Hassan Whiteside se představil světu | Probasket.cz

Hassan Whiteside se představil světu

📁 Články, NBA, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔27.1.2015

Pro mnohé neznámý náhradník Miami Heat Hassan Whiteside prožil v neděli neskutečný večer, který se dokonce zapsal do historie klubu. Za necelých 25 minut Hassan nastoupivší z lavičky zaznamenal triple-double za 14 bodů, 13 doskoků a hlavně 12 bloků! Toto číslo je pro něj pochopitelně kariérní maximum (do té doby 5 bloků). Taktéž se jedná o nejvíce bloků od jednoho hráče v klubové historii Heat. V první čtvrtině překlenul milník 16 000 bodů Chris Bosh. Miami odehrálo toto utkání proti Chicagu, za které válel Pau Gasol s 13 body a 17 doskoky. Samotný zápas ovládlo Miami v poměru 84:96. Další utkání nabídlo souboj dvou megahvězd pobíhajících po palubovkách NBA. Kevin Durant s Oklahomou v něm zavítal do Clevelandu LeBrona Jamese. Kavalíří si připsali šesté vítězství v řadě hlavně díky 34 bodům Jamese. Durant zaznamenal o dva body méně. Utkání shlédlo vyprodané hlediště pro 20 000 návštěvníků. Vyrovnané utkání až do konce měli možnost vidět fanoušci v New Orleans, kam zavítal Dallas. Ani 60 bodů od dvojice Nowitzki-Ellis nestačilo nakonec na týmovou hru Pelikánů. Ty tradičně táhlo duo Anthony Davis (28 bodů, 10 doskoků) a Tyreke Evans (24 bodů. 12 asistencí).

Jamal Crawford předvedl, že i muž ze střídačky může mít klíčovou roli. V utkaní jeho Los Angeles Clippers proti Denveru Nuggets rozhodl o těsném vysledku 102:98 díky 21 bodům ze čtvrté čtvrtiny. Klíčem k úspěchu bylo taktéž dokonalé uzemnění jednoho z nejlépe doskakujích hráčů v celé NBA. Kenneth Faried doskočil za celé utkání pouhé dva doskoky, na což u něj nejsme vůbec zvyklí. V dalším střetnutí přivítal Memphis na domácí palubovce Orlando Magic. Orlando se spíše potácí u dna ligové tabulky a i tentokrát si připsalo porážku. Tentokráte šestou v řadě. V dresu Magic se opět v dobrém světle představil Nikola Vučevič, jenž si připsal 27. double-double v sezóně za 18 bodů a 12 doskoků. Memphis doma s Orlandem prohrál naposledy 23. ledna 2008. Utkání se hrálo přesně v den narozenin veterána Vince Cartera, jenž oslavil 38 let.