eFotbal premiership golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Mládež!!! | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Mládež!!!

📁 Mládež 🕔23.9.2008
Mládež!!!

Please enter banners and links.

Webový portál ProBasket.cz se chce mimo jiné věnovat také mládežnickým kategoriím v České republice, zejména potom extraligovým soutěžím U18 a U16. Na začátek Vám přinášíme prognózu, jak by mohla soutěž v kategorii U18 dopadnout!

Webový portál ProBasket.cz se chce mimo jiné věnovat také mládežnickým kategoriím v České republice, zejména potom extraligovým soutěžím U18 a U16. Na začátek Vám přinášíme prognózu, jak by mohla soutěž v kategorii U18 dopadnout!

Po vynikajících úspěších reprezentace U16 (2. místo na ME divize A v Itálii) a U18 (2. místo na ME divize B v Maďarsku a postup do divize A) začíná všední práce. Reprezentanti se vrátili do svých klubů a zapojili se do příprav na novou sezonu. Extraliga U18 začala již během uplynulého víkendu. Soutěže se účastní 16 týmů a probasket přináší krátkou prognózu jak by to mohlo dopadnout.

Každý tým odehraje v základní části 30 utkání systémem každý s každým doma a venku, 8 nejlepších svede play off bitvu na 3 vítězná utkání o postup na Mistrovství České republiky, kde se střetnou 4 nejúspěšnější celky. Boj o záchranu čeká poslední 4 celky.

Největšími favority soutěže jsou beze sporu celky z hlavního města Sokol Pražský a USK Praha. Sokol Pražský se opírá o trio mládežnických reprezentantů, stříbrné medailisty z Itálie – rozehrávače Tomáše Vyorala a pivota Milana Rysku, který byl na ME zařazen do all star a také křídlo či pivota Ondřeje Kohouta, který byl platným členem reprezentace U18. Rovněž USK Praha má ve svém středu členy vlastnící stříbro z Itálie a to rozehrávače Jana Hartmana a pivota Ondřeje Balvína. Věkem do týmu patří také MVP z ME U18 Tomáš Satoranský, otázka je, zda při jeho předpokládaném značném vytížení v týmu dospělých bude hrát i dorosteneckou soutěž.

Za oběma velkými favority soutěže se řadí velký zástup uchazečů o místo v elitní osmičce. Play off si zřejmě nenechá ujít tým z Pardubic, který se v soutěži bude opírat zejména o Ondřeje Peterku, který v loňském reprezentačním bloku byl oporou týmu U16 a letos se mu na krku houpe stříbrná medaile z Maďarska. Sekundovat by mu měl nejmladší reprezentant U16 Martin Kříž.

Otázkou je, jak si povedou dvě ostravská družstva, protože opět (stejně jako před dvěma lety) zkoušejí experiment dle ročníků. Za tým Moravské Ostravy budou nastupovat hráči narození v ročníku 1991 a za družstvo Slezské Ostravy hráči ročníku 1992, kde se sejdou reprezentanti Jaromír Bohačík, David Hrnčíř a David Kouřil. Můj tip je, že v play off se objeví jen jeden celek z Ostravy.

Moravské celky Brno (reprezentace U16 Filip Svoboda), Zlín a Prostějov (reprezentace U16 Jan Lipový) se rovněž budou ucházet o místo v play off. Dle mého názoru místo nezbude na tým, jehož celek dospělých hraje Mattoni NBL.

Na příčky zajišťující boj o místo na výsluní si rovněž dělají zálusk celky z Plzně (reprezentace U16 Václav Honomichl) a Písku (reprezentace U16 Jan Švejda). Pokud se Plzni budou vyhýbat zranění, která by mohla vzhledem k velmi úzkému kádru být zničující, místo mezi prvními osmi by je nemělo minout. Písek bude jistě tradičně těžit z bojovnosti, která je vidět zejména v domácím prostředí a pokud přiveze nějaká vítězství ze hřišť soupeřů, bude se těšit na vyřazovací boje.
Další dva celky z hlavního města Sparta a Vyšehrad boj o elitní osmičku také nevzdávají, otázkou je zda bude hráčská kvalita dostačovat na velmi vyrovnanou soutěž. Neočekávám, že by tyto celky měly mít problém se záchranou soutěže, ale na play off je netipuji.

4 poslední týmy v soutěži podstoupí baráž o udržení extraligy pro další sezonu. Dle mého názoru se tato skutečnost bude týkat týmů Opavy, Hladnova, Ústí a Děčína.

 

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace