eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga U18 – 6. kolo | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Extraliga U18 – 6. kolo

📁 Mládež 🕔18.10.2008
Extraliga U18 – 6. kolo

V 6. kole extraligy juniorů se daly očekávat v některých zápasech výrazné rozdíly ve skóre. Článek bude jako obvykle doplňován o aktuální výsledky a postřehy z jednotlivých utkání.

V 6. kole extraligy juniorů se daly očekávat v některých zápasech výrazné rozdíly ve skóre. Článek bude jako obvykle doplňován o aktuální výsledky a postřehy z jednotlivých utkání.

BK Pardubice – BK Děčín 92:58

Děčín překvapivě vedl ještě po první čtvrtině, pak však vzali osud do svých rukou domácí hráči a utkání skončilo výrazným rozdílem, tak jak se očekávalo.

Gymnázium Hladnov – Lokomotiva Plzeň 64:93

Plzeňští od začátku diktovali tempo na útočné polovině a nastříleli nakonec úctyhodných 93 bodů.

JBC Brno – BCM Moravská Ostrava 85:52

Domácí zdobila v prvním poločase velmi kvalitní obrana a rychlý přechod do útoku, zatímco hosté neměli co nabídnout. Poločasových 54:26 ukazovalo, že si v dresu Brna zahrají všichni hráči. Z náhradníků se dobře ukázal Dan Krejčí, který v poslední čtvrtině nastřílel 8 bodů a blýskl se několika doskoky a získanými míči. Základní pětka Brna ve složení Šmíd, Zavadil, Svoboda, Vícha, Kos ukázala svou sílu, když se utkání velmi povedlo Adamovi Zavadilovi a Martinovi Kosovi. Ostravští Číž a Kovář na všechno sami nestačili. Bratčenkov sice již do Brna přicestoval, nicméně na jeho výkonu bylo znát, že dlouho netrénoval. Úzký kádr Ostravy, v němž stále chyběl Nogol, se na odpor zmohl pouze ve třetí čtvrtině proti brněnským náhradníkům, v závěrečné části se rozdíl ve skóre opět vrátil na 30 bodů. Po debaklu se jistě do Zlína nepojede dobře.

střelci Brno: Zavadil 22, Kos 14, Vícha 12, Šmíd 9, Svoboda 8, Krejčí 8, Šaňák 6, Musil 4, Bárta 2

BA Sparta – Sokol Pražský 60:86

Domácí se jednomu z největších favoritů soutěže příliš na odpor nestavěli. Sokolská podkošová dvojice Kohout, Ryska kralovala na obou stranách hřiště a vzhledem k blížící se zimě nadělovala domácím dárkovou sadu čepic. Herní projev obou družstev byl rozdílný jako nebe a dudy. Hráči Sokola Pražského o sobě věděli, dokázali si přihrát, hráli pěkný kolektivní basketbal, zatímco Sparťané se spoléhali spíše na střelbu z dálky, která se ovšem proti dobře bránícím hostů příliš nedařila.

střelci Sokol Pražský: Kohout 14, Ryska 13, Nekolný 12, Vyoral 11, Matulka 11, Hering 11, Ducháček 6, Treml 4, Růžička 3, Reimer 1

Sokol Vyšehrad – USK Praha 53:79

Hráčům USK vyšel vstup do utkání a v 6. min vedli 6:11, potom však domácí začali předvádět basketbal, kterým eliminovali výškovou převahu soupeře a ve 27. minutě byl stav již jen 36:38. Od této chvíle, obzvláště pak po vyfaulování domácího pivota Böttgera, hráči USK ještě výrazněji využívali své centimetry navíc a 5 minut do konce byl stav 47:58. Poslední pětiminutovka již domácím absolutně nevyšla a hosté v exhibičním stylu dovedli utkání do vítězného konce. Divákům se jistě v utkání líbil výkon pivota USK Ondřeje BALVÍNA, který byl skutečnou oporou svého týmu.

střelci Vyšehrad: Adášek 16, Lukšík 9, Jiřinec 8, Sedláček 6, Žabka 6, Böttger 4, Papoušek 4

střelci USK: Balvín 22, Hartman 16, Morávek 13, Zídek 8, Šotnar 6, Horák 4, Nový 4, Vejnovič 4, Bašta 2

BK Prostějov – BK Ústí nad Labem 91:51

Utkání celků, které zatím čekali na první výhru, bylo jednoznačné ve prospěch domácího Prostějova. Těm již byl k dispozici Jiří Kašpar, který se nevešel do kádru Brna a posílil dosud nepříliš zdatnou podkošovou sestavu Prostějova. Zda to bude dostatečná síla k záchraně soutěže se ukáže až v dalším průběhu sezony.

střelci Prostějov: Zlámal 24, Lipový 12, Polášek 11, Slávik 8, Petržela 8, Pivoda 8, Kašpar 7, Kaša 5, Indra 2, Strachoň 2, Bisaha 2, Plaček 2 

střelci Ústí: Macas 12, Bejček 9, Bartoň 8, Feštr 8, Kocián 7, Dvořáček 3, Oubrecht 2, Holík 2

Proton Zlín – BCM Slezská Ostrava 57:90

BK Opava – Sokol Písek 59:100

střelci Písek: Říha 24, Veselý 17, Švejda 16, Hrubec 14, Tóth 9, Výkruta 7, Pálka 4, Zunt 4, Hejpetr 3, Běle 2 

 

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace