Extraliga U18 – 10. kolo | Probasket.cz

Extraliga U18 – 10. kolo

📁 Mládež 🕔16.11.2008

V 10. kole extraligy juniorů se o překvapení postaraly všechny tři ostravské celky. Potvrdilo se, že střed tabulky je velmi vyrovnaný a každý může porazit každého. Za překvapivý se dá označit i rozdíl ve skóre mezi lídry soutěže Sokolem Pražským a USK Praha a jejich soupeři z Plzně a Písku, kdy oba favorité na domácí palubovce nastříleli 90 bodů a nepovolili soupeři ani 60.

BK BCM Prostějov – BCM Moravská Ostrava 86:84

Utkání neuvěřitelných zvratů s infarktovým závěrem. Tak lze charakterizovat tento zápas. Domácí konečně překonali hranici 80 nastřílených bodů a byli lepší, především v prvním poločase. Ve druhé polovině však povolili v obraně, čehož soupeř využil ke srovnání skóre. Dvě minuty před koncem hosté již vedli o osm bodů a schylovalo se k dramatické koncovce. Deset sekund před koncem vzal vše na sebe Lukáš Pivoda a vsítil trojku, která znamenala vyrovnání. To však nebylo vše, Jan Zlámal získal míč a Pivoda vstřelil spolu s klaksonem vítězný koš. Trenér Bálint si těchto bodů velice cení, mrzí ho jen ztráta koncentrace, naopak si cenní vůle svých svěřenců po vítězství v závěru, korunované zázračným zmrtvýchvstáním.

střelci Prostějov: Zlámal 31, Pivoda 25, Kašpar 16, Strachoň 6, Kaša 4, Polášek 4

BK Pardubice – BCM Slezská Ostrava 66:73

USK Praha – Sokol Písek 94:57

Úvodní čtvrtina byla ve znamení aktivity domácích, úspěšnými trojkami se uvedli Bašta i Zídek, pod košem kraloval Balvín a tak po deseti minutách svítilo na ukazateli skóre 20:12. Po celý zbytek utkání se Bašta ještě mnohokrát pokoušel svůj úspěšný trojkový pokus zopakovat, nicméně ani po 10 dalších pokusech se mu to nepodařilo, ve druhé části to za 3 body často zkoušel i Zídek, ale ani jemu to nepadalo, naopak písecký Říha z dálky dvakrát mířil přesně. To bylo ale na domácí málo, protože pod košem se stále prosazoval nejen Balvín, ale další hráči USK a tak rozdíl v poločase narostl již na 20 bodů. V úvodu druhé půle se 5 body v řadě blýskl Zídek a debakl Písku byl neodvratitelný. V domácím dresu odehrál povedené utkání Balvín, který proměnil 11 z 15 dvoubodových pokusů a s 22 body a 8 doskoky byl nejlepším hráčem utkání. Za zmínku stojí také 10 bodů Maštálky, kterých dosáhl za pouhých 6 minut pobytu na hřiští s bilancí 4/3 za 2 body a 4/4 z čáry trestného hodu. Písek hrál v podstatě jen ve dvou hráčích a ani 20 bodů Říhy (trojky 5/4) a 16 bodů Švejdy vysokou porážku neodvrátilo.

střelci USK: Balvín 22, Zídek 15, Hartman 14, Vejnovič 11,  Maštálka 10, Šotnar 6, Bašta 5, Morávek 5, Nový 4, Horák 2

střelci Písek: Říha 20, Švejda 16, Hrubec 7, Veselý 5, Výkruta 4, Pálka 2, Běle 1, Zunt 1, Tóth 1

Sokol Pražský – Lokomotiva Plzeň 90:59

střelci Sokol Pražský: Kohout 21, Vyoral 19, Ryska 15, Treml 9, Matulka 6, Hering 6, Růžička 5, Ducháček 4, Čermák 3, Nekolný 2

Gymnázium Hladnov – JBC Brno 71:59

Naprostý šok způsobili nejen svému trenérovi hráči Brna, když se jim utkání v Ostravě velmi nevyvedlo. Místo bodů a doskoků sbírali akorát fauly a ztráty míče a přičinili se tím o největší překvapení kola. Až příliš moc chyběl hostům zraněný Šmíd, kterého v dnešním utkání nikdo nedokázal nahradit. Tristní je zejména pohled na střeleckou listinu, kdy pouze dva hráči Brna dokázali dát více než 5 bodů. Domácí, kteří po odchodu svého nejlepšího hráče Bohačíka do konkurenčího BCM Ostrava bojují o záchranu, si na své konto připsali druhé překvapivé vítězství.

střelci Brno: Vícha 20, Zavadil 15, Musil 5, Dáňa 5, Svoboda 4, Kammermayer 4, Ničajevský 2, Krejčí 2, Bárta 2

BK Opava – Proton Zlín 78:80 p.

střelci Opava: Kopf 18, Cagaš 18, Kunčar 16, Chmelař 13, Kupčík 5, Cikánek 4, Dihel 4

BA Sparta – BK Ústí nad Labem 109:44

Sokol Vyšehrad – BK Děčín 90:75

střelci Vyšehrad: Lukšík 27, Adášek 20, Jiřinec 14, Bottger 13, Sedláček 6, Rón 4, Toběrný 3, Papoušek 2, Žabka 1

střelci Děčín: Burda 21, Kurimský 17, Duspiva 14, Lukeš 9, Fiala 7, Sokolowski 5, Inger 2