41. kolo KNBL: Můj dům, můj hrad | Probasket.cz

41. kolo KNBL: Můj dům, můj hrad

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔24.3.2016

Na čtvrtý pokus to vyšlo

Opavští basketbalisté si museli počkat až do čtvrtého vzájemného utkání na první ligové vítězství nad Prostějovem v této sezoně. Rozhodl hned úvod utkání. Domácí Zbránek s Blažkem během dvou minut zajistili Opavě vedení 7:0 a to určilo ráz celému duelu. Díky důrazné obraně Opava eliminovala střelce Orlů a marná byla snaha Slezáka, ke kterému se přidal i Roseboro, zastavit rozjetou opavskou mašinu. Po přestávce se ke kanonýrům přidal Jurečka a i jeho zásluhou šli domácí do závěrečného dějství s dvacetibodovým náskokem. Velmi dobře zahrál Kvapil a tradičně vysoký standard odvedl Šiřina, který si připsal 12 asistencí. Na druhé straně mu v tomto prvku konkuroval Marko, jenž má v zápise 10 asistencí.

Petr Czudek: „Vycházeli jsme z tvrdé obrany, takové jaká by měla být v play-off. Excelentně nám pak vyšla druhá čtvrtina, sedmapadesát bodů je slušných. Třetí čtvrtinu jsme zvládli výborně, v té čtvrté jsme trochu polevili. Kluky chválím. V útoku dobře zahrál Míra Kvapil, jeho šestnáct bodů bylo velkým přínosem, ještě musí vylepšit obranu.“

Zbyněk Choleva:Domácí hráli ve velkém stylu. Nechali jsme je rozstřílet. U všeho jsme byli pozdě, domácí dávali jednoduché koše. Opava hrála v pohodě, rozhodl první poločas. Jsem ale rád, že jsme to v tom druhém nezabalili.“

Pokračování: 1 2 3 4