Extraligová soutěž starších dorostenek zahájena | Probasket.cz

Extraligová soutěž starších dorostenek zahájena

📁 Mládež 🕔29.10.2008

Poslední ze všech mládežnických týmů odstartovaly extraligu starší dorostenky. V této soutěži startuje mnoho velkých talentů a také hráček nejvyšší soutěže a je tak po právu bedlivě sledována. V prvním kole se dařilo až na jedinou výjimku domácím celkům.

Suverénně vstoupili do soutěže zlatý a stříbrný medailista uplynulého ročníku. Největší favorit, Sokol Hradec Králové, snadno přehrál v sobotu Slovanku, když si rozhodující náskok vybudoval ve druhé čtvrtině osmnácti body v řadě. V neděli pak svěřenky trenérky Ptáčkové až překvapivě snadno přehrály i USK, když jim k tomu dopomohlo 13 úspěšných trojkových pokusů. Nejvíce se dařilo oporám mládežnických reprezentací a hráčkám ŽBL Březinové, Rosenbaumové, Půlpánové a Zavázalové.

Druhý velký medailový kandidát, KARA Trutnov, v sobotu po slabším začátku dokázala USK také přehrát, zejména díky zlepšenému výkonu na přelomu poločasů. V neděli pak KARA po vyrovnaných patnácti minutách doslova deklasovala Slovanku, když posledních 25 minut skončilo neuvěřitelným výsledkem 73:10!! Střelecky se v dresu Trutnova v obou zápasech dařilo zejména Záplatové se Skutilovou.

Na domácí půdě uspěly i oba brněnské celky. Oba si bez problémů poradily s největším outsiderem soutěže, Studánkou Pardubice. S celkem OSK Olomouc měl pak překvapivě mnohem větší problémy favorizovanější Gambrinus, když zřejmě pod dojmem vysoké sobotní porážky Olomouce podcenil svého soupeře a po většinu zápasu prohrával. V závěru však „Žabiny“ dokázaly otočit výsledek ve svůj prospěch, zejména díky bodům Švrdlíkové, Klučákové a Kašpárkové.

Bez porážky odehrála víkend i Sparta. Ta si v sobotu poradila se silným celkem Strakonic, když mohutným finišem(15:2) rozhodla o svém důležitém vítězství. Hostům nebylo nic platné, že přijeli s kompletním kádrem(A tým žen nastoupil na USK jen v sedmi). Spartě výborně zahrála Petrželová – autorka 26 bodů. V neděli právě Veroniku Petrželovou čekal velice pikantní souboj – na lavičce Nuslí proti ní totiž seděl jako jeden z trenérů její otec. I v nedělním zápase si však Sparta poradila, a znovu až díky výtečné čtvrtině. Střelecky se tentokrát nejvíce kromě Petrželové prosazovala Muchová, v týmu Nuslí byla Harapesová příliš osamocena.

Jediným celkem, který dokázal zvítězit na půdě soupeře, jsou i přes nešťastnou porážku na Spartě Strakonice. Těm se podařilo v neděli uspět na půdě nováčka ze Sokolova, když se dařilo zejména dvojici Stará – Sládková. Domácím se tak nepodařilo navázat na sobotní výkon, ve kterém až překvapivě lehce přehrály celek Nuslí.