Pardubice vydřely důležitou výhru v Brně | Probasket.cz

Pardubice vydřely důležitou výhru v Brně

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔25.3.2016

V dohrávce 41. kola KNBL vyhrála Beksa na palubovce předposledního týmu soutěže i díky 29 bodům a 12 doskokům Lamba Autreyho.

Pardubice, opírající se od úvodních minut o svůj doskok, nepustily Brno ani jednou v zápase do vedení. Domácí obrana byla navíc v úvodní čtvrtině až nebývale průchozí, čehož využívali zejména pardubičtí Američané Autrey s Wallem. Hosté vedli po deseti minutách 32-23. Bodové tempo postupně trochu opadlo, ale když Autrey zvyšoval v 18. minutě už na šestnáctibodové vedení Východočechů, začalo to s MMCITÉ vypadat všelijak. Jiskřičku naděje vykřesal košem s faulem domácí point guard Zeigler, a tak na světelné tabuli mohli o přestávce diváci vidět skóre 35-46.

Po přestávce domácí začali lépe bránit, nedovolovali hostům dostat se k jednoduchým doskokům a pomalu ukrajovali z manka. Dařilo se hlavně Zachrlovi s Ojem, který těsně před koncem třetí části trojkou snížil už na 60-63. Hosté ale na přelomu čtvrtin zabrali a minišňůrou 6-0 opět odskočili. Když už se po nesportovním faulu Šotnara na Pandulu zdálo, že je rozhodnuto (63-75), vložil se do zápasu Paul Egwuonwu, který spolu s Ojem snížil minutu před koncem na 80-82. Brno pak dokonce mělo i míč a mohlo vyrovnat, nebo jít do vedení, ale Zachrla ztratil a hostující výhru jistil na čáře trestného hodu přesný Wall. Pardubice mají i nadále o jednu výhru více, než pátá Opava, ale Slezané mají zápas k dobru.

MMCITÉ Brno – BK JIP Pardubice 82:86 (23:32, 12:14, 25:19, 22:21)

Body: Ojo 29 (7 doskoků), Zeigler 18 (8 doskoků), Zachrla 15, Egwuonwu 14, Křemen 2, Prachař 2, Prášil 2 – Autrey 29 (12 doskoků), Pandula 18, Wall 15, Nečas 12, Kotas 7, Potoček 3, Švrdlík 2

Doskoky: 31 – 42

Trojky: 5/13 – 5/22

TH: 17/21 – 11/13

Asistence: 4 – 12

Ztráty: 18 – 17

Fauly: 18 – 21