Nymburk na Petrohrad nestačil, prohrál však i Novgorod | Probasket.cz

Nymburk na Petrohrad nestačil, prohrál však i Novgorod

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔10.4.2016

Druhý poločas byl jednoznačně v režii hostů, kteří v Polabí triumfovali v poměru 81-102.

Nymburk má velmi složitý los v posledních třech kolech VTB ligy. Pokud se chtějí Ginzburgovi svěřenci vyhnout ve čtvrtfinále play off CSKA Moskva, musí jednou, ideálně dvakrát do konce základní části zvítězit. Relativně nejschůdnější protivník čekal Čechy ve 28. kole, v němž přivítali Zenit Petrohrad. V první desetiminutovce se hrál v nymburském Sportcentru bezstarostný basketbal, v němž si ani jeden z týmů nelámal hlavu bráněním. Lépe na tom byli hosté, kteří si pomohli pěti trojkami a po bodech agilních Berzinše s Toolsonem vedli 32-28 (a to Nymburk zredukoval místy až desetibodovou ztrátu).

Mírné vedení si hosté drželi i po celou druhou čtvrtinu, v níž sice domác jakž takž zpevnili obranu a nepovolovali Zenitu tolik jednoduchých košů, ale sami pak za stavu 46-48 několikrát nedokázali srovnat, nebo jít do vedení. A tak Dowdell s Toolsonem zajistili ruskému týmu poločasové vedení 47-55. Nymburk více ztrácel (9 ztrát za poločas) a hůře doskakoval (15-24). Nymburk se v útoku opíral hlavně o české duo HrubanBenda, ale neubránil Toolsona, který, když to Zenit potřeboval, tak vždy skóroval. Rozhodující pasáž přišla na konci třetí periody, kdy se ve šňůře 2-12 Petrohradu podařilo odskočit na devatenáctibodové vedení (59-78) a to Nymburku zlomilo definitivně vaz. Nymburk však nemusí až tak smutnit, neboť mu pomohla Riga, která překvapivě vyhrála na půdě konkurenta z Nižného Novgorodu.

ČEZ Basketball Nymburk – Zenit Petrohrad 81:102 (28:32, 19:23, 12:23, 22:24)

Body: De Zeeuw 15 (7 doskoků), Hruban 12, Benda 12, Kříž 9 – Toolson 20, Berzinš 15, Timma 13 (8 doskoků), Dowdell 12 (9 asistencí), Antipov 12

Doskoky: 30 – 51

Trojky: 6/17 – 11/22

TH: 27/33 – 17/22

Asistence: 19 – 22

Ztráty: 13 – 13

Fauly: 23 – 26