Extraliga U18 – 7. kolo | Probasket.cz

Extraliga U18 – 7. kolo

📁 Mládež 🕔19.10.2008

Lahůdkou dnešního programu měl být souboj dosud neporažených celků JBC Brno a BCM Slezská Ostrava. Diváci v Brně mohli vidět kvalitní extraligový basketbal, v němž rozhoduje obrana. V koncovce byli šťastnější domácí.

JBC Brno – BCM Slezská Ostrava 61:59

Hráči Brna do utkání nastoupili v poněkud vlažnějším tempu než včera proti starším harcovníkům Ostravy. Obrana měla své mezery, kterých využívali zejména stříbrní reprezentanti v dresu hostů Bohačík, Kouřil a Hrnčíř. Protože ani na útočné polovině to z brněnského pohledu nebylo ono, skončila první čtvrtina 11:21 ve prospěch sedmi statečných Ostravanů. Po důrazné domluvě domácího trenéra Jelínka se obraz hry změnil, zejména nasazení brněnských hráčů v obraně bylo příkladné, výsledkem bylo poločasové vedení 29:28, když ještě v poslední vteřině nepromněnil jinak dobře hrající Svoboda dvojtakt. Podobně jako ve druhé části i třetí čtvrtina byla ve znamení vynikající obrany Brna. Do problémů s fauly se dostal Bohačík, který musel střídat pro 4 osobní chyby a i přes zařazení mladého brněnského pivota Šaňáka do hry, náskok domácích postupně narůstal. Po třetí čtvrtině byl stav 50:40 a zdálo se, že hostům, kteří přijeli pouze se sedmi hráči (mladý Tardon navíc do hry vůbec nezasáhl), pomalu docházejí síly. K obratu zavelel na útočné polovině Bohačík, ovšem když přišlo na jeho 5. osobní chybu, nic nenasvědčovalo tomu, že v hale na Morendě bude k vidění dramatická koncovka. Vše vzali do svých rukou, tak jak byli zvyklí v loňské sezoně, Kouřil s Hrnčířem. Obzvláště moment, kdy Hrnčíř dvakrát po sobě zablokoval střelu domácích a z následného útoku trefil trojku, se musel líbit i domácím divákům, kteří mu obdivně zatleskali. Do koncovky se šlo za dvoubodového vedení Brna, po neúspěšné střele Ostravy a obranném doskoku Romana Víchy, následoval 17 vteřin před koncem faul. Šestky byly po celý víkend noční můrou Brna a tak i přesto, že se na čáru trestného hodu postavil tak vyhlášený střelec, jakým Roman Vícha bezesporu je, nebyl domácí trenér Jelínek nikterak klidný. Jeho obavy se potvrdily, po dvou minelách následoval neúspěšný útočný doskok (míč domácím vypadl a zmocnili se ho hosté) a pak rychlý přechod do útoku zakončený naštěstí jen přihrávkou vypíchnutou do autu. Time out Ostravy, akce zahraná pod koš na Hrnčíře, minul. Nejlepší hráč Brna o tomto víkendu Martin Kos však míč při doskoku v ruce neudržel a tak následoval opět aut ze zadu a opět time out Ostravy. Vynikajícího Hrnčíře tentokrát domácí hráči k míči nepustili a tak se ke střele dostal zcela volný Honěk. Naštěstí pro Brno minul a domácí se tak mohli radovat z šestého vítězství v řadě a vyhřívají se v čele tabulky spolu s oběma největšími favority soutěže Sokolem Pražským a USK Praha.

střelci Brno: Vícha 20, Svoboda 12, Šmíd 8, Kos 8, Zavadil 5, Šaňák 4, Musil 4

BK BCM Prostějov – BK Děčín 60:51