej na slabú stranu alebo po doskoku, čo súvisí s komunikáciou v obrane a veľkým problémom sa stávajú hlúpe fauly, ktoré majú v konečnej fáze vplyv na konečný výsledok. Opäť sme nezvládli poslednú štvrtinu, v ktorej sme skórovali len 9 bodov, 2 z TH, 4 z RP a streľbu pri hre 5 na 5 sme mali 1/13! Doplatili sme aj na nedôraznú streľbu spod koša (5/16), čo je náš dlhodobý problém.