Reprezentace U18 v plné přípravě | Probasket.cz

Reprezentace U18 v plné přípravě

📁 Mládež 🕔12.7.2009

Reprezentační výběr juniorů se v minulých dnech zúčastnil mezinárodního turnaje v Levicích.

ČR U18 : Slovensko U20 80:61 (16:22,39:39,61:50)

střelci ČR: Bohačík Jaromír 15, Kohout Ondřej 13, Číž Adam 11, Kříž Martin 11, Bratčenkov Vojtěch 8, Vyoral Tomáš 6, Zídek Tomáš 5, Švejda Jan 4, Peterka Ondřej 4, Honomichl Václav 3

K prvnímu utkání nastoupili naši junioři proti výběru hráčů do dvaceti let z hostitelské země. V úvodu utkání si ani jeden z týmů nevypracoval výraznější náskok. Domácí celek těžil hlavně z větší fyzické vyspělosti a naše hráče každý souboj stál mnoho sil. Po sérii tří trojek šli po prvních deseti minutách domácí do šesti bodového vedení. Ve druhé části utkání Češi přidali do hry větší důraz a silovost a rázem nad domácím celkem dominovali a skóre vyrovnali. Po poločasové přestávce soupeře začali přehrávat a získávali bod po bodu náskok. Hra našich juniorů se opírala hlavně o dobrou obranu a velice takticky vyspělý výkon.

Slovensko U18 : ČR U18 85:88 (21:15, 48:36, 70:64)

střelci ČR: Kříž Martin 26, Kohout Ondřej 15, Bratčenkov Vojtěch 10, Číž Adam 9, Honomichl Václav 6, Peterka Ondřej 5, Bohačík Jaromír 5, Vyoral Tomáš 4, Švejda Jan 4, Jaroš Milan 2, Zídek Tomáš 2

Druhé utkání v jednom dni však bylo odlišné od prvního jak den a noc. Výkon hostů byl určitě ovlivněn právě faktorem druhého utkání v jednom dni a určitým stupněm podcenění. Druhým soupeřem byl výběr Slovenska do 18 let a Češi před tím porazili dvacítky. Vstup do utkání hostům vůbec nevyšel a obrana doslova neexistovala. Naši hráči nechali domácí skorovat z lehkých pozic. Slovenští hráči byli v „laufu“ a po celou dobu prvního poločasu si udržovali velkou úspěšnost z trojkové vzdálenosti. Během prvního poločasu nastříleli 8 trojek! Do druhé půle Češi vstoupili zlepšenou obranou, ale v útoku to stále nebylo ono. K soupeři se dokázali několikrát přiblížit na 4 body, ale on poté opět trefil trojku a začalo se znovu. Ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny po další úspěšné trojce domácích byl stav nepříznivý pro naše hráče -11 bodů. V tomto okamžiku se asi slovenští hráči viděli jako jasní vítězové, ale od té doby na ně padla nervozita možná i strach z vítězství. Slováci měli neuvěřitelnou sérii trestných hodů v řadě 8:1. Češi se opět bod po bodu přibližovali a trojkou Adama Číže vyrovnali na 78:78. Koncovku hosté zvládli s určitým přehledem a připsali si utrápené vítězství. Velkým a asi jediným pozitivem utkání je fakt, že naši junioři utkání nezabalili a bojovali až do konce. Velkou ztrátou bylo zranění Tomáše Vyorala, které si vyžádá minimálně týden absolutního klidu.

Turecko U18 : ČR U18 105:76 (24:10, 51:31, 76:59)

střelci ČR: Kohout Ondřej 23, Bohačík Jaromír 13, Kříž Martin 7, Peterka Ondřej 7, Švejda Jan 6, Honomichl Václav 5, Číž Adam 5, Jaroš Milan 5, Zlámal Jan 3, Zídek Tomáš 1, Bratčenkov Vojtěch 1

První soupeř z elitní divize byl výběr Turecka a naplno ukázal, kde je špičkový evropský basketbal. Hráči Turecka  stoprocentně trestali jakoukoliv nedůslednost a laxnost našich juniorů, ať to bylo špatné uvolnění, neodstavení po střele, nedůslednost ve stavění clon atd…. Češi zakončovali z těžkých pozic a v poločase ztráceli dvacet bodů. Ve druhé části se soupeři dokázali vyrovnat a třetí čtvrtinu o tři body vyhrát, ale Turci více nedovolili a v průběhu čtvrté čtvrtiny zvýšili náskok na 30 bodů. Turecký tým měl ve svém středu dva hráče, kteří si i zahráli nejprestižnější evropskou soutěž = Euroligu.

ČR U18 : Chorvatsko U18 77:78 ( 19:22, 44:38, 67:58)

střelci ČR: Kohout Ondřej 17, Peterka Ondřej 12, Bohačík Jaromír 10, Jaroš Milan 9, Kříž Martin 8, Číž Adam 7, Zídek Tomáš 6, Honomichl Václav 5, Švejda Jan 3

Druhým soupeřem z elitní divize byl tým Chorvatska. K tomuto utkání vstupovali Češi s odhodláním soupeři se vyrovnat a přiblížit se k hernímu projevu předních evropských týmů. Což se podařilo. Junioři odehráli utkání ve velké koncentraci a plnili si důsledně své úkoly. Soupeři se tak herně vyrovnali a měli i několik bodů navrch. Opět se však opakovaly výpadky a nedůslednost, kterou soupeř trestal. Celé utkání se hrálo ve vysokém tempu a stálo naše hráče mnoho sil. Již v průběhu třetí čtvrtiny se vyfauloval Ondřej Kohout a v průběhu první půle se lehce zranil Martin Kříž, jenž již nemohl zasáhnout do utkání. Velké taktické chyby a zbytečné ztráty míče v závěru utkání připravily náš celek o vítězství nad silným týmem.

Mladí muži do 20 let se v Brandýse nad Labem střetli se stejně starým výběrem Maďarska. Český tým měl zápas plně pod kontrolou, rozhodující náskok vznikl již ve 2. čtvrtině, kterou naši reprezentanti vyhráli o 16 bodů. Trenéři na hřiště poslali celou lavičku a český tým si zahrál s velkou chutí.

U20 ČR – U20 Maďarsko 91:49 (19:14, 39:18, 62:37)

nejlepší střelci ČR: David Jelínek 25, Jan Špaček 11 (3×3), Pavel Harčár 8, Michal Palát 7

Kadeti se v Prostějově dvakrát utkali se Slovenskem a každý tým se jednou radoval z výhry.