Extraliga U18 – 20. kolo | Probasket.cz

Extraliga U18 – 20. kolo

📁 Mládež 🕔26.1.2009

Dle očekávání se ve 20. kole extraligy juniorů neodehrálo žádné překvapení, naopak rozdíly ve skóre byly většinou značné. O to zajímavější budou dvojičky, kdy již v pátek si to v boji o play off rozdají v pražském derby Sparta s Vyšehradem a Brno se Zlínem. Kolem 8. místa se seřadila řada celků s 10 výhrami a tak může být zajímavý nejen vítěz, ale i skóre jednotlivých zápasů. Tabulka po 20. kole je mírně nepřehledná, protože Ústí svá utkání neodehrálo pro velkou nemocnost a USK se Sokolem Pražským již své derby předehráli v pátek.

Zlín – Děčín 103:66

Hned v prvních minutách Zlín začal dvěma trojkami nejlepšího střelce z této vzdálenosti v extralize Davida Nehody, nicméně prvních 15 min bylo utkání bodově vyrovnané. Trenér Zlína se poté rozhodl vytáhnout obranu. Zlínští hráči přitvrdili v obraně, aktivněji začali doskakovat v útočné fázi a následně se dostali do vedení o 20 bodů. Zápas poklidně dohrávala lavička a i když ve včerejším zápase v Brně Děčín uhájil stovku, dnes již podlehl tlaku domácích a stovka padla.

komentář domácí: "Výrazný bodový příděl si rezervovali mladíci ze zlínské U18 pro celek Děčína."

střelci Zlín: Nehoda 23, Šír 20, Žlotíř 15, Kabourek 14, Ševčík 8, Šiška 8, Novák 6, Bajar 4, Svoboda 3, Pospíšil 2

BK BCM Prostějov – Lokomotiva Plzeň 71:85

komentář domácí: "V nedělním utkání se domácím juniorům nepodařilo zopakovat výkon z předchozího dne. V utkání plném nepřesností vynikly na straně soupeře osobnosti Honomichl a Pecka, kteří vstřelili více než 20 b. Přednosti hostí byli doskok pod oběma koši , vyšší nasazení a menší počet ztrát..V našem týmu odehrál svůj standart pouze Lipový a to na tvrdě hrajícího soupeře nestačilo."

střelci Prostějov: Lipový 20, Pivoda 12, Bisaha 12, Kaša 10, Zlámal 7, Petržela 4, Plaček 2, Strachoň 2, Polášek 2

BK Synthesia Pardubice – Sokol Písek 95:60

komentář domácí: "Při krátké poradě před zápasem byl zmiňován prakticky jen jediný taktický úkol. Zastavit rychlý protiútok. Ničím jiným nás soupeř nemohl přehrát. To se nepodařilo a prvních 8 minut se na nás valila písečná lavina. Především za Zuntem (7 bodů za těch osm minut) pardubičtí obránci jen kroutili hlavami. Na začátku 9.minuty vedl Písek 18:21. To bylo však naposled. Zaúřadoval opět Pepé. Ondra dva body a Aleš tři trojky v závěrečných dvou minutách prvního dějství. Písečná lavina byla zastavena definitivně. Domácí skvěle takticky a s přehledem přehrávali obranu hostů. Ve třetí čtvrtině už neměl Písek co nabídnout. Úsek 23. – 27. minuty vyhrál domácí celek 23:2 a právě na konci tohoto časového úseku byl největší rozdíl ve skóre 82:41 ve prospěch domácích."

střelci Pardubice: Peterka O. 25, Peterka A. 21, Oliva 18, Soudek 16, Štěrba 6, Tondr 3, Dvořák 3, Pacák 2 a Zikuda 1

střelci Písek: Běle 18, Zunt 13, Švejda 12, Hrubec 8, Hejpetr 5, Šenfeld 2, Sahan 2

Gymnázium Hladnov – Sokol pražský 66:109

střelci Sokol Pražský: Ryska 33, Vyoral 19, Ducháček 15, Kohout 10, Růžička 9, Brejcha 9, Nekolný 8, Čermák 4, Matulka 2

BK Breda & Weinstein Opava – USK Praha 50:92

komentář hosté: "Po večerním přejezdu hráči USK nastoupili v neděli ráno proti týmu Opavy a v tomto utkání již bylo vidět na hostech uklidnění po páteční ztrátě. Přestože se domácí tým snažil hráčům USK vzdorovat, hosté již od začátku utkání vtlačovali soupeři svůj herní styl a snažili se především o rychlý přechod na útočnou polovinu. Po první čtvrtině tomu sice výsledek o 6 bodů pro USK ještě nenasvědčoval, ale poločasové vedení o 23  bodů ukazovalo, jakým směrem se utkání bude vyvíjet. Ve druhém poločase domácím rapidně docházeli síly a hosté tak mohli efektivně zahajovat svoje útočné výpravy často končící efektní smečí. Oproti sobotě však útočnou aktivitu od Ondřeje Balvína, kterému již docházely síly, převzal Jaroslav Morávek, který vyváženě zakončoval z krátké i dlouhé vzdálenosti. Při střelecké chuti Tomáše Zídka tak skóre narostlo až na 92 bodů. Vzhledem ke třetímu utkání v řadě trenéři využívali většinu hráčů do časté rotace, přičemž největší důvěru v pobytu na hřiště s 28 minutami dostal nejmladší hráč Vítek Petrák, který kromě dirigování týmu zatížil konto soupeře 13 body jako třetí nejlepší střelec USK. Junioři USK tak splnili povinnost dvou vítězství a nyní je čeká zápas od zápasu potvrzování role favorita, aby si udrželi své vedoucí postavení. K tomu musí mobilizovat své nejen psychické, ale především fyzické síly, které postrádaly v posledním týdnu."

střelci Opava: Cagaš 12, Kopf 10, Matějka 9, Cikánek 7, Hulva 4, Dihel 4, Hubený 2, Opršal 2

střelci USK: Morávek 22, Zídek 19, Petrák 13, Balvín 8, Šotnar 7, Maštálka 6, Horák 6, Bašta 4, Nový 4, Vejtruba 2

BA Sparta Praha – BCM Moravská Ostrava 74:82

střelci Sparta: Halada 28, Stariat Jiří 14, Gargula 9, Pavelka 6, Papež 5, Košťál 5, Zajíček 4, Stariat Jan 3

střelci Ostrava: Bratčenkov 26, Číž 19, Nogol 7, Kovář 6, Bohačík 6, Kouřil 6, Černoch 4

TJ Sokol Vyšehrad – BCM Slezská Ostrava 98:42

Komentář domácí: "Do zápasu jsme vlétli ve vysokém tempu. Dobrá obranná činnost podpořená výbornou hrou v útoku zapříčinila vysoké vedení po první čtvrtině 39:4. O utkání bylo rozhodnuto. Ve zbytku hrací doby se dohrávalo a koncentrace již nebyla na tak vysoké úrovni a proto také nebyla překonána 100 bodová hranice. Utkání skončilo vítězstvím 98:42."

střelci Vyšehrad: Böttger 24, Jiřinec 19, Lukšík 14, Adášek 13, Sedláček 11, Rón 5, Žabka 4, Toběrný 3, Kefurt 3, Papoušek 2

střelci Ostrava: Kotrla 14, Sedlařík 11, Kavalek 7, Hromádka 5, Smolka 2, Pracný 2, Honěk 1