Extraliga U18 – 22. kolo | Probasket.cz

Extraliga U18 – 22. kolo

📁 Mládež 🕔12.2.2009

Narozdíl od soboty se v nedělních utkáních 22. kola extraligy juniorů zrodilo překvapení, když si Slezská Ostrava poradila se Zlínem a udržela tak naděje na boj o play off. Další rozdíl mezi sobotním a nedělním kolem je, že dvakrát padla stovka a to v Plzni, kde byl soupeřem Hladnov a v Ostravě, odkud s debaklem odjíždělo Brno. Ostatní zápasy skončily dle očekávání, když Pardubice vyhrály v Děčíně, Prostějov v Ústí, Písek si poradil s Opavou, Plzeň s Hladnovem a USK s Vyšehradem.

BCM Slezská Ostrava – Proton Zlín 86:64

Komentář domácí: "Dnešní zápas byl v mnohých činnostech výrazně lepší. Především v obraně a obranných doskocích. Také TH byly na naše poměry úspěšné. Velmi mile mě kluci potěšili, když předvedli, že i oni umějí zahrát takticky a disciplinovaně koncovku utkání. Musím uznat, že jsme taky konečně dostali malinkatý příděl štěstíčka, které jsme už hodně dlouho postrádali… Tohoto vítězství si velmi cením!"

střelci Ostrava: Smolka 22, Kotrla 20, Hromádka 14, Vlček 12, Kavalek 9, Lyčka 7, Sedlařík 2

střelci Zlín: Šír 17, Bajar 16, Nehoda 15, Svoboda 5, Palán 5, Kabourek 4, Pospíšil 2

BCM Moravská Ostrava – JBC Brno 123:63

V první minutě se hosté třikrát dostali k zakončení z pod koše, všechny pokusy trestuhodně zahodili a jakoby tím ukázali, že dnes to opravdu nepůjde. Domácí byli všude nejméně o krok dříve a velmi agresivní osobní obranou nutili hosty ke ztrátám, které trestali z rychlého protiútoku. Ve chvíli, kdy se brněnští hráči stihli vrátit včas do obrany, ostravští nekompromisně trojkovali. Pětice Bratčenkov, Číž, Kouřil, Hrnčíř i Bohačík si dělali z hostů dobrý den a tak jedinou nezodpovězenou otázkou byla výše skóre. Jediným hráčem v hostujícím dresu, který byl ochoten vzdorovat soupeři byl Adam Zavadil, to však na přijatelnější rozdíl ve skóre nestačilo.

Komentář domácí: "Úkolem proti lépe hrajícímu Brnu (v tomto víkendu) bylo vydržet co nejdéle soustředěný výkon a nepolevit až do konce utkání. Myslím, že to se chlapcům povedlo, protože již po třetí čtvrtině byla dobita hranice 100 bodů!!!! (105:43 na konci třetí čtvrtiny), což vedlo k většímu střídání v poslední části hry a k zastavení nárustu rozdílu ve skóre (i když to byla záležitost jen prvních tří minut, úsek od 4.minuty do konce jsme v tomto složení vyhráli 16:6). Za zmínku snad stojí střelecké hody našich dvou mlsounů Vojty Bratčenka a Jardy Bohačíka, kteří si na své konto za tento víkend připsali 99 bodů a 16 trojek (každý po osmi). Nechte si chutnat chlapci, a ať vám to vydrží.“

střelci Ostrava: Bratčenkov 32, Kouřil 26, Bohačík 24, Hrnčíř 17, Číž 16, Černoch 4, Kubala 2, Nogol 2

střelci Brno: Zavadil 22, Šmíd 8, Krejčí 8, Svoboda 7, Kyzlink 6, Vícha 4, Dáňa 4, Musil 2, Kammermayer 2

BK Děčín – BK Pardubice 57:90

komentář domácí: "Nedělní utkání proti silnému pardubickému týmu se podle předpokladů vyvíjelo. Soupeř domácí převyšoval po všech stránkách a trestal chyby v obraně dobrou střelbou. Aktivní obranou nedal domácím moc prostoru ke hře a tak hra ze strany Děčína vypadala ustrašeně. Pardubičtí vyhráli všechny čtvrtiny, bodově jsme se soupeřem drželi skóre pouze v poslední čtvrtině, kterou ale také vyhráli 17:16. Nejlepším střelcem tohoto nedělního utkání se stal Vojtěch Inger se 16 body."

