Extraliga U18 – 13. kolo | Probasket.cz

Extraliga U18 – 13. kolo

📁 Mládež 🕔1.12.2008

Extraliga se nám pomalu, ale jistě, dělí na tři skupiny, tak jak to probasket.cz očekával již před začátkem sezony. Za dominující dvojicí USK Praha, Sokol Pražský se formuje desetičlenný peloton bojovníků o dalších 6 volných míst o play off a tabulku uzavírají 4 týmy, které mají s přibývajícím časem boj o záchranu těžší a těžší.

Extraliga se nám pomalu, ale jistě, dělí na tři skupiny, tak jak to probasket.cz očekával již před začátkem sezony. Za dominující dvojicí USK Praha, Sokol Pražský se formuje desetičlenný peloton bojovníků o dalších 6 volných míst o play off a tabulku uzavírají 4 týmy, které mají s přibývajícím časem boj o záchranu těžší a těžší. Sparta přidala ke včerejší jasné výhře v Brně další překvapivé vítězství ve Zlíně, Prostějov si poradil s Opavou a mezi třetími Pardubicemi a dvanáctým Prostějovem jsou pouze 4 body rozdíl.

BCM Moravská Ostrava – Sokol Písek 106:74

střelci Písek: Říha 17, Hrubec 17, Švejda 13, Běle 8, Výkruta 6, Hejpetr 6, Pálka 5, Zunt 2

BCM Slezská Ostrava – Lokomotiva Plzeň 67:95

BK Děčín – Sokol pražský 56:104

střelci Sokol Pražský: Vyoral 22, Kohout 22, Ryska 20, Hering 13, Ducháček 10, Matulka 5, Treml 3, Dvořák 3, Reimer 2, Nekolný 2, Čermák 2

BK Ústí n. L. -USK Praha 53:103

Na rozdíl od sobotního klání vstoupil USK do zápasu na severu Čech lépe a po vyrovnaných prvních 4 minutách utkání si svěřenci trenéra Jachana začali vytvářet výraznější náskok. Ten se po první čtvrtině vyšplhal na rozdíl 13 bodů, 17:30. USK se opět snažil o vytváření tlaku na obranné polovině hřiště s rychlým přechodem do protiútoku a to se ze začátku utkání dařilo. Domácí na nepříznivý stav zareagovali vytažením zónového presinku, kterým dokázali zpomalit hru USK. I přesto se na hřišti musela projevit výšková i herní převaha a náskok USK rostl. Po prvním poločase svítil na tabuli stav 32:53. Největší problémy měl USK s řešením zadní clony při vhazování za postranní čarou, kdy byli domácí hráči pětkrát za sebou zcela volní pod košem. V lepším světle se USK naopak ukázal při akcích, na jejchž konci byl smečující Ondřej Balvín a další z řady alley oopů Jaroslava Morávka, které se musely líbit i nezaujatým divákům. Ve druhém poločase už o vítězi utkání bylo jasno a řešila se spíše jen otázka, jestli USK dosáhne na hranici sto bodů. Tu nakonec za velkého povzbuzení hostující lavičky vstřelil Jan Maštálka nekompromisním zakončením zpod koše. USK tak splnilo svůj víkendový úkol v podobě dvou vítězství a drží si i nadále v letošní sezóně svou neporazitelnost.

střelci Ústí: Feštr 13, Dvořáček 11, Krombholz 10, Aubrecht 8, Macas 6, Bartoň 4, Kocián 1

střelci USK: Maštálka 17, Zídek 15, Morávek 14, Vojnovič 11, Petrák 11, Horák 10, Nový 10, Hartman 7, Šotnar 6, Balvín 2

