eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Eurobasket den 4: Němci i Poláci ztratili vyhraný zápas

📁 Články, Reprezentace, Topstory, Uncategorized 🕔4.9.2017
Eurobasket den 4: Němci i Poláci ztratili vyhraný zápas

Z Finska se stává specialista na prodloužení. Po úvodním úspěchu s Francouzi teď svěřenci švédského kouče Dettmanna přetlačili ve třetí napínavé koncovce po sobě Polsko. Diváci měli tentokrát k dispozici dokonce dvojnásobný „nášup“ nastaveného času, který ovšem nebyl pro slabé povahy. 

Domácí severský výběr velebí kromě vycházející hvězdy Lauriho Markkanena také navrátilce po zranění – zkušeného rozehrávače Petteriho Koponena. Guard Barcelony zavelel k dostihům v samotném závěru čtvrté periody, když domácí celek prohrával po koších Slaughtera už 57-66 a v obrat už v hale věřil málokdo. Pak potopil těžkou trojku Salin a následně se po trojkovém faulu třikrát prosadil mladík Markkanen. Poláci mezitím dvakrát ztratili a Markkanen 8 sekund před koncem zatloukl dunk, po němž se šlo za stavu 66-66 do prodloužení.

V něm už začaly padat koše ve velkém a v závěru první nastavené pětiminutovky hala viděla závěr jako přes kopírák. Slaughter poslal Polsko do dvoubodového vedení a Markkanen srovnal tři vteřiny před koncem na 78-78. Druhé prodloužení už ovládli přece jen Finové, které hnalo plné hlediště. K triumfu pomohly domácím dvě trojky Koponena v prvním prodloužení a dalších šest bodů Markkanena ve druhém. Slušný zápas odehrál i Sašu Salin. Polákům nepomohlo ani v součtu 36 bodů kapitána Waczynskeho a Slaughtera.

Krasojízda Slovinska pokračuje

Dvojice Dončič – Dragič je k neukočírování. Slovinští rozehrávači jsou hnacím motorem skvadry kouče Kokoškova a ta zatím projíždí Eurobasketem jako nůž máslem. Naposledy se o tom přesvědčili Řekové, kteří byli ve vzájemném duelu mírným favoritem sázkových kanceláří, přesto odešli poražení. Slovinci byli aktivnější a pohyblivější, drzými vniky do vymezeného území často nutili Řeky k faulům. A právě trestné hody byly rozhodujícím jazýčkem na vahách. Slovinci jich stříleli 30 (21 proměnili), zatím co Řekové pouze 14 (11 dali). Hellas nestačil ani velmi slušný výkon Kostase Sloukase, jenž 18 body nejvíce zlobil Slovince. Zápas se naopak nevydařil řeckému guardovi Calathesovi, od nějž se rozhodně čekalo více, než 6 bodů (a žádná nahrávka). Řecko to má ve skupině nahnuté, aby postoupilo, musí porazit minimálně Poláky, nebo Finy- v horší konstelaci hvězd oba dva týmy.

Pokračování: 1 2
Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace