Beksu připravil o výhru výtečný Walton | Probasket.cz

Beksu připravil o výhru výtečný Walton

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory, Uncategorized 🕔20.11.2018

V předehrávce 11. kola Kooperativa NBL se v kolínské hale děly věci. Favorizovaná  Beksa se o výhru připravila neuvěřitelným zkratem  v poslední minutě a po prohře o jediný bod si připsala třetí porážku v soutěži.

Domácí vstoupili do utkání s velkým odhodláním a když jí roli usnadnili hosté až příliš laxní obranou, bylo nasnadě, že by mohlo dojít k překvapení. Dostat za první čtvrtinu 35 bodů, na to Beksa v domácí soutěži není zvyklá, ale v pondělí neměla den. Domácí si otevřeli střelnici (v první čtvrtce dali 5 trojek), chodili si do vnitřního prostoru pro fauly (škoda, že sudí neměli tak bystré oči na druhé straně hřiště) a zaslouženě vedli. Pardubičtí sice ve druhé čtvrtině přidali v bránění, zrychlili přechod do útoku a dokonce otočili skóre na 40:41. Medvědi odpověděli šňůrou 15:4 a rychle si vzali zpět dvouciferný náskok. V první půli vysázeli 8 trojek proti třem pardubickým a házeli o 10 šestek víc než hosté (16/12 – 6/6). Po přestávce ale kupodivu dávala tón hře Beksa a velkou zásluhu na tom měl Viktor Půlpán. Domácí si přesto drželi mírný náskok, ale bylo otázkou času, jak dlouho jim vydrží. O osudu zápasu rozhodla závěrečná čtvrtina. Mezi 34. a 36. minutou udělali hosté šňůru 11:0 (Mcgaughey tři trojky v řadě) a bylo z toho vedení Pardubic o 10 bodů (83:93). I když pak Machač se Šafarčíkem snížili, po Benjaminově trojce ve 39. minutě měl favorit k dobru 9 bodů (87:96). Jenže pak přišel neuvěřitelný pardubický kolaps. Sérií chyb pomohli hráči Beksy soupeři ke zmrtvýchvstání a drama bylo na světě. Za stavu 92:96 nestačili hosté vhodit míč do hry (do 5 vteřin) a zaplatili za to trojkou z ruky Purifoye a bylo to o bod. Další pardubické zaváhání, porušení limitu 24 sekund na střelu, je stálo vítězství. Výtečný Anthony Walton si poradil s Benjaminem a pohodlně donesl míč do pardubického koše. To do konce hry zbývalo necelých 10 sekund během kterých se hosté nedostali ke střele a v Kolíně se mohlo slavit. Strůjci úspěchu Kolína byli především Thompson s Waltonem. K nim se přidávali Šafarčík a Purifoy. Tato čtveřice se složila na 84 bodů týmu! Beksa měla sice šest dvouciferných střelců, nestačila jí ani převaha na doskoku, limitovali jí ale ztráty po kterých domácí dali 14 bodů. Beksa zaplatila daň za neodpustitelný výkon v úvodu utkání a neomlouvá jí ani to, že některé hráče trápí viróza. Byla to zbytečná porážka, která může v dalším průběhu soutěže hodně mrzet. Kolín si vítězství hodně zvedl sebedůvěru a ukázal, že doma bude nelehkým soupeřem.

BC Geosan Kolín – BK JIP Pardubice 97:96 (35:28, 59:49, 80:75)

Body: Thompson 28 (9 d.), Walton 26 (6 as.), Šafarčík 17, Purifoy 13, Číž 7 Machač 6 – Půlpán 19 (7 as.), Benjamin 14, Williams 13 (7 as.), Švrdlík 13, McGaughey 12 (8 d.), Jackson 10, Kohout 8, Škranc 5, Nečas 2

Doskoky: 35 – 49

TH: 25/19 – 12/9

Trojky: 10 – 11

Asistence: 14 – 21

Ztráty: 6 – 12

Fauly: 13 – 22