Extraliga U16 – 20. kolo | Probasket.cz

Extraliga U16 – 20. kolo

📁 Mládež 🕔4.2.2009

Výsledková bomba vybuchla v Ostravě na Dvorského ulici! Moravská Ostrava potvrdila zlepšující se formu, využila nepříliš dobrého rozpoložení vedoucího týmu a Pardubice tak poprvé v sezoně poznaly jak chutná porážka. Pro překvapivě vysoký debakl si do Klatov přijel tým USK a na Vyšehrad Brno. Utkání Písek – Vysočina a Sokol Pražský – Opava skončila dle očekávání jasným vítězstvím domácích a zápasy Lokomotiva Plzeň – BA Sparta, Proton Zlín – BK BCM Prostějov a BK Ústí nad Labem – BCM Slezská Ostrava jsou odloženy na pozdější termín.

BCM Moravská Ostrava – BK Pardubice 71:69

komentář domácí: "Velice pěkné utkání z obou stran!!! Začali jsme aktivní obranou po celém hřišti a to dělalo Pardubicím problémy.V první půli dobře bránil Kříže Klečka, který se prosadil i v útoku. V závěru jsme udrželi těsné vítězství!!! Pochvala týmu za obranu!!!"

komentář hosté: "Kdyby kadeti dokázali vyhrát i v neděli, byly by porušeny všechny zásady tréninkového procesu a asi by stačilo se scházet už jenom na zápasy. Nemoci a zranění nemají být výmluvou pro 30 ztrát týmu v zápase, ale logickým zdůvodněním poklesu formy celého týmu, který je v novém roce markantní. Vyjmenovávat všechny absence hráčů na trénincích od listopadu by zabralo více prostoru než vyjmenovat přítomnost všech hráčů na tréninku. Nechceme v žádném případě snižovat posun ve výkonnosti domácích hráčů, ale fakt, že i při tomto tréninkovém manku drtivě většiny našich  hráčů tahali téměř po celý zápas za kratší konec provazu, přece jenom svádí k opatrnosti při jejich hodnocení. Tak jako jsme mohli s klidem po zápase Jakubu ŠIMONOVI sdělit hodnocení „Díky, Tvůj zápas“ mohli jsme mu totéž ale s nádechem tvrdé ironie a cynismu oznámit v neděli – jeho dvouminutovka hrůzy ve čtvrté čtvrtině totiž posadila domácí na koně (z 53-58 v 5. min. na 63 – 58 v 7. min.) a přestože se naši hráči ještě po vystřídání stačili zmátořit, závěr nezvládnul takticky nejlepší hráč zápasu LACHMAN a ukvapenou střelou 10 vteřin před koncem za nerozhodného stavu 69-69 a po následném faulu ŠOULY na doskoku domácí zápas dvěma proměněnými šestkami  rozhodli, byť po time-outu měl ještě jednou rozhodnutí na ruce pistolník Luboš LACHMAN – v časové tísni však neuspěl ani napodruhé. Domácí vyhráli zaslouženě, protože vyrobili méně hrubých chyb a dokázali, že definice tréninkového procesu jako dlouhodobého nepřetržitého kontinuálního procesu platí a je nezbytnou podmínkou pro zvyšování výkonnosti hráčů."

střelci Moravská Ostrava: Lyčka 22, Klečka 14, Kořistka 6, Tardon 6, Landor 5, Kouřil 5, Vachutka 4, Kobsa 4, Navrátil 3, Vašíček 2

střelci Pardubice: Lachman 22, Kříž 21, Andres 11, Heřman 6, Šoula 4, Šimon 4, Peterka 1

Sokol pražský – BK Opava 75:54

komentář domácí: "Z důvodu nemoci ostravských hráčů se sobotní kolo extraligy proti Slezské Ostravě na Sokole nekonalo. Den volna a narušení zápasového cyklu, i to mohl být důvod nedělního rozpačitého vstupu do utkání. Velkým množstvím nevynucených chyb a nedůslednou obranou jsme hostům z Opavy dovolili nastřílet 20 bodů v úvodní čtvrtině, bezmála polovinu jejich bodů v celém utkání. Navíc si velmi rychle nasbíral 3 osobní chyby Kuba Smrž a musel být střídán. Velmi dobře ho ovšem nahradil Šimon Suk. Od druhé čtvrtiny jsme začali soupeře pomalu, ale jistě přehrávat. Menší množství našich chyb v útoku a agresivnější obrana přinesli ovoce v podobě třinácti  bodového náskoku před druhou polovinou. Na to opavský celek reagoval zónovou obranou 2-3, kterou hrál téměř celý druhý poločas. Naštěstí pro nás se hned v úvodu trefil za 3 body Michal Šafránek, což jistě přispělo k větší jistotě našeho týmu. Dále jsme dokázali nájezdy, i přes několik neproměněných šancí z pod koše, zónovou obranu rozebrat. Filippo „Gibi“ Ghibellini dokázal několikrát v utkání po nájezdu (pouze doleva :o) sám skórovat nebo vytvořit dobrou pozici pro spoluhráče a po kratším tréninkovém výpadku dokázal svým dobrým výkonem výrazně tým podpořit. V průběhu 3 a 4 čtvrtiny náš náskok narůstal až na 30 bodový rozdíl a šanci v utkání zaslouženě dostali všichni hráči. Vítězství je cennější o to, že jsme i přes četné zdravotní potíže v předcházejících 2 týdnech dokázali podat velmi slušný výkon a přes určité útočné trápení, zásluhou dobré obrany, výrazným rozdílem zvítězit."

