U16 ČR – Polsko | Probasket.cz

U16 ČR – Polsko

📁 Mládež 🕔29.12.2008

Reprezentace kadetů ve složení Martin Kříž (Pardubice), Richard Šaňák (Brno), Tomáš Kyzlink (Brno), Martin Václavek (Zlín), Lukáš Feštr (Ústí nad Labem), Ondřej Šiška (Zlín), Radek Šlechta (Písek), Armin Mazič (Casale – Itálie), Jan Kuneš (Klatovy), Jakub Kološ (Sokol Pražský), Jan Švandrlík (Plzeň), Lukáš Linhart (České Budějovice) a Martin Hampejs (Vyšehrad) se 27. – 29. 12. 2008 zúčastnila turnaje olympijských nadějí v Maďarsku.

ČR – Polsko 57:75

Ke svému prvnímu utkání nastoupili čeští reprezentanti proti výběru Polska. Na základní pětce ve složení Mazič, Švandrlík, Kuneš, Kříž, Šaňák byla znát velká nervozita. Vždyť mimo Martina Kříže si všichni ostatní navlékli dres s nápisem CZECH REPUBLIC poprvé v životě. Byl to právě Kříž, který otevřel skóre utkání, nicméně v 5. minutě za stavu 7:6 pro náš tým si udělal již 2 faul a byl střídán. To nastartovalo šňůru polského družstva 13:0, kterou zastavila až šestka proměněná Mazičem. Krátce po svém návratu na hřiště si Kříž udělal 3. faul. Stav 19:8 pro Poláky po první čtvrtině nevěstil nic dobrého, a bylo jasné že bez svého lídra nemůžeme sehranému soupeři konkurovat.

Druhá čtvrtina byla koncertem pardubického hráče, když zatížil konto soupeře 22 body a přispěl tak k výhře 28:23. V první půli dokázal skórovat vedle Kříže a Maziče jen 2 body Švandrlík a poločasová bouřka v šatně měla být motivační zejména pro ostatní hráče, kteří se báli hrát.

Toto se vcelku splnilo u střídajících Feštra, Kyzlinka a Kološe. Ve třetí části jsme hráli se soupeřem doslova a do písmene vyrovnanou partii (16:16), stáhli jsme na rozdíl jediného bodu a nebýt několika zbytečných ztrát, mohli jsme jít i do vedení.

V závěrečné čtvrtině nám došli síly. Projevilo se, že jsme k zápasu nastoupili po Vánočních svátcích bez tréninku a tuto část jsme prohráli 17:5.

Hodnocení jednotlivých hráčů:

Kříž: 36 minut, 29 bodů, 12 doskoků, 4 získané míče, výborný pohyb s míčem i bez, vzal na sebe roli tahouna týmu, vysoké procento úspěšnosti střelby za 2 body (61%), musí zlepšit zakončení pravou rukou

Mazič: 37 minut, 13 bodů, 5 doskoků, 3 získané míče, 4 asistence, dobrá přihrávka i střelba za 3 body (3/2), vedle Kříže byl v první půli jediným hráčem, který ohrozil koš, musí zlepšit přechod do protiútoku

Švandrlík: 26 minut, 4 body, 4 získané míče, nejlepší hráč v obraně, velmi dobře bránil rozehrávače soupeře, nebál se střílet, ale jeho pokusy nenacházely cíl (22%), musí zlepšit vnik s míčem do koše

Kyzlink: 22 minut, 2 body, 5 doskoků, v prvním poločase ustrašený, ve druhé půli se dostal do několika svých typických nájezdů, táhl několik protiútoků, musí zlepšit obranný doskok a zakončení z pod koše

Feštr: 16 minut, 6 bodů, po první půli, kdy nedal ani bod, byl prostupný v obraně a ztratil několik míčů dostal od trenéra vynadáno, vzal si to k srdci a začal více bojovat, proměnil oba své trojkové pokusy, musí hrát s vyšším nasazením v obraně a lépe si krýt míč

Václavek: 19 minut, 2 body, měl několik střeleckých pozic, ale jen jedna střela propadla košem, příliš se pouštěl do driblinku, z čehož pramenily zbytečné ztráty, obstojně vykrýval podkošový prostor v obraně

Šaňák: 14 minut, 0 bodů, na jeho výkonu bylo znát, že týden ležel v posteli a vůbec netrénoval, silově na soupeře stačil, rychlostně nikoli, musí více používat hru tělem v podkošovém prostoru a to jak v obraně, tak v útoku

Kuneš: 9 minut, 0 bodů, ustrašený výkon, nepřesný v útoku, nedůsledný v obraně, musí zlepšit především nasazení, aby vůbec mohl ve hře uplatnit své dovednosti, ke střelbě se vůbec nedostal

Další hráči nedostali příliš prostoru ke hře a až na Kološe, který byl aktivní, je nevyužili k ničemu, co by stálo za zmínku.

Kološ: 6 minut, 1 bod, dobře bránil rozehrávače soupeře

Šlechta: 6 minut

Šiška: 6 minut

Linhart: 3 minuty