komentář hosté: "Před nedělním zápasem v Děčíně, pro celý náš tým děčínská extraligová premiéra, nezbývalo než věřit, že se soupeřem roste výkon. To se opět potvrdilo a Pardubáci předvedli mnohem lepší výkon než v sobotu. Velmi dobře hrající domácí celek vedený expardubickým trenérem Janem Skokanem dostával až nezasloužený příděl. První tři desetiminutovky končily vždy jasným vítězstvím Pardubic o 11, 9 a 12 bodů. Jen poslední dokázali děčínští vzdorovat výrazněji a prohráli ji nejtěsnějším rozdílem 16:17. V sympatické děčínské hale tak bylo rozedněno ve všech směrech. V luxech, stupních celsia i výkonem – DEN!"

střelci Děčín: Inger 16, Burda 9, Sokolowski 7, Duspiva 6, Kurimský 6, Táborský 5, Řehák 4, Fujera 2, Lukeš 2

střelci Pardubice: Peterka O. 23, Soudek 18, Peterka A. 15, Tondr 10, Oliva 8, Drahoš 6, Zikuda 6, Štěrba 4

BK Ústí nad Labem – BK BCM Prostějov 61:92

střelci Ústí: Bartoň 18, Dvořáček 12, Macas 10, Krombholz 8, Puhl 4, Kocián 4, Oubrecht 3, Karas 2

střelci Prostějov: Zlámal 25, Petržela 13, Lipový 10, Pivoda 9, Slávik 7, Večerka 7, Strachoň 7, Kaša 4, Indra 4, Polášek 4, Kašpar 2

Sokol Písek – BK Opava 96:62

střelci Písek: Zunt 17, Švejda 17, Fait 13, Běle 13, Duda 12, Výkrutra M. 10, Sahan 6, Výkruta P. 6, Němec 1, Melski 1

střelci Opava: Hulva 16, Cikánek 16, Kopf 12, Matějka 10, Opršal 6, Dihel 2

Lokomotiva Plzeň – Gymnázium Hladnov 101:84

střelci Plzeň: Pecka 31, Honomichl 27, Švandrlík 15, Svoboda 9, Suchý 8, Fuksa 6, David 3, Metlička 2

střelci Hladnov: Štroch 16, Celárek 14, Mička 14, Hromádka 13, Kuchár 12, Chlebus 10, Šíma 5

USK Praha – Sokol Vyšehrad 88:37

komentář domácí: "Po sobotním volném dni způsobeném odložením utkání z důvodu nemoci družstva Sparty, čekalo dorostence USK v nedělním dopoledni jediné víkendové utkání s týmem Vyšehradu. Do zápasu USK vstoupil aktivně a solidní hrou vedl po osmi minutách hry už 19:3. Hosté však nic nevzdávali a postupně se začali bodově prosazovat. Ve druhé desetiminutovce sehráli s domácími zcela vyrovnanou partii a zatížili konto USK dvaceti body. Hráči USK měli značné problémy s řešením clon soupeře a navíc vyšehradští byli třikrát úspěšní z tříbodové vzdálenosti. Stav po dvaceti minutách hry 43:28. Třetí čtvrtina a celý druhý poločas se ale USK vydařil, postupně si domácí hráči začali vytvářet výraznější vedení a utkání se postupně začalo proměňovat v exhibici. Z nepřesných střel soupeře vyrážel USK do rychlých protiútoků a domácí hráči začali jasně přebírat kontrolu nad děním na hřišti. USK obdržel ve třetí čtvrtině pouze 7 bodů a v posledním dějství dokázali domácí hráči utlumit útočnou aktivitu Vyšehradu dokonce na pouhé body dva a vyhráli tuto čtvrtinu 28:2. Velmi dobrý výkon dnes předvedl Tomáš Zídek, který zaznamenal deset bodů a navíc přidal celkem dvanáct doskoků. Bodově se dnes dařilo také Jaroslavu Morávkovi, který dokázal zakončovat jak z efektních smečí, tak z tříbodové vzdálenosti a zaznamenal celkem devatenáct bodů."

komentář hosté: "Po neúspěšném vstupu do zápasu (13:3) jsme se ještě do utkání zvládli vrátit a drželi se na dostřel. Místy se nám dařilo udržet od koše pivota Balvína. Později se soupeř rozstřílel a nám se přestalo dařit dávat lehké koše. Ve druhémj poločase se nám dařilo držet skóre -15b a soupeře chvíli trápit presinkovou obranou. Poslední čtvrtina byl žel debakl, který se snad nebude nikdy opakovat."

střelci USK: Morávek 19, Balvín 14, Zídek, Maštálka 10, Petrák 10, Vejnovič 8, Šotnar 6, Bašta 6, Hartman 3, Nový 2

střelci Vyšehrad: Lukšík 12, Jiřinec 8, Böttger 6, Rón 5, Adášek 3, Sedláček 3