41. kolo KNBL: Můj dům, můj hrad | Probasket.cz

41. kolo KNBL: Můj dům, můj hrad

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔24.3.2016

Ve středečních čtyřech zápasech 41. kola KNBL vítězili jen domácí. Potvrdí neporazitelnost domácích týmů dnes hráči MMCITÉ Brno v souboji s Pardubicemi nebo prodlouží Východočeši vítěznou šňůru?

Kolín se rychle oklepal

V minulém kole si z východu Čech odvezli Medvědi debakl, když nestačili na Beksu, ale o pár dnů později jasně přehráli další východočeský tým. Proti Svitavám se rychle dostali do vedení, které prakticky nepustili z rukou. Na konci první čtvrtiny hosté srovnali na 14:14, ale vzápětí vrátil Kolínu vedení trojkou Ličartovský. Ten byl v této fázi hry velmi aktivní, když k devíti bodům přidal i pět zisků. Od druhé čtvrtiny Kolín svoje vedení už jen navyšoval, v poločase vedl o 15 bodů a nenechal se zaskočit dvěma desetibodovými šňůrami ve druhé půli. Ty ale Svitavám nepomohly a tak o play-off budou muset svěřenci Stanislava Petra ještě hodně bojovat. Svitavy přijely bez rozehrávače Jonese a bylo to hodně znát.

Predrag Benáček: Pro nás to bylo velmi důležité utkání. Byl tu tlak, chtěli jsme vyhrát a zůstat tak na šestém místě. A nejhorší je hrát utkání, která jsou podle tabulky vyhraná předem v hlavách hráčů. Utkání jsme začali dobře. Navíc jsme využili toho, že nehrál Jones, jejich hlavní rozehrávač. Museli jej nahradit ostatní hráči. Z toho vyplynulo 25 ztrát, ale my jsme z těch ztrát nedokázali dát lehké koše. Svitavy odehrály zápas dostatečně dobře a pro nás to byl nepříjemný soupeř. Určitě umíme hrát lépe, než jsme předvedli dnes.“

Stanislav Petr: V dnešním zápase jsme postrádali našeho hlavního rozehrávače Jonese a od toho se zápas odvíjel. Prostě a jednoduše kluci, kteří zastávali jeho pozici, na to nejsou zvyklí a z toho plynulo velké množství ztrát a pro domácí lehké koše. Co se ale týká střeleckých procent, byl zápas celkem vyrovnaný a díky našim ztrátám měli domácí o patnáct střel víc než my a to prakticky rozhodlo. Nemohu hráčům vytknout, že by nebojovali, ale bez klasického rozehrávače to jde velmi těžko.“

Pokračování: 1 2 3 4