Žákovská liga U14 – 16. kolo | Probasket.cz

Žákovská liga U14 – 16. kolo

📁 Mládež 🕔24.2.2009

Ve skupině A se v 16. kole žákovské ligy bojovalo o postup na MČR. Písek po včerejším zaváhání v Brandýse prohrál i v Kolíně a postup se mu vzdaluje. Sparta do Brandýsa pro nemocnost nepřijela. Ve skupině B je už o postupujících v podstatě rozhodnuto a tak za zmínku stojí jen překvapivá výhra Hladnova nad Teslou Pardubice. Vzhledem k nemocnosti Kyjova, kde měli hrát Snakes, nepřijelo do Brna ani NH, aby nemuselo na jih Moravy dvakrát.

skupina A

Sokol pražský – Jiskra Domažlice 82:54

komentář hosté: "Do utkání s lídrem soutěže nastoupilo pouze 7 hráčů Jiskry."

střelci Sokol Pražský: Aulich 22, Korous 21, Pokorný 20, Tuhý 8, Chejstovský 4, Pospíšil 4, Böhm 2, Kubín 1

střelci Domažlice: Štípek 25, Klukan 12, Královec 7, Krůta 4, Němec 4, Tauer 2

Sokol Vyšehrad – Lokomotiva Plzeň 77:60

komentář domácí: "V nedělním duelu jsme již dopředu věděli, že musíme o naší výhře rozhodnout co nejdříve. Věděli jsme, že nezvládneme fyzicky další vyrovnaní a náročný duel. A hráči na to byli připravováni. Od prvních minut jsme vytvořili velký tlak na rozehrávku soupeře a podařilo se nám dát několik jednoduchých košů. Během první půle se nám povedlo vytvořit si 12b náskok, který jsme na začátku druhého poločasu navýšili a dostali jsme se do herní pohody a mohli si dovolit i pár chyb. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně zlepšenou obranu a dodržování presu. Bránilo se naplno i na počátku posledního hracího období a bodová šnůra 10:2 za v podstatě rozhodnutého stavu, ukázala naší chuť do hry. Bodově se pravidelně prosazovali hráči základní pětky a body přidali tentokrát i střídající hráči hrající dnes s velkou chutí a bojovností."

komentář hosté: "Nedělní zápas s Vyšehradem jsme chtěli vyhrát (1. vzájemný zápas skončil naší výhrou). Soupeř nás hned v 1. čtvrtině zmáčkl v obraně – výborně zdvojoval i doskakoval – 1. čtvrina skončila 24-16. A soupeř pak svůj náskok průběžně zvyšoval – v jednu chvíli byl rozdíl dokonce 30 bodů! Když ve 4. čtvrtině nasadil Vyšehrad hráče z lavičky, podařilo se nám výsledek alespoň zkorigovat. Opět nás porazily naše vlastní chyby – kroky, ztráty míče, zbytečné útočné fauly, ale především totální nebojovnost."

střelci Vyšehrad: Klimpera 19, Tomrle 15, Matuška 14, Choutka 10, Jelínek 10, Kunc 6, Dúha 2, Klasna 1

střelci Plzeň: Havlíček 13, Zeman 10, Vejvara 9, Bakule 7, Černý 6, Bílek 6, Vaňek 6, Lejsek 2, Klika 1

BC Kolín – Sokol Písek 80:74

komentář domácí: "Nedělní zápas byl pro nás zápasem, který jsme chtěli vyhrát, abychom si udrželi nejenom kontakt s čelem tabulky, ale i pro touhu oplatit soupeři porážku z jeho palubovky. S důrazem na zodpovědnou osobní obranu jsme za podpory docela početného publika vstoupili na palubovku. Začátek zápasu byl ve znamení našich spíše vypracovaných košů oproti jednoduchým košům soupeře, který nás překvapil velice úspěšnou střelou ze střední vzdálenosti. Podařilo se nám ale vytvořit si mírný náskok, který jsme postupně zvyšovali až na 11 bodů ve druhé čtvrtině. Za stavu 30:19 se ale zápas najednou otočil. My jsme nebyli schopni zakončit ale soupeř ano a tak výsledek poločasu 37:38 byl pravdivým obrazem hry. Bylo vidět, že kluci mají touhu hrát a vyhrát a tak jsme je v poločase pochválili za bojovnost, vysvětlili jsme jim chyby, a vymysleli strategii na druhý poločas. Na začátku poločasu soupeř ještě navýšil náskok na 5 bodů, ale ve 4. minutě se rozjel kolínský útočný galakoncert, kdy jsme soupeře velice dobře bránili a sami dávali koš za košem. O tom hovoří i skóre na konci 3. čtvrtiny 59:48. Zápas se zdál být rozhodnut. Nicméně soupeř se nevzdával a tak jsme museli bojovat až do úplného konce. Na konci nás čekala sladká odměna v podobě vybojovaného vítězství nad tak kvalitním soupeřem, jakým Písek bezpochyby je. Pochvalu zaslouží všichni kluci a tedy i ti, kteří do zápasu nenastoupili, ale svým povzbuzováním hnali družstvo kupředu. Z těch co byli na hřišti je třeba pochválit Martina Vaňka a Lukáše Rovenského za důrazné nájezdy do koše a Lukáše Stegbauera za to, že neuvěřitelnou střeleckou smůlu z 1. poločasu dokázal přemoci a nepodlehl pocitu bezmocnosti. V celkovém hodnocení zápasu je ale i černý puntík, kterým je skóre -2 ze vzájemných zápasu s Pískem. To je jedno z kritérií, podle kterého se bude posuzovat konečné pořadí v tabulce v případě rovnosti bodů. Není ale třeba plakat nad touto skutečností. Zápas to byl velice kvalitní a zdaleka není konec ligy….."

