Nymburk ulovil Bizony a slaví sedmou výhru ve VTB | Probasket.cz

Nymburk ulovil Bizony a slaví sedmou výhru ve VTB

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔6.12.2015

Středočeši přeskákali svého soupeře 49-23 a nedali mu absolutně žádnou šanci.

Dvanáctinásobný český šampion šel za výhrou už od prvních minut. Domácí přehrávali finský tým v podkošovém prostoru, což dokládá i nastřílených 38 bodů z této lokace. Nymburk kromě toho výborně bránil a v poločase vedl 46-23. Nejvíce se prosazoval Randle s Hrubanem. Po přestávce se sice hosté osmělili a trefili několik trojek, nicméně jediným hráčem, který Nymburk zlobil po celý zápas byl Jacob Burtschi. Americký křídelní zatížil nymburský koš 28 body. Hosté se ve druhém poločase dostali maximálně na devatenáctibodový deficit, na němž ale dlouho nepobyli a nakonec prohráli o 28 bodů 87-59. Nymburský triumf řídili Randle (16 bodů), Hruban a Peterka (oba 14). Český tým má nyní ve VTB lize bilanci 7-4 a příští neděli jej čeká výlet do Tbilisi pro povinnou výhru nad outsiderem celé soutěže.

ČEZ Basketball Nymburk – Bisons Loimaa 87:59 (21:9, 25:14, 21:20, 20:16)

Body: Randle 16, Peterka 14, Hruban 14, Vaughn 10 – Burtschi 28, Jackson 8, Zeno 6

Doskoky: 49 – 23

Trojky: 8/28 – 11/29

Šestky: 11/12 – 8/17

Asistence: 25 – 16

Ztráty: 13 – 15

Fauly: 20 – 17