střelci Sokol Pražský: Šefránek 18, Reimer 10, Ghibellini 9, Blažek 8, Smrž 8, Kološ 8, Dvořák 6, Zelenka 4, Suk 2, Brix 2

střelci Opava: Král 17, Hulva 15, Matějka 8, Černohorský 6, Kvapil 4, Řemelka 2, Groda 2

TJ Klatovy – USK Praha 87:49

komentář hosté: "Chřipková epidemie dělá v těchto dnech velké starosti USK nejen v mužském A týmu a tak o tomto víkendu naplánovaná utkání extraligy kadetů musela být ve třech případech odložena. Stejné problémy postihly také USK, náš nedělní soupeř však pro odložení utkání neměl pochopení, navíc zápas vzhledem k nedělnímu programu v klatovské hale nebylo možné posunout a tak brzký začátek nedělního utkání v 9 hodin byl pro USK nemilosrdný. Šest statečných se tak vydalo v ranních hodinách na dobrodružství vybojovat co nejlepší výsledek u průběžně třetího týmu extraligy kadetů. USK dokázal držet s domácími krok pouze v úvodních minutách utkání, kdy vedl 4:5. Poté však uchopili opratě utkání pevně do svých rukou domácí a zbylé minuty první čtvrtiny vyhráli 18:2! a určili jasný směr utkání. Hosté tentokrát pro nízký počet hráčů nemohli vyvíjet svou tradiční snahu o agresivní obrannou hru a tak v klidném tempu si domácí vytvářeli stále výraznější vedení. Po dvaceti minutách hry 49:20. Ve druhém poločase už bylo o výsledku rozhodnuto a na jakékoliv zdramatizování utkání hosté dnes prostě neměli dostatek sil. USK se tak nyní nenachází v žádném ideálním rozpoložení. Bude záležet, jak se nyní jednotliví hráči dokáží vrátit do tréninkového rytmu, protože za současného stavu může USK jen těžko pomýšlet na vítězství proti jakémukoliv soupeři."

střelci Klatovy: Volmut 22, Aušprunk 20, Kuneš 12, Bernas 10, Krůta 8, Kříž 6, Luňák 5, Johánek 3, Drozda 1

střelci USK: Petrák 20, Hrudka 14, Truhlář 4, Soukup 4, Jiránek 4, Vakrčka 3

Sokol Písek – BC Vysočina 85:68

komentář domácí: "Utkání s Vysočinou rozhodlo prvních 15 minut, kdy naše hra na obou stranách kurtu byla takřka bez chyb. Přesto bych zdůraznil tyto 3 faktory: 1. vynikající obrana, 2. plnění přidělené role každým hráčem 3. střelecký koncert Radka Dudy. Utkání ozdobila skvělá akce, zakončená těžkou, přesto velmi efektní smečí Dalibora Faita."

komentář hosté: "Jen s 9 borci nastoupil tým BC Vysočina k utkání s Pískem, které se hrálo netradičně v pátek. Domácí hned v úvodu ukázali, kdo bude pánem na hřišti. Propustná obrana hostujícího celku a skvělé střelecké přednosti Písku, ve kterých vynikal především hráč Duda, rozhodly utkání již o poločase. Druhý poločas trenér Písku opory šetřil a tím dovolil Vysočině zkorigovat výsledek." Trenér Pešout komentuje: "První poločas jsme neměli vůbec žádnou šanci, vypadalo to tak, že hráči domácích si mohli dělat téměř vše a my jsme prakticky neexistovali. Po vystřídání hráčů Písku jsme alespoň kosmeticky upravili výsledek. Z naší strany lze pochválit především Petra Novotného a Radima Černého – ten sice nedal body, ale dostával Novotného do střeleckých příležitostí. A také Mísaře, který po zranění odehrál celkem slušný zápas, ale nevyvaroval se několika zbytečných ztrát."

střelci Písek: Duda 36, Fait 18, Němec 11, Linhart 8, Šlechta R. 7, Soukup 3, Vokálek 2

střelci Vysočina: Mísař 19, Novotný 17, Novák 10, Krajcigr 8, Plešingr 4, Šiller 3, Šárka 3, Buben 2, Černý 2

Sokol Vyšehrad – JBC Brno 100:49

komentář domácí: "Rychlý vlet do utkání, rychlé koše, následné 2 trojky T. Haltmara a po 4 minutách platil stav 13:2. Převaha pokračovala i v druhém dějství, kdy náskok postupně narůstal (42:21). V druhém poločase pokračovala střelecká smršť. Po 3. čtvrtině (31:8) Brno nemohlo počítat s přijetelným výsledkem. V utkání se předvedl jak je zvykem klíčový hráč Michal Bernáth, který k 29 bodům přidal i několik efektivních bloků. V koncovce upravil skóre na 100:49 Bohadlo a po dobrém výkonu jsme zaslouženě vyhráli."

komentář hosté: "U hostí totální propad ve všech činnostech! Naprosté selhání v obraně a nemohoucnost v útoku umožnili domácím si solidně zatrénovat a vyzkoušet varianty v útoku."

střelci Vyšehrad: Bernáth 29, Hampejs 22, Haltmar 15, Bohadlo 13, Lukáš 10, Čermák 8, Tomrle 2, Choutka 1

střelci Brno: Horák 9, Křivánek 8, Kyzlink 7, Harašta 6, Buček 6, Šaňák 4, Hrabovský 4, Petlák 2, Pavliš 1