střelci Kolín: Stegbauer 26, Vaněk 22, Rovenský 8, Lapáček 7, Svoboda 6, Kudrna M. 6, Kudrna V. 3, Vejsada 2

BK Děčín – Kondoři Liberec 110:59

komentář domácí: "Děčínští U14 vstoupili do bojů o postup na závěrečný turnaj Final Six v Turnově na konci dubna v parádní formě. V sobotu si nekompletní poradili hravě s Jičínem, v neděli rozstříleli liberecké Kondory stále ještě ne v úplném seskupení o 51 bodů a vyhráli 110:59. V souvislosti s nedělním soupeřem je potřeba dodat, že nepřijel také v kompletní podobě, a tak se nekonala žádná výšková převaha soupeře, kterou jsme mohli vidět při prvním utkání na liberecké palubovce. Liberečtí tak nemohli těžit z vysokého počtu doskočených míčů a ztráceli velký počet útočných situací již při rozehrávce, kdy se domácímu týmu dařilo zdvojovat. Utkání zahájil nepříliš šťastně, úplně stejně jako v sobotu, Filip Němec, když si při prvním útoku libereckých pořídil první osobní chybu. Hosté ale neproměnili ani jednu šestku a z následného útoku domácích jsme vytěžili první body. Liberečtí s námi dokázali držet krok do první poloviny první čtvrtiny, domácí úspěšnými kombinacemi na obou stranách hřiště bodové vedení postupně navyšovali. Liberecké jsme do vedení nepustili ani jednou a jednotlivé čtvrtiny jsme vyhrávali dvoucifernými rozdíly. Děčínští nezaváhali ani v jedné čtvrtině a tak, jak začali, tak i skončili. Utkání bylo mimo jiné charakteristické vysokým počtem faulů. Z řad domácích se vyfauloval ke konci utkání Tomáš Kocum (25 bodů), z řad libereckých nedohráli utkání hned čtyři hráči. Kondoři se dopustili celkem 28 osobních chyb, nicméně následné trestné hody se nám nedařilo trestat s efektivností, kterou bychom si přáli (necelých 50%). Nejlepším střelcem utkání byl Filip Kroutil s 35 body, avšak do střelecké listiny se dostali všichni, kteří k utkání nastoupili."

střelci Děčín: Kroutil 35, Kocum 23, Němec M. 15, Hanák 13, Němec F. 7, Chmelík 6, Haluza 5, Šporn 4, Doubrava 2

BK Ústí nad Labem – BSK Jičín 43:62

střelci Ústí: Vondrák 25, Hejduk 10, Kubica 2, Linka 1

střelci Jičín: Turčín 17, Rychtera 15, Chvojka 13, Jurášek 10, Vraštil 3, Plíšek 3, Helcl 1

BK Prostějov – BK Pardubice 24:110

komentář domácí: "Proti vedoucímu týmu soutěže neměli domácí sebemenší šanci. Podle slov trenéra Remenece jen více vynikly nedostatky domácích hráčů v konfrontaci s vyspělým soupeřem."

střelci Prostějov: Jiřík 7, Kořínek 7, Božek 4, Kochań 4, Novotný 2

Gymnázium Hladnov – Tesla Pardubice 52:48

komentář domácí: "Při postupu do žákovské ligy jsem si říkal, aspoň kdyby byla v sezóně jedna výhra. A ejhle už jsou tři!!"

střelci Hladnov: Krečmer 24, Rybenský 14, Nesládek 6, Chudý 5, Hlinka 2, Novotný 1

Proton Zlín – BC Vysočina 106:57

střelci Zlín: Gašperik 26, Hegmon 20, Hainzl 17, Rubeš 14, Pumprla 12, Gerla 9, Dvorský 6, Mikoška 2

střelci Vysočina: Šoukal 16, Seidler 11, Weber 8, Škranc 7, Duben 6, Spilka 5, Coufal 4

TJ Slavia Kroměříž – BBK IVes 70:57

komentář domácí: "V neděli se proti taktéž zdecimovanému BBK Ives, který ale neměl sobotní utkáni v nohách, vítězství rodilo těžko. Až probuzení ve druhém poločase a dobrá střelba přinesli povinné vítězství."

střelci Kroměříž: Domanský 25, Mráz 11, Kalousek 9, Procházka 9, Osina 8, Pražák 5, Navrátil 2, Pavlů 1