Extraliga U16 – 15. kolo | Probasket.cz

Extraliga U16 – 15. kolo

📁 Mládež 🕔26.12.2008

Předvánoční neděle přinesla 4 výhry domácích a 4 výhry hostů. Překvapením kola je výhra Plzně ve Zlíně. Body vezou také Pardubice ze Sokola Pražského, Písek z Opavy a Brno, které vyhrálo na Spartě.

Proton Zlín – Lokomotiva Plzeň 52:65

BCM Moravská Ostrava – TJ Klatovy 73:67

Komentář domácí: „Dobrou obranou jsme soupeře nepustili k jejich hře! Zápas jsme na závěr zbytečně zdramatizovali svou nezkušeností!“

střelci Ostrava: Lyčka 19, Kořistka 11, Landor 10, Tardon 10, Kouřil 9, Veselý 6, Klečka 6, Kobsa 2

střelci Klatovy: Kuneš 20, Bernas 18, Johánek 7, Drozda 6, Kříž 5, Gezo 4, Aušprunk 4, Milec 2, Krůta 1

Sokol pražský – BK Pardubice 51:86

Komentář domácí: „Nedělní časně ranní souboj ve 4. patře činžáku v Žitné ulici byl poněkud chladný a velmi záhy rozhodnutý a tak za zmínku stojí pouze poněkud nesokolské chování bratrů a sester za stolkem a v hledišti, kteří těžko nesli narůstající rozdíl skóre ve prospěch našeho týmu. Absolutně nepochopitelné byly i výlevy domácího trenéra VORAČKY mladšího směrem k naší lavičce a tak jedinou nad věcí zůstala internacionálka Milena JINDROVÁ v roli zapisovatelky, jejíž přesnou práci mařili zbylí stolkaři, zejména pan PLICHTA slovními útoky na adresu trenéra PROCHÁZKY. Ten k slovní přestřelce dodává: „Za rozhodnutého stavu 31 – 66 jsme dali dva koše, dvojku a trojku, a na tabuli naskočilo 36-66. Protože jsem to považoval za omyl stolku, pochopitelně jsem se ozval. Odpovědí mně bylo, že nevyhraju o 40, ale o 30. Na tuto odpověď jsem chtě nechtě musel zareagovat znovu a odpovědí byly další slovní útoky pánů Plichty a Voračky místo opravy tabule, což mně opravdu rozčílilo. Nedovedu si představit, jak by zmínění pánové reagovali, kdyby se jim cosi podobného přihodilo v Pardubicích. Z chování výše zmíněných pánů jsem hluboce rozčarován, protože jsem se pouze zcela oprávněně dožadoval zjednání opravy tabule a dočkal jsem se jí až po třetí intervenci u rozhodčích.“ Jinak zápas nepřinesl nic světoborného, naši hráči v poklidu snaživého soupeře přehráli a polovinu soutěže vyhráli bez ztráty kytičky s dvoubodovým náskokem před sobotním soupeřem z Ústí.“

střelci Sokol Pražský: Reimer 23, Kološ 9, Suk 4, Smrž 4, Brix 4, Kohout 3, Steinhauser 2, Kunc 2

střelci Pardubice: Kříž 29, Lachman 19, Andres 13, Bahník 7, Peterka 7, Šimon 5, Mikulecký 4

BK Opava – Sokol Písek 75:84

Komentář hosté: V Opavě jsme zvítězili kolektivním výkonem, který sice měl plno chyb, nicméně bojovnost našim hráčům tentokrát upřít nešlo. Útočná fáze předčila v tomto utkání obranou. Chtěl bych tentokrát za víkend pochválit hráče z lavičky, kteří kdykoliv přišli na hřiště, vydali ze sebe maximum.

střelci Opava: Král 21, Hulva 17, Matějka 15, Kvapil 7, Černohorský 7, Fingerhut 5, Nosek 3

střelci Písek: Duda 25, Šlechta R. 20, Fait 13, Soukup 10, Němec 8, Vokálek 6, Šlechta P. 2

