VTB liga: Kolaps v první čtvrtině stál Nymburk úspěch v Moskvě

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔4.1.2015

Nymburk přiletěl k zápasu VTB ligy po delší době v kompletním složením, tedy i s Dariusem Washingtonem, ovšem do utkání nevstoupili Kemzurovi svěřenci slavně. Od stavu 7-4 pro Chimki byl na palubovce pouze jeden tým a to ten domácí. Na šňůře 17-0 se podílel 11 body ruský SF Jegor Vjalcev, jenž se nakonec stal se 17 body i nejlepším střelcem duelu. První perioda tak skončila debaklem 26-8. Hosté ale nesložili zbraně a solidní druhou částí se vrátili do zápasu. Bohužel pro ně se do kabin šlo za stavu 45-35, tedy psychologická hranice 10 bodů zůstala nepokořena. Rozestřílely se zejména hlavní opory Washington, Hruban a také Luboš Bartoň. Po přestávce dal o sobě vědět také Chester Simmons, díky jehož sedmi bodům český mistr snížil na 46-48, na což by si po první čtvrtině vsadil jen málokdo. Bohužel pro Nymburk se potom favorit šňůrou 9-0 opět odpoutal a získal jedenáctibodový náskok. Nymburk srážela střelba za dva body (40 %), a proto se Benda a spol. už do konce duelu nedostali ke Chimki na víc než na devět bodů ztráty. Ruský velkoklub si došel pro vítězství 94-82, které bylo zároveň dvanácté v sezoně. Nymburk odehrál velmi dobrých 30 minut, ale ani tak svůj součet čtyř výher ve VTB lize nevylepšil, šanci bude mít 12. ledna v Nižném Novgorodu.

Chimki Moskva – ČEZ Basketball Nymburk 94-82 (26-8, 19-27, 24-20, 25-27)

Nejlepší střelci: Vjalcev 17, Popovič 12, Koponen 12 (10 asistencí), Rice 11 – Washington 11, Bartoň 11, Hruban 10, Raivio 10, Simmons 10

Doskoky (útočné): 38 (14) – 33 (15)

Trojky: 8/24 – 9/16

Ztráty: 9 – 13

Fauly: 16-23

Validita: 130-88