41. kolo KNBL: Můj dům, můj hrad | Probasket.cz

41. kolo KNBL: Můj dům, můj hrad

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔24.3.2016

První poločas rozhodl

V Děčíně oba týmy nastoupily nekompletní. Domácím chyběli zejména pod košem Houška s Jelínkem, Ostrava přijela bez playmakera Igrutinoviče a Stehlíka. Po vcelku vyrovnané první čtvrtině, ve které se hosté drželi jen na ztrátě sedmi bodů, domácí výrazně přidali a začali svůj náskok zvyšovat. Při chuti byl zejména Stria, který sázel jednu trojku za druhou a pak se k němu přidal i Kroutil. Poločasových 52:33 nevěstilo pro NH nic dobrého, jenže po přestávce bojovní hosté nakonec uhráli přijatelný výsledek, ačkoli úzké rotaci hráčů docházely síly. Chybějící podkošové síly domácích využili hosté jen k lepším doskokům. V nich se blýskl Pavel Novák, který si jich připsal 12, na druhé straně Pomikálek měl 9 doskoků. Vyoral zaznamenal 7 asistencí. Carter 19 body nastřílel svoje maximum v KNBL.

Pavel Budínský: O našem vítězství se rozhodlo v první půli, kde jsme hráli celkem solidní obranu a velmi pestrý a produktivní útok, za to bych chtěl hráče pochválit, že to, co jsme trénovali, tak se snažili aplikovat. Hrajeme druhé utkání bez pivotů, tak ten tým hraje trochu jinak a snažíme se hrát trochu jinak. Ostrava aktivitou ve vymezeném území a v aktivitě na útočném doskoku dělala celý zápas potíže. Ve druhém poločase jsme pod dojmem vysokého náskoku přestali pracovat v pohybu, nedali jsme tam některé věci v přečíslení a Ostrava to potrestala a druhý poločas vyhrála. My jsme pak hráli bez pivotů, kdy Ostrava hrála do Bohačíka a dala i nějaké trojky. Pro nás skvělá výhra s ohledem na zdravotní potíže, které máme. Za první půli jsme si to dnes ulehčili, ta druhá nebyla vyloženě špatná, ale nebylo to stejné jako jsme viděli v prvním poločase.“

Dušan Medvecký: „Vstoupili jsme do zápasu naprosto katastrofálně a dostali za poločas 50 bodů a tam jsme prohráli zápas. Nechali jsme v první čtvrtině rozehrát Luboše Striu, kdy jsme dostali  8 trojek. V poločase jsme si řekli, že buď to zabalíme anebo zkusíme trošku bojovat. Vždy, když jsme se nadechli, tak jsme dostali trojku buď od Kroutila anebo Cartera, který dal tři trojky a my ho nechali volného. Nakonec to pro nás dopadlo slušně, ale chtěli jsme tady bojovat o lepší výsledek, ale prvním poločasem se nám to vůbec nepodařilo.“

Pokračování: 1 2 3 4