USK Praha – BC Vysočina 71:63

Komentář hosté: „Utkání na Folimance zahájilo družstvo BC Vysočina soustředěným výkonem. Hra nepostrádala nasazení a dařila se střelba. 1. čtvrtinu se podařilo vyhrát jednobodovým rozdílem, vedení se potom přelévalo z jedné strany na druhou a do poslední čtvrtiny se vstupovalo za nerozhodného stavu 49 : 49. Bohužel do problémů s fauly se dostali 2 naši klíčoví borci Novák s Bubnem. Soupeři se podařilo vstřelit 7 bodů v řadě, navíc zvláštním posuzováním rozhodčích museli zmiňovaní borci opustit pro 5 osobních chyb palubovku a to bylo pro vývoj utkání rozhodující. Hosté už pak nenašli sílu na zvrat utkání. Trenér Pešout komentuje: "Musím říct, že jsme zde a v této sestavě předvedli sympatický výkon, bohužel v závěru utkání chyběli síly. Soupeř byl o hlavu vyšší a fyzicky vyspělejší a při zvláštním posuzovaní některých zákroků a technických chyb jsme zde opravdu vyhrát nemohli. Ten tlak ze strany domácích trenérů na rozhodčí byl z mého pohledu extrémní. Utkání jsme si prohráli sami především neproměňováním jasných "šoupáků" a trestných hodů."

střelci USK: Petrák 27, Truhlář 17, Hrudka 12, Vakrčka 9, Jiránek 6

střelci Vysočina: Krajcigr 20, Mísař 19, Buben 8, Novák 5, Janků 4, Novotný 2, Janík 2, Šárka 2, Spilka 1

BK Ústí nad Labem – BK BCM Prostějov 95:75

Komentář hosté: V utkání s týmem z čela tabulky podali naši hráči velmi dobrý výkon, tři čtvrtiny byli vyrovnaným soupeřem, domácí rozhodli až v poslední části hry. Podle slov trenéra Budňáka rozhodl lepší útočný doskok domácích, jinak byl s výkonem svých svěřenců spokojen, pokud by podávali pravidelně obdobné výkony, bylo by jejich postavení v tabulce mnohem lepší.

střelci Ústí: Jelínek 30, Krombholz 25, Bárta 14, Feštr 12, Puhl 7, Pilný 4, Kabát 2, Dlugoš 1

střelci Prostějov: Medek 23, Staněk 23, Pavličík 10, Buriánek 8, Plhák 5, Krhovský 2, Mirza 2, Schuster 2

BCM Slezská Ostrava – Sokol Vyšehrad 58:53

Komentář domácí: "Utkání jsme vyhráli vůlí, basket nepředvedli ani oslabení hosté."

střelci Ostrava: Habily 14, Šafarčík 12, Urbánek 11, Vícha 8, Háša 6, Kovalčík 5, Jozek 2

střelci Vyšehrad: Hampejs 18, Lukáš 9, Čermák 8, Úlehla 7, Choutka 6, Haltmar 5

BA Sparta – JBC Brno 64:104

V prvním poločase to vypadalo, že domácí chtějí urvat první výhru v sezoně. Svou aktivitou zlobil pod košem Celina, z perimetru vynikal Zach, dvěma trojkami podpořil útočné snažení Fric a chytrostí si své uhrál i Zajíček. Hostující střelci Kyzlink a Jeřábek nemohl trefit koš, nemocný Šaňák seděl jen na lavičce a na hřišti se Hrabovský spíše trápil. Obrat v utkání nastartovalo střídání Šaňáka do hry. Několika obrannými doskoky zahájil rychlý protiútok, nejen že ubránil Celinu, ale pomohl i ostatním spoluhráčům a hostující tým byl jako vymněněný. Začali se prosazovat Kyzlink i Hrabovský, ve druhém poločase dával Jeřábek jednu střelu za druhou a tak bylo jedinou nezodpovězenou otázkou druhé půle jak bohatá bude nadílka, kterou si domácí odnesou.

střelci Sparta: Zach 18, Celina 13, Sláma 10, Fric 8, Zajíček 7, Večeřa 6, Bělohlávek 2

střelci Brno: Kyzlink 28, Jeřábek 22, Hrabovský 17, Horák 11, Buček 7, Křivánek 7, Harašta 6, Šaňák 4, Petlák 2