Nymburk před zaplněnou Královkou na CSKA nestačil | Probasket.cz

Nymburk před zaplněnou Královkou na CSKA nestačil

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔21.12.2015

Basketbalisté Nymburka prohráli v rámci VTB ligy s obhájcem trofeje CSKA Moskva jednoznačně 66-86.

Basketbalový gigant CSKA Moskva ukázal, jak výborným je týmem. Přesvědčit se o tom znovu mohli nejen hráči Nymburka, ale také diváci v zaplněné hale Královka, kteří v nedělním utkání vytvořili výbornou kulisu. Dimitris Itoudis, kouč armádního klubu, přivezl prakticky nejsilnější možnou sestavu, doma zůstal pouze rozehrávač Aaron Jackson. A hosté snad s výjimkou prvních pěti minut zápasu v prvním poločase zcela dominovali. Nymburku se nedařila střelba, naproti tomu výborný part hrál v první čtvrtině pivot hostí Pavel Korobkov, který dostal příležitost před Joelem Freelandem. V úvodu Nymburk ovšem ze všech nejvíc trápil rozehrávač Cory Higgins, jenž v první desetiminutovce nasázel úctyhodných 11 bodů. Českému mistrovi se nedařila střelba, kouč Ginzburg navíc naordinoval taktiku poměrně pomalých útoků, která jakoby domácí ekipě plné silných individualit neseděla.

Nedařilo se Jiřímu Welschovi, jenž dostal v základu přednost před Dixonem. Zkušený hráč až příliš zpomaloval přechod do útoku a nedařilo se mu ani střelecky (0/7 z pole). Avšak ani Dixon si nevedl o mnoho lépe, hráči CSKA v obraně fantasticky přebírali své soupeře a domácím tak často nezbylo nic jiného, než střílet z velmi těžkých pozic. Poločas 26-52 hovořil za mnohé. Ve druhé půli hostující trenér prostřídal sestavu a tempo hry poněkud opadlo. Domácí se díky Bendovi, Sant-Roosovi, či Randlovi přiblížili CSKA na rozdíl šestnácti bodů a alespoň trochu korigovali v první půli hrozivě narůstající ztrátu. Hosté nakonec zaslouženě zvítězili 86-66 a slaví jedenáctý triumf v soutěži. Nymburk je v tabulce VTB ligy momentálně šestý s bilancí 8-5. Nejlepším střelcem utkání byl s 22 body rozehrávač ruského celku Nando De Colo.

ČEZ Basketball Nymburk – CSKA Moskva 66:86 (15:28, 11:24, 20:19, 20:15)

Body: Sant-Roos 18, Dixon 10, Benda 10, Randle 8, De Zeeuw 8 – De Colo 22, Higgins 17, Fridzon 9, Freeland 7, Teodošič 6, Nichols 6

Doskoky: 35 – 48

Trojky: 2/18 – 6/20

Šestky: 16/27 – 22/36

Asistence: 16 – 15

Ztráty: 11 – 14

Fauly: 33 – 27