Žákovská liga U14 – 8. kolo | Probasket.cz

Žákovská liga U14 – 8. kolo

📁 Mládež 🕔19.12.2008

8. kolo žákovské ligy se v sobotu neodehrálo kompletní, protože pro velkou nemocnost družstva Lokomotiva Plzeň bylo jeho utkání se Spartou odloženo. V Pardubicích byl k vidění souboj předních týmů této věkové kategorie BK Pardubice versus NH Ostrava, ve kterém jasně dominoval domácí tým. Velké drama, které se rozhodovalo v posledních vteřinách, se odehrálo v Děčíně, kam si pro body přijel Kolín.

Skupina A

Jiskra Domažlice – Sokol Písek 59:79

Hostům chyběl jeden ze dvou klíčových hráčů Svoboda a tak bylo otázkou jak se jim venku povede. Odpověď byla jednoznačná. Podařilo se dobře ubránit oporu domácích Štípka a Šlechta byl v útoku k nezastavení. Písek tak potvrdil, že výpadek v Děčíně nehodlá opakovat a pomalu, ale jistě šplhá tabulkou kam patří, tedy mezi 3 postupující.

Komentář hosté: „Protože se družstvo z Plzně omluvilo pro nemoc, soustředili jsme se pouze na sobotní utkání s Domažlicemi. Obě družstva se dobře znají, proto nás nemohlo nic překvapit. Domácí hvězdičku Štípka jsme ubránili na 10 bodech, což byl základní pilíř úspěchu. Naopak ve žlutém dresu se zadařilo i netradičním střelcům. Filipov ke standardně dobré obraně přidal ještě 14 bodů a čiperka Šácha zatížil konto soupeře třemi přesnými zásahy za trojkovou čarou. K zápasu nenastoupili marodi Svoboda, Plos a Forejt ,a proto bylo nezbytně nutné zapojit do rotace všech osm hráčů. Během zápasu se každý hráč přičinil o cenné vítězství.“

střelci Domažlice: Krůta 20, Kozina 13, Štípek 12, Klukan 7, Královec 3

střelci Písek: Šlechta 27, Filipov 14, Šteier 13, Šácha 11, Fořt 10, Koc 2, Hrneček 2

Kondoři Liberec – Sokol Pražský 48:87

Komentář hosté: „Liberec měl doopravdy velikou nevýhodu, protože nastupoval v šesti hráčích, což by byl handicap pro každý tým. Musím ale říct, že se statečně držel a rozhodně to nevypadalo, že liberečtí chlapci jdou na porážku. Nám dělalo problémy dostat se do rozhodujícího vedení již zkraje zápasu, urvat to a dohrát v klidu tak, aby si mohli zahrát všichni rovným dílem. První polovinu jsme hráli velmi vlažně a nedůsledně. Kondoři se drželi na hranici mínus deseti bodů a v jednu chvíli začali i velmi nepříjemně stahovat… Na vině bylo nejspíše lehké podcenění soupeře a nepříliš velká motivace jezdit po hřišti na sto deset procent, což je velká chyba. Zápas také dost podstatně ovlivnil výkon druhého rozhodčího, který si ve druhé čtvrtině kompenzoval psychické komplexy a rozjel na hřišti úžasnou show, která doposud neměla obdoby. Bohudíky jsme zvítězili rozdílem téměř čtyřiceti bodů, což je nakonec celkem uspokojivý výsledek. Jsem ale doopravdy zvědav, jestli tento výkon dokážeme potvrdit, až bude Liberec v plném počtu.“

střelci Sokol Pražský: Pecháček 26, Pospíšil 16, Aulich 13, Korous 12, Böhm 7, Pálek 6, Chejstovský 4, Tuhý 1

BSK Jičín – Sokol Vyšehrad 80:74

střelci Jičín: Rychtera 27, Chvojka 17, Turčín 10, Jurášek 9, Vraštil 8, Helcl 5, Plemeník 2, Šebík 2

střelci Vyšehrad: Choutka 22, Tomrle 14, Jelínek 14, Pavouček 8, Matuška 6, Klimpera 6, Kunc 4

BK Děčín – BC Kolín 67:69

Komentář domácí: „Očekávaná tvrdá bitva mezi děčínským a kolínským týmem skutečně nastala. Vyrovnanost obou týmů se projevovala do poloviny druhé čtvrtiny, ve které domácí zabrali a postupnou prací si vybojovali desetibodový náskok 35:25. Poločas skončil čtyřbodovým rozdílem. Stejná vyrovnaná bitva byla k vidění i v průběhu třetí čtvrtiny, která rovněž skončila rozdílem čtyř bodů ve prospěch domácích, a tak se muselo na rozhodnutí počkat až do posledního dějství. V něm dokázali hosté nejdříve vyrovnat, vzápětí se dostali do mírného vedení, na které ale domácí tým odpověděl díky agresivní obraně a dostal se v druhé půli poslední čtvrtky do vedení o 6 bodů. To bohužel ale nedokázal udržet, protože soupeř častokrát fauloval našeho pivota Němce, kterému se dnes ale bohužel šestky nedařily (4/13, přesto byl nejlepším střelcem – 20 bodů). Na posledních 10 sekund hry vhazoval soupeř a 1,8 sekundy před koncem utkání se mu podařilo zvrátit výsledek na konečných 67:69. Přesto se naši hoši pokusili ještě o vyrovnání a při rychlém přechodu na útočnou polovinu získal za zvuku klaksonu faul Hanzlík. Při prvním neproměněném pokusu zabouřila lavička hostí radostí a kolínští si odvážejí z naší domácí palubovky dva body.“

