VTB liga: CSKA rozebral Nymburk na součástky | Probasket.cz

VTB liga: CSKA rozebral Nymburk na součástky

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔22.11.2015

Armádní klub jasně demonstroval svou sílu a Nymburk porazil o 51 bodů.

V jednoznačném utkání prohrávali hosté od prvních minut. Sedm z prvních devíti bodů CSKA zaznamenal Pavel Korobkov a domácí vedli po třech minutách 9-0. První body Nymburka přidal až o minutu později Martin Peterka. Po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 28-14, který domácí borci dále navyšovali. Zastánce dobré obrany a trenér Nymburka Ronen Ginzburg musel jen nevěřícně kroutit hlavou, co všechno jeho hráči CSKA dovolili.

V poločase to bylo již 61-28 a utkání se dohrávalo v exhibičním tempu. Celkem sedm hráčů ruského týmu zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Nejlepší z nich byl Andrej Voroncevič s 16 body. V nymburském dresu se blýskl 25 body Chason Randle (8/14 z pole), což bylo asi jediné pozitivum celého výkonu českých mistrů. CSKA střílel z pole s 60 % úspěšností a přeskákal Nymburk 50-25 a zaslouženě zvítězil 119-68. Další utkání ve VTB lize čeká Nymburk příští sobotu 28. listopadu na palubovce Avtodoru Saratov.

CSKA Moskva – ČEZ Basketball Nymburk 119:68 (28:14, 33:14, 29:22, 29:18)

Body: Voroncevič 16, Kurbanov 15, Teodosič 14, Fridzon 12 – Randle 25, Peterka 10, Houška 8, Sant-Roos 6

Doskoky: 50 – 25

Trojky: 15/33 – 9/24

Šestky: 12/16 – 7/8

Asistence: 32 – 16

Ztráty: 12 – 17

Fauly: 17 – 20