Ústí zdolalo Brno, šance na play off stále žijí | Probasket.cz

Ústí zdolalo Brno, šance na play off stále žijí

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔22.3.2016

Vyrovnaný zápas hraný před televizními kamerami rozhodly detaily a X-Faktor Cory Abercrombie.

Sluneta může i nadále živit teoretické naděje na účast ve vyřazovacích bojích. Diváci si užili velmi divokou a bodově potentní první čtvrtinu, v níž padlo celkem 52 bodů a oba týmy se celkem třináctkrát vystřídaly ve vedení. Hosté strhli ve druhé desetiminutovce vedení na svou stranu a díky bodům Prášila a Šotnara – tedy dvou navrátilců po zranění, si užívali pětibodové vedení v poločase (42-47). V domácím dresu se k velkému výkonu rozehrál pivot Cory Abercrombie, jenž měl už v poločase na svém kontě 14 bodů a řádil dál i po přestávce.

Spolu s Peckou a Barhamem smazali pětibodové manko a po trojce Čarneckého už Sluneta vedla 58-56. Brno zlepšilo doskok i obranu a do konce třetí periody povolilo domácím už jen čtyři body a opět strhlo vedení na svou stranu (62-65). Nervózní utkání rozhodly poslední dvě minuty. Domácí nadvakrát vyrovnali na 74-74 a po koši s faulem Čarneckého a následném nesportovním faulu Oja na Pecku si už Pandy vítězství nenechaly vzít. Cory Abrecrombie nastřílel 24 bodů a přidal i 7 doskoků a Severočeši zvítězili 82-76. Tým kouče Stavěla má nyní 13 výher a na osmou příčku ztrácí další dvě. Odehrát zbývají ještě čtyři kola.

Sluneta Ústí nad Labem – MMCITÉ Brno 82:76 (25:27, 17:20, 20:18, 20:11)

Body: Abercrombie 24 (8 doskoků), Bosák 15 (7 doskoků), Čarnecký 15 (6 asistencí), Pecka 12 (14 doskoků), Barham 11, Anthony 5 – Zeigler 19 (8 doskoků), Zachrla 16, Ojo 11, Prášil 9, Šotnar 8, Egwuonwu 7 (10 doskoků), Křemen 4 (7 doskoků a 5 asistencí), Prachař 2

Doskoky: 36 – 40

Trojky: 5/23 – 6/24

TH: 17/21 – 4/6

Asistence: 18 – 18

Ztráty: 13 – 15

Fauly: 13 – 21