Komentář hosté: „Všichni jsme byli nažhaveni na poslední zápasy před vánočními prázdninami. Sedm statečných dorazilo na sraz k vlaku do Kolína a postupně po cestě přistupovali další. Cesta ubíhala podle jízdního řádu. Přestup v Ústí n.L. jsme využili k rozboru hry děčínského týmu. To co jsme si o tom nám dosud neznámém týmu mysleli se téměř do puntíku splnilo na palubovce. Měl to být mírný favorit utkání a bude velice nepříjemný na rozehrávce. Přesně to se splnilo. Souboj Filipů, jak bylo předpovídáno Děčínem, se přímo nekonal, protože většinu času děčínského Filipa bránil Lukáš Rovenský nebo Jakub Vejsada. I přes slušnou obranu se děčínský Filip často a velice hezky uvolnil a prosadil. V čem jsme měli převahu byla hra pod košem. Její úspěšnost již byla mnohokrát vyšší, ale naštěstí tuto sobotu stačila. Zápas se ze začátku vyvíjel způsobem nahoru – dolu. Postupem času si soupeř udělal 5 až 10-ti bodové vedení, které jsme čas od času stáhli, ale do vedení jsme dostali až 2 minuty před koncem 60:59. Nervy drásající souboj se zdál být rozhodnut 2 sekundy do konce, kdy kluci přesně zahráli co bylo po nich žádáno a Matěj Kudrna po obrátce střelou z odskoku skóroval. Stav 69:67 pro Kolín signalizoval naše vítězství. Stalo se však to, co by se nemělo stát. Lukáš Rovenský současně s ukončením zápasu zbytečně fauloval hráče Děčína na jejich polovině hřiště. Jelikož to byl 5-tý faul našeho týmu, soupeř měl ještě možnost dvou trestných hodů. V případě 100% úspěšnosti by zápas šel do prodloužení. Strašné nervy v celé hale se zcela jistě podepsali na exekutorovi TH. A když nedal první TH propukla nefalšovaná radost kolínských hráčů. Ani ne tak výborná hra, ale týmový duch do poslední vteřiny zápasu slavil úspěch. To co se odehrávalo v šatně nejde ani popsat, to se musí zažít. Nutno ale dodat, že tomuto zápasu předcházela událost, která se v historii tohoto týmu zatím nestala. Ne jeden, ale hned dva hráči (David Svoboda a Michal Křivka) si při balení věcí na víkendové utkání zapomněli přibalit basketbalové boty. Díky ochotě domácích nám byli naštěstí dva páry bot zapůjčeny. Bohužel již v průběhu 1.čtvrtiny jsme byli domácími vyzváni k vrácení bot. Nezbylo nám nic jiného než Davida z bot vyzout a díky Arnemu mohl David pokračovat dále ve hře.Chtěli bychom tímto poděkovat Arnemu za zapůjčení bot. Jejich zapůjčení bylo pro nás obrovským přínosem a on byl naším šestým hráčem v poli.“

střelci Děčín: Němec M. 20, Kroutil 17, Hanzlík 11, Kocum 11, Němec F. 4, Šporn 4

střelci Kolín: Vaněk 21, Stegbauer 14, Rovenský 10, Lapáček 8, Kudrna 8, Vejsada 4, Svoboda 2, Hrubý 2

BK Ústí nad Labem – BK Brandýs nad Labem 34:80

střelci Ústí: Vondrák 11, Šonda 7, Starý 6, Hejduk 6, Musel 2, Tlapák 2

střelci Brandýs: Goliáš 19, Ornst 18, Tomášek 12, Jecha 12, Březovák 6, Kratochvíl 5, Čeněk 4, Trnka 2, Svášek 2

Skupina B

BK Pardubice – NH Ostrava 92:66

Komentář domácí: „Velmi pikantní souboj, dle mnohých odborníků mezi dvěma kandidáty, kteří budou ke konci dubna bojovat o cenné kovy, přinesl zápas v hale na Dukle mezi domácím BK a Novou hutí. Vstup pardubickým vyšel na výbornou – 7. min. 13-4. Pak si však hosté vzali oddechový čas, ten trošičku nažhavené pardubické hráče přibrzdil a ostravským se podařilo do první kratší pauzy korigovat na 19-15. Ve druhé periodě domácí přitlačili v obraně a následnými rychlými údery v podobě smrtících protiútoků, či dobře zrealizovaných signálů šli do šaten s pohodlným 20-ti bodovým plusem. O poločasové pauze bylo v domácí šatně hlavním tématem zachytit úvod třetího dějství a pokračovat v nastoleném přístupu v obraně. Úvodních 5 minutek druhé poloviny přineslo nástup domácích z říše snů: 18-2, 7. min. 21-5,  9. min. 27-9. Poslední část hry dospěla k tradičnímu uspokojení všech domácích aktérů a soupeři jsme dovolili toto období vyhrát 17-27. Především 27 obdržených bodů zamrzí. Z individuálního hodnocení nelze opomenout tradiční tahouny týmu Peterku a Šoulu. Oba podali kvalitní výkony a oba posbírali double-double. (Šoula 30 b., 10 doskoků, Peterka 26 b. 14 doskoků). Skvěle se představil i kapitán družstva Vlček, když hostujícího Šubrta za 30 min. hry udržel na přijatelných 14-ti bodech. Souboj rozehrávačů vyzněl lépe pro pardubického benjamínka Viktora Půlpána, ten zcela vymazal po nemoci se vrátivšího Davida Zumera. No a jak staré basketbalové přísloví praví: „Jak hraje rozehrávač, tak hraje tým.“ No a ostravský Zumer neměl chuť a tím pádem ani šanci Nová huť!“

střelci Pardubice: Šoula 30, Peterka 26, Půlpán 11, Hanuš 10, Fadrný 5, Vlček 4, Potoček 4, Dohnal 2

střelci NH: Šubert 25, Pešat 12, Přebinda 8, Lecco 6, Dedek 6, Cholera 4, Zahradník 3, Krutílek 2

Tesla Pardubice – Snakes Ostrava 53:61

BC Vysočina – BK Prostějov 86:65

Komentář hosté: „Na půdě tradičního účastníka ŽL, což je spojený tým několika klubů tohoto kraje, zahájili naši hráči dobře a dařila se jim především střelba z pod koše, zde vynikali Žemlička a Jiřík. Klíčová byla 2. čtvrtina, kdy jsme dostali několik lehkých košů a domácí šli do vedení o 17 bodů. Tento náskok se dařilo domácím držet po zbytek zápasu a zvítězit. Podle trenéra Remenece byla příčina porážky jeho týmu v chybách, kterých se jeho svěřenci dopustili v rozehrávce a velmi slabé doskakování pod oběma koši.“

střelci Vysočina: Šoukal 34, Seidler 13, Spilka 12, Jagoš 10, Svoboda 8, Weber 5, Janík 2, Coufal 2

střelci Prostějov: Žemlička 16, Jiřík 14, Novotný 13, Pekárek 9, Vyroubal 3, Bláha 2, Deutsch 2, Kořínek 2, Goga 2

BBK IVes – Gymnázium Hladnov 67:34

střelci Hladnov: Krečmer 12, Hlinka 9, Nesládek 7, Jaworek 6

Proton Zlín – JBC Brno 89:62

Zlín se do hostujícího týmu pustil s plným nasazením a záhy to bylo 11:0. Vynikající střelba ze střední vzdálenosti vydržela domácím po celé utkání, naopak v hostujícím dresu se nikdo ze základní pětky ani nepřiblížil hranici 10 nastřílených bodů. Kromě střelby Zlín dominoval také na útočném doskoku a Brno to velmi špatnou hrou v prvním poločase domácím až příliš usnadnilo. Ve druhé půli hosté začali bojovat a i když jejich hra stále postrádala kvalitu, zastavili aspoň narůstající skóre. V domácím dresu zářil zejména Hegmon, hru dobře dirigoval Pumprla a své si odvedli také Smrža a Heinzl. U hostů byl jediným hráčem, který byl schopen trefit koš Vincent Anton.

střelci Zlín: Hegmon 23, Smrža 19, Pumprla 16, Heinzl 11, Rubeš 9, Gašperik 5, Gerla 4, Dvorský 2

střelci Brno: Anton 13, Štěpánek 9, Hanák 7, Vykypěl 7, Slanina 6, Líčeník 6, Marša 6, Mynarčík 6, Zadražil 2

TJ Slavia Kroměříž – Jiskra Kyjov 81:56

Komentář domácí: "V utkání obě družstva předvedla festival nepřesností a odevzdaných míčů. Naštěstí se po získání náskoku zvrat nekonal a tak jsme dotáhli utkání do vítězného konce.“

Komentář hosté: „Našeho starého známého rivala z Kroměříže jsme nijak nepotrápili. Rozhodnuto bylo po první čtvrtině. Z našich se dá pochválit jen Vojta Přikryl, který ukázkově bojoval až do konce, z Kroměříže obrovsky řádil Domanský, na kterého jsme marně hledali recept. Dal 37 bodů. Bez obrany se hrát basketbal nedá….“

střelci Kroměříž: Domanský 37, Kalousek 17, Osina 7, Vrána 5, Pražák 4, Procházka 4, Kaliňák 3, Pavlů 2, Přikryl 2

střelci Kyjov: Bruno 20, Přikryl 12, Machalínek 10, Růžica 9, Jedovnický 2, Čada 2, Klimeš 1