Real opět prohrál, ACB ligu vede Malaga | Probasket.cz

Real opět prohrál, ACB ligu vede Malaga

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔17.12.2014

Gipuzkoa Basket – Joventut Badalona 63-66 po prodl. (14-20, 16-22, 13-11, 17-7, 3-6)

Gipuzkoa prohrávala s Joventutem na sklonku druhé čtvrtiny již o 14 bodů, ale zlepšenou obranou ve druhé polovině zápasu dotáhla střetnutí do prodloužení. V poslední čtvrtině nastříleli hráči Badalony jen sedm bodů a trojkou 9 sekund před koncem srovnával na 60-60 domácí rozehrávač Taquan Dean. V prodloužení padlo dohromady jen 9 bodů a spokojenější byli nakonec hosté. Potenciálně vyrovnávací trojku minul v poslední vteřině domácí Jared Jordan a Joventut tím pádem vyhrál 66-63.
Nejlepší střelci: Dean 19, Doblas 13 (10 doskoků), Iarochevitch po 13 – Suton 15 (16 doskoků), Mallet 15

Obradorio – Estudiantes 60-59 (15-20, 18-13, 18-19, 9-7)

Obradorio Pavla Pumprly vydřelo vítězství nad Estudiantes. Hosté stříleli lépe za tři body (48 %), než za dva (38 %). Tým ze Santiaga de Compostella se po šestém triumfu v sezoně drží na příčkách zaručující play off, konkrétně jsou Pumprla a spol. sedmí. Český reprezentant zaznamenal 10 bodů a 2 doskoky.
Nejlepší střelci: Corbacho 13, Pumprla 10 – Rabaseda 16, Salgado 13

Andorra – UCAM Murcia 68-74 (13-15, 19-23, 19-20, 17-16)

Murcia potvrdila dobrou formu této sezony a zvítězila v Andoře. Vyrovnaný duel rozhodovaly drobnosti a zejména individuality v dresu hostí: J.A. Antelo a Carlos Cabezas, kteří brali v rozhodujících chvílích odpovědnost na sebe. Domácím nepomohlo ani 20 bodů ostrostřelce Davida Navarra.
Nejlepší střelci: D. Navarro 20, Green 11 – Antelo 18 (11 doskoků), Cabezas 15

Barcelona – CAI Zaragoza 90-67 (23-16, 24-18, 22-21, 21-12)

Pro pohodové deváté vítězství si dokráčela Barcelona, která zdolala Zarogozu o 23 bodů. Pět domácích borců zaznamenalo 10 a více bodů. Zářil mladý Chorvat Mario Hezonja, jenž kromě 14 bodů předvedl i efektní „windmill“ při smeči. Tomáš Satoranský si zahrál 25,5 minut a nastřílel 12 bodů, k nimž přidal po dvou asistencích i doskocích.
Nejlepší střelci: Pleiss 15 (11 doskoků), Hezonja a Huertas po 14 – Jelovac 15, Katič 10

Laboral Kutxa – Fuenlabrada 77-71 (18-17, 10-20, 22-17, 27-17)

Velký obrat předvedla domácímu publiku Laboral Kutxa. Jistý účastník euroligové fáze TOP 16 prohrával s Fuenlabradou už o 15 bodů, ale výtečná poslední čtvrtina pomohla týmu Ibona Navarra k páté výhře v sezoně. Hosté z Madridu naopak zůstávají předposlední s bilancí 2-9.
Nejlepší střelci: Causeur 15, Heurtel 13 – Panko 23, Burtt 13

Gran Canaria – Tenerife 79-64 (21-25, 21-13, 16-14, 21-12)

V derby o Kanárské ostrovy se radoval domácí favorit z Gran Canarie. Tenerife se drželo na dostřel prakticky 35 minut, až poté domácí rozhodli mač šňůrou 8-0. Herbalife v utkání vyprodukoval pouze 9 ztrát, což svěřencům Aíta Garcíi Renesese výrazně pomohlo. Oby týmy mají nyní bilanci 5-6.
Nejlepší střelci: Tavares a Báez po 13 – Richotti 18, Sikma 11

Bilbao – Real Madrid 89-79 (26-18, 27-14, 22-23, 14-24)

Real Madrid prohrál podruhé za sebou. Svěřenci kouče Pabla Lasa nestačili na rozjeté Bilbao, které se touto výhrou dostalo na čtvrté místo tabulky právě za Real. Královskému klubu se nadařilo při střelbě za tři body (5/26), zatímco domácí potrestali favorita 12 přesnými zásahy zpoza oblouku. Nejvíce se činil lotyšský křídelník Dairis Bertans, jenž proměnil všechny čtyři trojkové pokusy. Domácí vedli místy až o dvacet bodů a hrozící debakl odvrátili zejména Andrés Nocioni a Sergio Llull. Tihle dva hráči se postarali po 34 bodů Realu.
Nejlepší střelci: Hervelle 17, D. Bertans 16 – Nocioni 18, Llull 16

Unicaja Malaga – Sevilla 82-76 (19-16, 12-15, 23-24, 28-21)

Nový ligový lídr se jmenuje Unicaja Malaga. Svěřenci Joana Plazy zvládli lépe koncovku vyrovnaného duelu se Sevillou a slaví jubilejní desátou výhru a posun na první místo. Zářil řecký PF Kostas Vasileiadis, autor 24 bodů. Malaze tak ani nevadilo, že nikdo z jeho spoluhráčů nepřekročil desetibodovou hranici. Ondřej Balvín si tentokrát zahrál 5 minut a doškočil dva míče.
Nejlepší střelci: Vasileiadis 24, Thomas a Kuzminskas po 9 – Hernangómez 21, B. Rodríguez 15

Manresa – Valencia 78-77 (21-17, 16-26, 21-18, 20-16)

Překvapivou výhru slaví Manresa, která si vyšlápla na Valencii. O teprve druhé výhře outsidera v sezoně rozhodl košem dvě sekundy před koncem normální hrací doby Željko Sakič a spustil tak gejzír domácích oslav. Ve Španělsku nekončí spekulace o odvolání Velimira Perasoviče z postu hlavního kouče Valencie.
Nejlepší střelci: Dewar 20, Fotu 14 – Nedovič 20, Lončar 12