Nymburk ukončil sérii porážek, zdolal Krasnojarsk | Probasket.cz

Nymburk ukončil sérii porážek, zdolal Krasnojarsk

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔5.4.2015

V české nejvyšší soutěži sice začalo play off, ale ani to nebránilo českému šampionovi, aby si „odskočil“ vyzvat tabulkového souseda ze spodních pater VTB ligy, Jenisej Krasnojarsk. Nymburk nastoupil v nejsilnější možné sestavě, ale úvod mu příliš nevyšel. Po třech minutách a dvanácti sekundách český mistr ztrácel osm bodů (4:12), což donutilo trenéra Kemzuru k oddechovému času. Po time outu Pavel Houška s Jiřím Welschem, kteří dodali zejména ofenzivní hře domácích potřebný klid. A byl to právě Houška se Stutzem, kteří nastartovali stíhací jízdu Nymburka. Na konečných 25:25 po úvodní desetiminutovce upravil Petr Benda. Rozhodující pro vývoj střetnutí byla však druhá perioda, jíž Nymburk ovládl poměrem 22:9. Její druhou polovinu vyhráli domácí jasně 16:3 a to zejména díky zlepšené hře v obraně. Tyto tři body Krasnojarsku byly navíc jediné za více než sedm minut hry. Únik Nymburka načal trojkou Simmons, jehož pak následovali úspěšní exekutoři šestek Houška s Washingtonem. Účet prvního poločasu uzavřel Košem s faulem na 47:34 Benda.

Pokud se dala ve druhé čtvrtině označit defenziva českého týmu jako vynikající, tak její přívlastek pro třetí čtvrtinu by zněl „bídná“. Kemzurovi svěřenci inkasovali 29 bodů, ale naštěstí nezaháleli v útoku, kde sami nastřádali velice slušných 27 bodů. Hosté se přesto po Lešičových šestkách dostali pouze na šestibodovou ztrátu. Nymburk uklidnil Washington s Hrubanem a domácí vstupovali do závěrečné čtvrtiny s vedením o jedenáct bodů. Jenisej držel dlouho ve hře křídelník KIkanovič, jenž za 32 minut ve hře nastřílel 25 bodů, ale domácí si dvouciferné vedení už vzít nenechali. Čtyři domácí basketbalisté zatížili konto soupeře 15 a více body (Benda, Houška, Hruban a Washington). Poslední jmenovaný navíc dosáhl na prestižní double – double za 20 bodů a 12 asistencí.

ČEZ Basketball Nymburk – Jenisej Krasnojarsk 99:87 (25:25, 22:9, 27:29, 25:24)

Nejlepší střelci: Washington 20 (12 asistencí), Houška 17, Hruban 15, Benda 15 – Kikanovič 25, Lešič 14, White 13, Zajcev 11
Doskoky (útočné): 40 (8) – 34 (12)
Trojky: 7/15 – 8/25
Ztráty: 9 – 6
Fauly: 23 – 26