Nymburk v Lize mistrů smetl Aris Soluň | Probasket.cz

Nymburk v Lize mistrů smetl Aris Soluň

📁 Archiv, Články, Evropské poháry, Topstory, Uncategorized 🕔18.10.2017

Basketbalisté Nymburka včera na své palubovce doslova smetli řeckého soupeře ze Soluně 99:70 a spravili si tak chuť po nevydařeném úvodním utkání skupiny D Ligy mistrů s Nanterre 92.

Domácí šli do utkání s vědomím, že druhou porážku na vlastní palubovce si v úvodu soutěže už nemohou dovolit, chtějí-li myslet na postup. Po počátečním oboustranném oťukávání přidali nymburští hráči pod kotel a v 9. minutě zásluhou Diggse šli poprvé do dvouciferného vedení (27:15). Hodně k tomu českému mistru pomohly střely z dálky. Ve druhé čtvrtině si domácí museli náskok hlídat, protože Aris nebezpečně dotahoval a před poločasovou přestávkou se dokonce dotáhl na rozdíl koše (43:41). Po přestávce ale už na palubovce kralovali Středočeši. Hosté v jejím úvodu sice snížili na 46:43, ale domácí ve 24. minutě podruhé odskočili soupeři na dvouciferný rozdíl a ten už nepustili. Naopak ho navyšovali. V obraně přidali na důrazu Na nymburskou šňůru 19:5 řecký soupeř nedokázal reagovat. Ve čtvrté čtvrtině se Nymburk dostal do vedení přes 20 bodů a vypracoval si náskok, který může v konečném účtování hrát důležitou roli. Výborný zápas odehráli v nymburském dresu zejména zmíněný Diggs kterému ve třetí části zdárně sekundoval Kříž. Na rozehrávce byl ve svém živlu Lawrence. Aris těžil z aktivity Bella.

ČEZ Basketball Nymburk – Aris Soluň 99:70 (27:18, 19:23, 25:13, 28:16)

Body: Diggs 19, Ray 18, Lawrence 14 (9 asistencí), Hruban 13, Kříž 11 (6 doskoků), Benda 7, J. Bohačík 7, Pumprla 5, M. Peterka 5 – Bell 15, K. Vaughn 12 (6 doskoků)
Doskoky: 34 – 29
Trojky: 10/22 – 9/25
TH: 11/15 – 13/14
Asistence: 19 – 14
Ztráty: 8 – 17
Fauly: 15 – 12