Extraliga U16 – 14. kolo | Probasket.cz

Extraliga U16 – 14. kolo

📁 Mládež 🕔22.12.2008

V souboji o čelo tabulky nedokázalo Ústí doma, ale stále bez zraněného Bejčka, vzdorovat stále neporaženým Pardubicím. Zlín byl úspěšný v koncovce proti Klatovům. Písek v Ostravě vyhrál až ve druhém prodloužení.

BK Ústí nad Labem – BK Pardubice 75:94

střelci Ústí: Feštr 23, Krombholz 14, Jelínek 11, Bárta 9, Puhl 8, Fiala 6, Kabát 4

Sokol pražský – BK BCM Prostějov 77:58

Komentář hosté: „Naši kadeti uhráli v Praze přijatelný výsledek, podle slov trenéra Budňáka je škoda nevyužitých trestných hodů (22/5) a nízkého procenta úspěsnosti střelby jak ze střední tak dlouhé vzdálenosti.“

střelci Sokol Pražský: Suk 23, Kološ 20, Reimer 14, Smrž 6, Brix 6, Kohout 4, Korous 2, Daněk 2

Proton Zlín – TJ Klatovy 61:59

střelci Zlín: Bajar 23, Šiška 21, Václavek 5, Škarvada 4, Salač 4, Studený 2, Smrža 2

střelci Klatovy: Kuneš 17, Kříž 10, Drozda 8, Johánek 7, Aušprunk 6, Krůta 5, Bernas 4, Gezo 2

BCM Slezská Ostrava – Sokol Písek 96:103

Komentář domácí: „První poločas byl v normě ale pak se děly věci! Ve 33.min. prohráváme o 25, šňůrou 28 bodů jdeme do vedení které soupeř maže trojkou a vzápětí nesportovním faulem namažou Kovalčíkovi. Ten nabídku odmítne a jdeme do 1. prodloužení ve kterém vedeme o 9 a vzápětí o 1 prohráváme. Vteřinu před koncem hází TH Urbánek a pouze srovnává. Ve 2. nastavení nás hosté přejeli…“

Komentář hosté: „Průběh a ani výsledek první půle (38:43 pro hosty) nenasvědčoval že se na palubovce ostravského Tatranu budou dít nějaké zvláštní věci… Průběh zbytku utkání vyjádřím tentokrát pouze údaji o skóre a času: 25.min. 46:43, 33.min. 50:75, 39.min. 78:75, konec norm.doby 78:78, 42.min 87:78, konec 1.pr. 90:90, 2.prodloužení jsme již zvládli celkem normálně…“

střelci Ostrava: Urbánek 34, Habily 17, Háša 15, Jozek 11, Šafarčík 7, Kovalčík 4, Vícha 3, Veverka 3, Vidlička 2

střelci Písek: Šlechta R. 40, Duda 30, Fait 16, Soukup 7, Šlechta P. 4, Vokálek 3, Němec 3

BK Opava – Sokol Vyšehrad 63:57

střelci Vyšehrad: Hampejs 18, Lukáš 13, Haltmar 9, Úlehla 5, Choutka 4, Čermák 4, Bohadlo 4

BA Sparta – BC Vysočina 65:77

střelci Sparta: Zach 24, Fric 18, Zajíček 7, Kocourek 6, Weigl 5, Pilecký 3, Celina 2

střelci Vysočina: Krajcigr 21, Novák 20, Buben 17, Mísař 14, Janík 3, Šárka 2

USK Praha – JBC Brno 71:48

Stačí půl roku a z ničeho je standardní družstvo USK Praha. Šikovný rozehrávač, bodově potentní křídlo a dva pivoti, kteří to co jim chybí na technice nahrazují bojovností a tvrdou obranou. Nevím, jestli jsou trenéři Bujárek a Jachan kouzelníci, ale není pochyb o tom, že tento tým bude pro každého soupeře těžkým oříškem a vyrovnané utkání v Pardubicích v minulém kole budiž toho důkazem.

Domácí se do svého soupeře pustili s vervou, o výsledku se rozhodlo již v první čtvrtině. Rozehrávač USK Jiránek přehrával své soupeře, vynutil si fauly i skóroval. Stejně se choval i brněnský lídr Kyzlink, s jednou výjimkou. Několikrát přehrál Petráka, získal na něm fauly, ale jeho střely z pod koše se odrážely, jak je na Folimance zvykem, nikoli do koše, ale mimo. Nechal se tím příliš rozhodit a od stavu 8:7 pro domácí jakoby byl na hřišti jen Jiránek. Šňůru domácích se hostující trenéři pokoušeli zastavit 2 time outy i střídáním, ale když Jiránek neproměnil, Petrák doskočil a skóroval a stav 23:9 po první čtvrtině nevěstil nic dobrého. Hosté utkání nevzdali, zlepšili obranu, občas i doskočili míč a udrželi rozdíl ve skóre na přijatelných cca 20 bodech. V utkání dominoval na rozehrávce Jiránek a na doskoku Petrák, hostům citelně chyběl nemocný Šaňák.

střelci Brno: Kyzlink 15, Jeřábek 10, Hrabovský 7, Harašta 4, Horák 3, Petlák 3, Buček 3, Křivánek 3

střelci USK: Petrák 34, Jiránek 16, Lipovskij 7, Hrudka 6, Jeřábek 4, Vakrčka 2, Truhlář 2