Proton Zlín – BA Sparta 70:71

Po včerejší výhře nad Vyšehradem vstoupil Zlín (bez obou svých pivotů Žlotíře a Svobody) do utkání skvěle. Nehoda dal hned 3 trojky po sobě (celkem 16 bodů za první čtvrtinu) a zdálo se že i dnešní den bude pro domácí úspěšný. Ve 2. části hry však zlínští hráči ztráceli hodně míčů a Sparta toho využila rychlými protiútoky. Ve druhém poločase hosté stále navyšovali skóre a vedli již o 15 bodů. Ke smůle domácích přišlo vyfaulování Nehody, Pospíšila a Bajara a vše vypadalo optimisticky pro změnu pro hosty. Zlín se však doma za žádných okolností nevzdává a začal stahovat skóre úspěšnou střelbou a nájezdy svého nejlepšího střelce Radka Šíra. Dramatické koncovce napomohl tradiční zkrat ostřostřelce hostů Marka Pavelky. Po sparťanském faulu a Pavelkově technické chybě Kabourek čtyřmi šestkami snížil. 13 sekund do konce (skóre 70:71) se zraněním hrající Zajíček udělal kroky a Zlín se dostal k míči, leč poslední střelou dokázali domácí trefit jen obroučku a Sparta se radovala z výborného víkendu, když na Moravě naplno bodovala.

střelci Zlín: Šír 30, Nehoda 17, Kabourek 14, Novák 3, Palán 2, Pospíšil 2, Bajar 2

JBC Brno – Sokol Vyšehrad 71:68

Oba týmy nastoupili bez svých prvních rozehrávačů Šmída resp. Adáška. Více to bylo znát na hře Brna, kterou provázely nevynucené ztráty a špatná střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. Vyšehrad předváděl pěkný kolektivní basketbal, hostující podkošoví hráči svou pohyblivostí jasně přehrávali své soupeře. Zejména Jiřinec měl dnes dobrou formu. Domácí trenér Jelínek stále hledal optimální podkošovou sestavu, která by soupeře přibrzdila, vyzkoušel všech 6 hráčů, které měl na tuto pozici k dispozici, leč ani jeden z nich neprokázal své kvality na obou stranách hřiště. Vyšehrad, který na začátku utkání ukořistil několikabodové vedení, si mírný odstup ve skóre držel celé utkání. K pivotům se z perimetru přidal Lukšík a i když se na brněnské straně z dálky začal prosazovat Svoboda, vypadalo to, že na hosty to nebude stačit. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby o 9, minutu před koncem o 7, vypadalo to, že ani nebude k vidění drama v koncovce. Pak však chytře získal pod košem míč Vícha a neomylně proměnil, domácí dvakrát ubránili a rychle skórovali, hnáni divokým řevem publika snížili 26 vteřin před koncem na -2, leč měli pouze 3 fauly. Vojta Musil fauloval na polovině hřiště (4 týmový faul) a domácí vhazovali. K nejlepšímu obrannému zákroku dne se odhodlal Roman Vícha, když vběhl do přihrávky, vypíchl míč a proměnil svůj samostatný nájezd. Posledních 10 vteřin domácí ubránili bez faulu a šlo se do prodloužení. V něm se hrálo většinou koš za koš, nicméně ten první vždy vstřelili domácí. V koncovce (+2 pro Brno) pak stačilo doskočit v obraně, což bez problémů obstaral Dan Krejčí, následoval faul na Vojtu Musila a ten dal 1 šestku. Hosté odpověděli košem za 2 body a ihned faulovali Dana Krejčího. Ten ovšem korunoval svůj slušný výkon v obraně oběma proměněnými trestnými hody a závěrečná střela hostů za 3 body z těžké pozice nenašla svůj cíl.

střelci Vyšehrad: Jiřinec 26, Lukšík 19, Bottger 10, Sedláček 9, Toběrný 4

BK Pardubice – Gymnázium Hladnov 105:47

střelci Pardubice: Kříž 20, Oliva 16, Peterka O. 14, Peterka A. 11, Zikuda 8, Tondr 8, Štěrba 8, Soudek 8, Dvořák 6, Pacák 3, Drahoš 3

BK BCM Prostějov – BK Opava 79:70

střelci Opava: Kunčar 16, Kopf 15, Chmelař 14, Cagaš 13, Hulva 7, Kupčík 5