eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Když hráči létají aneb Deset nejlepších smečařů NBA

📁 Články, NBA, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔30.9.2015
Když hráči létají aneb Deset nejlepších smečařů NBA

Zámořská NBA je nejen nejlepší basketbalovou soutěží světa, ale také velkou show pro diváky, ve které se točí miliony dolarů. Kombinace ohromné basketbalové kvality a amerického smyslu pro předvádění slibuje podívanou plnou skvělých akcí.

Fanoušci jsou nejčastěji „nažhavení“ na smečařské dovednosti. V ukázkách z duelů jsou dunky žádaným zbožím. V každé smeči je razance, atletičnost, síla i emoce. Je těžké vybrat ty nejlepší smečaře v NBA, protože je třeba vzít v úvahu více faktorů. Přesto jsme se o to pokusili. Následujících deset hráčů doporučujeme sledovat v příští sezóně, pokud se vám líbí typická basketbalová show.

  1. Victor Oladipo

Jedna z největších opor Orlanda Magic si nechává říkat Mr. 360. Podobně jako u Vince Cartera v dobách největší slávy můžeme u Oladipa vídat smeče při otočení o 360 stupňů. Při smečařské soutěži posunul tuhle metu ještě dál, když předvedl dunk s otočením o 540 stupňů. I LeBron James už ví, jaké to je nechat se přeskočit mladíkem z Floridy.

  1. Andrew Wiggins

Mladičký talent z Kanady. Wiggins získal v loňské sezóně trofej pro nejlepšího nováčka a nutno říci, že po právu. Kromě jiných má i ohromné skokanské dovednosti. Své o tom ví například Omer Ašik nebo Rudy Gobert. Zdá se, že evropští pivoti jsou Wigginsův obor.

  1. Kenneth Faried

Mistr světa a fyzicky skvěle vybavený hráč. Faried má „jen“ 203 centimetrů, ale díky své svalové hmotě hraje většinou blíž ke koši. Pětadvacetiletý forvard Denveru na hřišti nikomu nic nedaruje, svým vzhledem a agresivním stylem hry si vysloužil přezdívku „The Manimal“, což se dá přeložit jako „Lidské zvíře“. Stavět se Fariedovi do cesty v nájezdu se nemusí vyplatit.

  1. Zach LaVine

LaVine vyhrál v loňské sezóně smečařskou soutěž, v té době měl ještě 19 let. Jeho dynamika je neuvěřitelná. Rozehrávač Minnesoty si sice není ve střelbě z dálky tak jistý, ale v nájezdu ho jen málokdo ubrání. LaVine je jedním z nejrychlejších hráčů NBA.

  1. Anthony Davis

Někteří experti jej pasují na nejlepšího hráče světa. Davis má stále 22 let a už v NBA dominuje. Olympijský vítěz z Londýna je komplexním hráčem a na svých 208 centimetrů má i výborné skokanské dovednosti. Davisovi pomáhá i rozpětí paží, které dosahuje téměř 225 centimetrů. S trochou nadsázky stačí jeho spoluhráčům z New Orleans vyhodit míč někam nad koš a Davis už ho dopraví na správné místo.

  1. LeBron James

Jméno hrající legendy nesmí ve výběru chybět. I když jej mnoho lidí nemá rádo za některé neduhy, je LeBron největší osobností posledních 10 let. Postavit se na průraz Jamesovi chce hodně odvahy a snížený pud sebezáchovy. Třicetiletý křídelník v sobě snoubí veškerou dynamiku – rychlost, výskok i ohromnou sílu. Nejen s těmito vlastnostmi je James prakticky neubránitelný.

  1. Blake Griffin

Forvard LA Clippers je jako demoliční koule. Ve vzduchu zničí všechno. Už když Griffin hrál svou první sezónu v roce 2010, byl jako zjevení. Ohromně silový hráč s vynikajícím výskokem se pravidelně objevuje v sestřihu nejlepších smečí každé sezóny právě od zmíněného roku 2010. Timofej Mozgov, Kendrick Perkins, Kris Humphries nebo Pau Gasol na něj nemají dobré vzpomínky. Společně s DeAndrem Jordanem dělají v Los Angeles z basketbalu velkou show.

  1. Gerald Green

Uvádí se, že někteří hráči z toho výběru mají lepší vertikální výskok než Gerald Green, ale tomu bychom nepřikládali takovou váhu. Nová tvář Miami Heat předvádí v NBA to nejlepší ze smečování. Při výskoku má celou hlavu nad obručí, která je ve výšce 305 centimetrů od palubovky. A protože Green měří 203 centimetrů, jeho vertikál se pohybuje hodně nad metr. Také Green už vyhrál smečařskou soutěž.

  1. Russell Westbrook

Rozehrávač Oklahomy patří k nejdynamičtějším profesionálním basketbalistům světa. Westbrook mnohdy působí na hřišti splašeně, ale razance, kterou do smečování dává, je nevídaná. Ačkoliv Westbrook neměří ani dva metry, není pro něj žádný problém si vyšlápnout na jakéhokoliv obrovitého centra. Kdo by řekl, že ještě v 17 letech Westbrook ani nedokázal zasmečovat.

  1. DeAndre Jordan

Zvolit jedničku nebylo vůbec jednoduché, přesto volba padla na pivota LA Clippers. Se svými 211 centimetry má možná ulehčenou roli, tu ale doplňuje nekompromisními dunky. Jordana je takřka nemožné zblokovat při smeči, protože míč drží ve vzduchu na poměry dlouhou dobu, než zarazí míč do obroučky.

Kromě toho měl Jordan v loňské sezóně 252 smečí, což při výpočtu dělá více než tři smeče na zápas. Společně s Blakem Griffinem je postrach všech obránců v lize. Pokud se nezraní, můžeme od něj očekávat velkou show i v následujícím ročníku.

Na závěr úžasné smečařské schopnosti Blakea Griffina a DeAndre Jordana

Zdroj foto: Tim Shelby, Arlington, US; Wikimedia Commons

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace