Dvacítky prohrály s Holandskem | Probasket.cz

Dvacítky prohrály s Holandskem

📁 Mládež 🕔23.7.2009

V posledním utkání v základní skupině prohráli reprezentanti ČR do 20 let s Holandskem, ale přesto postupují do čtvrtfinálové skupiny. Výsledek tohoto duelu se započítává, stejně jako vzájemný duel dalších našich soupeřů, ve kterém domácí Makedonie zdolala Rakousko. Do semifinále postupují ze čtyřčlenné skupiny 2 týmy.

U20 ČR – Holandsko 72:80 (19:19, 38:40, 51:63)

střelci ČR: Jelínek 20, Harčár 16, Vošlajer 9, Hruban 8, Slavík 6, Moravec 4, Palát 4, Žampach 3, Pomikálek 2

Českému celku se poslední utkání v základní skupině příliš nevyvedlo. Zápas zahájila tradiční sestava Moravec, Jelínek, Hruban, Harčár a Slavík. Holanďané nastoupili s výrazně vyšší sestavou, ale v první čtvrtině této výhody nedokázali příliš využít. Oba celky se střídaly ve vedení a 18 vteřin před koncem vyrovnával Vošlajer dvěma úspěšnými šestkami na 19:19.

Po krátké pauze se pokračovalo v podobném duchu, ovšem v závěru poločasu trefil soupeř tři trojky, zatímco náš celek odpověděl jen jednou dvojkou a čtyřmi šestkami Davida Jelínka. Do šaten tak šli hosté s dvoubodovým náskokem (38:40).

Třetí čtvrtina byla jako špatný sen. Na úvodní koše Holanďanů sice ještě odpověděli Vošlajer s Hrubanem, nicméně poté následovaly velmi nepříjemné tři minuty, kdy naši reprezentanti nemohli dát koš a soupeř si vybudoval desetibodový náskok (42:52). Naši hráči nadále nedokázali ubránit trojkové střely a tak skončila třetí část hry dvanáctibodovým mankem (51:63).

Závěrečná desetiminutovka začala úspěšnými střelami hostů, jejichž náskok se zvýšil již na 17 bodů (51:68) Poté zavelel ke zteči Harčár a české barvy byly 4 minuty před koncem utkání opět ve hře (63:70). Ani závěrečné body Davida Jelínka však nedokázaly otočit výsledek ve prospěch českého týmu, který nakonec odešel poražen o 8 bodů.