eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga U16 – 6. kolo | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Extraliga U16 – 6. kolo

📁 Mládež 🕔25.10.2008
Extraliga U16 – 6. kolo

Lahůdkou dnešního kola mělo být utkání velkých favoritů soutěže. Dosud neporažené Pardubice, přijely do Písku, který si rovněž dělá ambice na boj o medaile. Dalším zajímavým utkáním bylo pražské derby mezi USK a Sokolem Pražským, kvalitní basketbal se čekal také v Klatovech, kam přijelo Brno. Druhé derby tohoto kola se hrálo v Ostravě, kde se střetly celky BCM Slezské a Moravské Ostravy.

Lahůdkou dnešního kola mělo být utkání velkých favoritů soutěže. Dosud neporažené Pardubice přijely do Písku, který si rovněž dělá ambice na boj o medaile. Dalším zajímavým utkáním bylo pražské derby mezi USK a Sokolem Pražským, kvalitní basketbal se čekal také v Klatovech, kam přijelo Brno. Druhé derby tohoto kola se hrálo v Ostravě, kde se střely celky BCM Slezské a Moravské Ostravy.

Sokol Písek – BK Pardubice 73:80

střelci Písek: Duda 23, Šlechta R. 20, Fait 11, Linhart 11, Němec 5, Čihák 3

Sokol Pražský – USK Praha 66:63 p.

Pražské derby mělo náboj, emoce, ale byl to spíše nervózní zápas. Utkání nebylo příliš pohledné pro oko diváka, domácím se moc nedařilo a u hostů bylo znát, že se teprve sehrávají. Pravý opak platí o sokolech, kteří spolu hrají dlouho, vědí o sobě a utkání nakonec zejména týmovým pojetím dotáhli v prodloužení do vítězného konce.

TJ Klatovy – JBC Brno 77:62

V první čtvrtině byli domácí překvapeni kvalitní útočnou činností brněnského Kyzlinka, s jehož výrazným přispěním (3 trojky) hosté o bod vedli (16:17). Klatovští stále trpělivě zatahovali obranu a věřili, že brněnskému střelci to přestane padat.  Další brněnský šutér Jeřábek neměl svůj den, navíc si vymknul kotník a tak když ve druhé čtvrtině Kyzlinkovy střely míjely koš, začal obrat v zápase. V útoku se vždy když to bylo potřeba prosadil domácí Kuneš, ať už zády ke koši, únikem či střelou z perimetru. Po první čtvrtině bylo těžko uvěřitelné, že v té druhé mohou hosté vsítit pouhé 4 body, leč stalo se tak (21:4). V následujícím průběhu utkání, když na chvíli vystřídal nejlepší hráč zápasu Kuneš, se Brňané opět dostali do zápasu. Po třetí čtvrtině byl náskok domácích již jen desetibodový a chvíli to dokonce vypadalo, že by domácí diváci mohli vidět dramatickou koncovku, ale Klatovy své vedení již neztratily, když opory Kuneše s Volmutem dobře doplňovali Bernas a Luňák. Klatovští tak udrželi svou neporazitelnost, o kterou se budou jistě obávat za 14 dní, kdy jedou na Vyšehrad a do Písku.

střelci Klatovy: Kuneš 21, Volmut 17, Bernas 17, Luňák 10, Aušprunk 8, Krůta 4

Lokomotiva Plzeň – BC Vysočina 72:93

BK Ústí nad Labem – BA Sparta 103:49

střelci Ústí: Bejček 33, Feštr 18, Jelínek 10, Puhl 10, Krombholz 9, Bárta 6, Pilný 6, Kabát 3, Dlugoš 3, Vondrák 2, Zita 2, Fiala 1

Proton Zlín – BK Opava 71:62

střelci Zlín:  Šiška 23, Václavek 15, Bajar 10, Salač 10, Javořík 6, Masný 3, Kovařík 3, Skalička 1

Sokol Vyšehrad – BK BCM Prostějov 90:53

Utkání mělo jasného favorita v domácím celku a po 5 minutách to bylo stvrzeno i výsledkově – stav 19:0. Po zbývající dobu zápasu nechali domácí trenéři časové vytížení i na střídajících hráčích, ale ti toho předvedeným výkonem a svou hrou mnoho nevyužili. Za zmínku stojí jen příjemný výkon benjamínka družstva Lukáše TOMRLEHO. Hosté se snažili až do samého konce střetnutí, ale na domácí družstvo to nestačilo.

střelci Vyšehrad: Bernáth 35, Hampejs 18, Bohadlo 14, Úlehla 5, Tomrle 5, Čermák 5, Hostinský 3, Méri 2, Lukáš 2, Kurhajec 1

střelci Prostějov: Medek 14, Staněk 12, Němec 12, Plhák 6, Chytil 4, Pěnička 3, Patka 2

BCM Moravská Ostrava – BCM Slezská Ostrava 77:57

V Ostravském derby si na své konto přispsali první vítězství v extralize domácí hráči Moravské Ostravy, když porazili Slezkou Ostravu o 20 bodů.

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace