Estudiantes setli Real Madrid, prohrála i Barcelona | Probasket.cz

Estudiantes setli Real Madrid, prohrála i Barcelona

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔10.12.2014

UCAM Murcia – Unicaja Malaga 86-96 (17-26, 22-18, 23-26, 24-26)

Malaga se díky porážce Realu dostala na stejnou bilanci (tj. 9-1). Svěřenci Joana Plazy od počátku utkání vedli v Murcii a díky famózní úspěšnosti střelby z pole (69 %) dovedli zápas do vítězného konce. Křídelník Ryan Toolson trefil čtyři trojky z šesti pokusů.
Nejlepší střelci: Antelo 17, Neto 14 – Toolson 21, Vazquez 15 (10 doskoků)

CAI Zaragoza – Obradorio 82-74 (21-16, 24-11, 19-24, 18-23)

Obradorio, tentokrát bez zraněného Pavla Pumprly v sestavě, prohrálo na palubovce Zaragozy. Jednalo se o souboj dvou mužstev s bilancí. Domácí si především zásluhou srbského pivota Raška Katiče a Američana Marcuse Landryho zajistili osmnáctibodové vedení již po prvním poločase. Ve druhé dvacetiminutovce pak pouze zkušeně kontrolovali hru.
Nejlepší střelci: Katič 15, Landry 13 – Corbacho 24, Nankivil 14

Joventut Badalona 81-79 (14-19, 20-25, 24-17, 23-18)

Zlepšeným výkonem ve druhém poločase si basketbalisté Joventutu sedmý triumf v této sezoně. Po dvou minutách třetí čtvrtiny to ale vypadalo stále velmi bídně: Rozehrávač Gran Canarie Albert Oliver trefil poměrně těžkou trojku a hosté vedli už 50-35. O deset minut později čistého času ale bylo v Badaloně veseleji: Goran Suton snížil na 66-68 a v druhé polovině této čtvrtiny domácí šňůrou 10-2 definitivně ovládli duel.
Nejlepší střelci: Miralles 14, Hannah 11 – Oliver 19, Kuric 13

Gipuzkoa Basket – Bilbao 80-67 (25-16, 23-16, 16-20, 16-15)

Bilbao překvapivě podlehlo San Sebastianu, což znamená jediné. Baskové odešli v této sezoně poraženi teprve potřetí. Hráči Gipuzkoy se trefili hned třináctkrát za tři body a daleko lepším týmem byli zejména v první půli, kterou získali poměrem 48-32. San Sebastian má nyní v ACB lize tři vítězství a sedm porážek.
Nejlepší střelci: Dean 19, Díez 16 – Colom 16, Todorovič 12

Valencia – Laboral Kutxa 85-70 (22-17, 30-10, 15-18, 18-25)

Ve šlágru kola se střetli dva euroligoví zástupci – Valencia a Laboral Kutxa. Oba týmy jsou nyní v útlumu, ovšem po zápase byli spokojenější domácí hráči. Perasovičův soubor tentokrát spoléhal na středoafrického křídelníka Romaina Sata, jenž domácí vedl k výhře 19 body. Pět hráčů Valencie zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Kutxa nezvládla zejména druhou čtvrtinu, jíž San Emeterio a spol. prohráli 10-30.
Nejlepší střelci: Sato 19, Lončar 16 – D. Bertans 16, Shengelia 13

Sevilla – Barcelona 85-74 (23-19, 20-17, 22-18, 20-20)

První překvapení tohoto kola se zrodilo na účet mistra z Barcelony. Katalánci byli ve Seville horším týmem a hlavně nedokázali zastavit skvěle hrajícího centra Hernangómeze. Ten zaznamenal 29 bodů a 13 doskoků. S validitou 43 byl zvolen nejužitečnějším basketbalistou 10. kola. Ondřej Balvín se na palubovku podíval na 7,5 minuty a zaznamenal pouze dva fauly a dvě minuté střely. Jeho kolega z české reprezentace Tomáš Satoranský si zahrál 15,5 minuty a vstřelil dva body, doskočil pět míčů a třikrát přihrával.
Nejlepší střelci: Hernangómez 29 (13 doskoků), Porzingis a Woodside po 13 – Huertas 17, Tomič 16 (10 doskoků)

Iberostar Tenerife – Manresa 66-62 (19-9, 15-22, 15-18, 17-13)

Na posledním místě zůstává s pouhou jednou výhrou Manresa. Tým trenéra Martíneze prohrál 62-66 v Tenerife. Marc Garcia nejprve důležitou trojkou snížil domácí manko v polovině poslední čtvrtiny na 55-56 a 18 sekund před koncem Javier Beirán rozhodl další trojkou o domácí výhře. Tenerife poté situaci jistilo z čáry trestného hodu.
Nejlepší střelci: Sekulič 17, Sikma 12 – White 19, Fotu 16

Fuenlabrada – Andorra 88-65 (17-14, 25-14, 31-20, 15-17)

Vcelku jednoznačeně odešel poražen i nováček z Andorry. V souboji týmu ze spodní části tabulky se radovala Fuenlabrada. Nejlepší výkon v sezoně předvedl křídelník Fuenlabrady Andy Panko, jenž nastřílel 30 bodů a doskočil 8 míčů. Domácí stříleli rovněž výtečně za tři body, trefili se jedenáctkrát z 22 pokusů.
Nejlepší střelci: Panko 30, Baron 15 – Bogris 16, D. Navarro 11

Estudiantes – Real Madrid 89-84 (16-20, 20-25, 26-21, 27-18)

Pořádnou ostudu si v derby s Estudiantes uřízl Real Madrid. Hosté sice vedli ještě těsně před koncem třetí čtvrtiny o sedm bodů, ale Javier Salgado trojkou z velmi dlouhé vzdálenosti snížil na čtyřbodovou ztrátu Studentů. To domácí borce nakoplo a poslední čtvrtina patřila jim. Získali několik důležitých útočných doskoků a v zápase házeli nevídaných 51 trestných hodů. Realu nepomohlo ani 21 bodů a 8 doskoků Felipa Reyese. Královský klub tak v ACB lize poprvé prohrál.
Nejlepší střelci: Martín 19, Salgado 15 – Reyes 21, Bourousis a Mačiulis po 14