eFotbal premiership golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Na slovíčko s Martinem Peterkou | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Na slovíčko s Martinem Peterkou

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Rozhovory, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔10.4.2016
Na slovíčko s Martinem Peterkou

Please enter banners and links.

Velký talent českého basketbalu Martin Peterka před letošní sezónou učinil velký krok. Tím byl přestup do ČEZ Basketball Nymburk. Jak se mu u několikanásobného mistra líbí? Co říká na cestování? Potká se ve finále KNBL s bratrem Ondřejem? Čtěte dále!

Martine, jak se cítíš v Nymburku po přestupu z Hradce Králové? A jak si postupně zvykáš na dlouhé cestování? 

Je pravdou, že Nymburk je specifický tým. Na to cestování si musíte zvyknout, když to tak řeknu, tak je to občas i otrava. Někdy čekáte na letadlo klidně i tři hodiny. A po té sportovní stránce? Nymburk je špičkový klub a po té sezóně v Hradci, která se mi vůbec nepovedla, když jsem dostal nabídku od Nymburka, tak jsem neváhal a šel. Moji spoluhráči jsou skvělí. Hlavně se nám tuto sezónu i docela daří, takže já jsem spokojený.

V minulé sezóně jsi byl i na zkoušce v italském klubu Emporio Armani Milán, který hraje i Euroligu. Jsi s nimi ještě v kontaktu? Budeš se jim po sezóně ozývat? 

Tuhle sezónu s nimi nejsem v kontaktu, protože mám smlouvu v Nymburce. Vlastně i kdyby se ozvali, tak bych tu stejně pokračoval.

S Nymburkem jste dosáhli obrovského úspěchu, kdy budete hrát poprvé play-off VTB ligy. Co na to říkáš? Pravděpodobně vaším soupeřem bude někdo z dvojice CSKA Moskva – Unics Kazaň.

Play-off je historický úspěch pro Nymburk, takže je to super, že se nám to podařilo. Chtěli bychom na to sedmé místo, aby jsme se vyhnuli CSKA, protože s nimi hrát je těžké. Ta Kazaň je také velkoklub, ale v letošní sezóně máme s nimi výsledky vyrovnanější. Ještě nám zbývá pár zápasů do konce základní části, takže uvidíme.

Za sebou máte první kolo čtvrtfinále KNBL s Tury ze Svitav. Jaký to byl zápas? 

Byl to docela náročný zápas, protože play-off je nová soutěž a je to velmi zrádné. Každý může porazit každého. My jsme favoriti a série jde do Svitav, kde se snadno nevyhrává.

Jak sleduješ bráchu Ondřeje v Prostějově, který je jedním z kandidátů na finále? A jaký to má náboj ve vaší rodině?

Bráchu sleduji každý zápas. Jako rodina to prožíváme hodně, hlavně mamka a táta, kteří se nás snaží maximálně podporovat.

Takže kdyby jste byli s Prostějovem ve finále, tak by vládla spokojenost?

Kdyby dopadlo finále Nymburk-Prostějov, tak by to bylo výborný, ale nevím komu by rodiče fandili. (smích)

 

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace