41. kolo KNBL: Můj dům, můj hrad | Probasket.cz

41. kolo KNBL: Můj dům, můj hrad

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔24.3.2016

USK je v play-off

Pod nuselským mostem se v první půli hrálo nesmírně vyrovnané utkání. USK nevyužil v první čtvrtině šanci odskočit Lions na bezpečný rozdíl, zradila jej střelba (31,3%). Jihočeši bojovali jako lvi, nejvíc byl vidět Lamar. Sovám nepomohl k výraznějšímu vedení ani střelecky disponovaný Šafarčík a tak se do šaten odcházelo za zcela vyrovnaného stavu. Po přestávce ale domácí šňůrou 12:2 přece jen soupeři odskočili do mírného náskoku. Hosty položila poslední čtvrtina, kterou domácí vyhráli 24:5, a tím bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Nejlepším střelcem utkání byl Bohačík, autor 26 bodů. James v dresu Lions dal 20 bodů. Radost Pražanů trochu kalí zranění Šafarčíka, který byl MVP zápasu především za výkon v první půli.

Pavel Miloš: Všichni věděli, jak důležitý zápas to je. Pokud vyhrajeme, jsme v play-off. Pokud ne, musíme dál bojovat. Vstup do zápasu byl proto možná z naší strany nervózní. Kluci váhali, nevěřili si, neměli správná rozhodnutí a ten drive, co mívají. Můžeme být rádi za plichtu v poločase. Rozhodl vstup do druhého poločasu. Udělali jsme náskok a bylo znát, že se kluci uklidnili. Začali hrát svoji hru, byli více agresivnější, hráli 1 na 1. V obraně si začali věřit, pomáhat a výborně bránili jeden na jednoho. V útoku si začali půjčovat míč a trestat chyby, které hosté dělali. Kontrolovali rytmus hry. K tomu se v útoku přidala výborná úspěšnost střelby za tři body, se kterou jsme měli v poslední době problém. Skóre pak narostlo až skoro na 30 bodů. I když to tak nevypadá, moc jednoduchý zápas to nebyl.“

Karel Forejt: My jsme přijeli s nadějí porvat se o výhru, kterou tak nutně potřebujeme. Nutno podotknout, že tři čtvrtiny jsme byli tomuto cíli blízko. To, co se stalo v poslední čtvrtině, hodnotit nebudu, tam nás USK rozprášil. Možná je ten výsledek pro nás až příliš krutý. Pomohlo k tomu několik úspěšných trojek domácích v posledních sekundách a spousta jednoduchých košů. Tomáš Vošlajer vlastně dnes nastupoval z postele a je to pro nás se soupeřem, který má na pivotu Josipoviče, důležitý článek a on nebyl fit tak, jak jsme si představovali. USK dominoval pod oběma koši. Tam jsme měli dneska obrovský problém. Když jsme se s tím dokázali popasovat, tak zase vylétly střely z perimetru. USK je momentálně velmi nebezpečný tým. Kvalitní defenziva je zdobí celou sezónu a přidávají k tomu velice nebezpečný útok. Musím konstatovat, že na vítězství jsme dnes neměli.“

Pokračování: 1 2 3 4