Extraligu starších dorostenek vede východočeské duo | Probasket.cz

Extraligu starších dorostenek vede východočeské duo

📁 Mládež 🕔11.11.2008

KARA Trutnov a Sokol Hradec Králové jsou jediné neporažené celky po čtyřech odehraných zápasech extraligy starších dorostenek. Oba favorité uspěly na půdě brněnských celků. Na opačném pólu tabulky je dle očekávání Studánka Pardubice.

Obhájkyně zlatých a stříbrných medailí, basketbalistky Hradce Králové a Trutnova, vedou bez porážky extraligu starších dorostenek. O víkendu sehrály dva zápasy na půdě brněnských celků. Na půdě papírově slabšího Valosunu ani jeden z týmů nezaváhal, když Trutnov vyhrál vysoko 87:59 (nejvíce bodů Skutilová 24, Dybalová 15) a Hradec po průměrném výkonu 81:64 (Půlpánová 32).

Hradec nezaváhal ani na Gambrinusu, když díky pátečního předehrávce ŽBL mohl využít všechny opory a od začátku byl lepším týmem(Švrdlíková 16, Sedláčková 12 – Půlpánová a Rosenbaumová po 17). To trutnovská děvčata měla na Rosničce mnohem větší problémy, rychle se sice ujala vedení 15:5, ovšem Gambrinus snížil do konce první čtvrtiny na 16:22 a následně třinácti body v řadě otočil na 29:22. Trutnov se ale nevzdal a do konce poločasu znovu převrátil skore na svojí stranu. Po změně stran domácí celek několikrát dotáhl, ale Trutnov vždy dokázal odskočit a zejména díky trojkám Skutilové(celkem 21 bodů) nakonec vítězství uhájil. U domácích bylo znovu nejproduktivnější duo Švrdlíková – Sedláčková, obě zaznamenaly 20 bodů.

Naopak třetí východočeský zástupce v soutěži, Studánka Pardubice, je na opačném pólu tabulky. Outsider soutěže podlehl v sobotu vysokým rozdílem dalšímu celku ze spodních pater Nuslím, a je tak největším aspirantem na sestup. Lépe se Studánce nevedlo ani v neděli proti Strakonicím, které tento víkend zaznamenaly plný bodový zisk a posunuly se tak na třetí příčku, když ze čtyř utkání venku přivezly tři výhry. Střelecky se o úspěchy výběru trenéra Martínka nejvíce přičinila Kušlitová, autorka 19 bodů v Pardubicích a 29 v Olomouci.

Ani celek Olomouce však již není bez vítězství, v nedělním duelu přehrál Sokol Nusle, když si rozhodující náskok vybudoval ve druhé čtvrtině. Nejvíce se v dresu Olomouce dařilo Chodilové, autorce 19 bodů. U hostí se prosazovala Kulíšková(26), na své střelecké představení z Pardubic(36 bodů) navázala Harapesová 17 body. Zbytek nuselského týmu však tuto dvojcii příliš nepodpořil, čtvrta nejlepší střelkyně zaznamanala jediný koš.

Zajímavé duely byly k vidění i v Praze. V sobotních zápasech byly úspěšnější hostující celky, když USK nedokázalo i díky vyfaulování čtyř hráček slibný náskok proti Spartě a podlehlo v závěru 70:72. I nedělní duel se Sokolovem byl dlouho velice vyrovnaný, ve druhém poločase ale USK hostující celek doslova přejelo. U domácích se poprvé v extralize představila po přestupu ze Slovanky Pudláková, a hned byla nejlepší střelkyní obou zápasů – v sobotu zaznamenala 24 bodú, o den později o tři méně.

I na Slovance se hrál zajímavý basketbal. V sobotu domácí tým po slibném začátku nezvládl druhou čtvrtinu (7:19) a i ve druhém poločase nestačil na nováčka soutěže. V neděli naopak Slovanka zaskočila do té doby neporaženou Spartu, když se nejvíce prosazovaly hráčky ze soupisky ŽBL – Nováková s Filařovou(obě 16 bodů), když druhá jmenovaná v sobotu výrazně chyběla. Z pražských duelů si tak všechny čtyři celky připsaly bilanci 1-1.