VTB liga: Nymburk po 13 měsících zvítězil venku! | Probasket.cz

VTB liga: Nymburk po 13 měsících zvítězil venku!

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔9.11.2014

Nymburk posílen vítězstvím v Eurocupu nad Římem odletěl k sedmému zápasu VTB ligy do Finska, kde jej čekal souboj s tamním nováčkem prestižní soutěže, celkem Bisons Loimaa. S ofenzivně laděným soupeřem se dala očekávat gólová přestřelka, což se od prvních minut potvrzovalo. Oba týmy si nelámaly hlavu s obranou a výsledkem bylo vední Bisons po první čtvrtině 25-23. Od druhé čtvrtiny se k fantastickému výkonu rozehrával nymburský PF Christian Burns, jenž celkově v zápase zaznamenal 25 bodů a 6 doskoků. V domácím dresu se nenechala zahambit prakticky celá základní pětka, leč s lavičkou to už tak slavné nebylo. Náhradníci finského týmu nastříleli pouze 16 bodů, oproti nymburským 30. Přesto šli do kabin spokojenější Bisons, kteří vedli 48-42.

Hosté ale začali třetí část ve velkém stylu a po šňůře 9-2 dokonce chvilku vedli 51-50. O všechny body této série se postaral právě Chris Burns. Domácí však opět převzali otěže utkání a třemi trojkami v řadě otočili na 59-54. Posledních sedm minut duelu však patřilo českému mistrovi: Trojky Burnse, Welsche a Hrubana dostaly Nymburk na koně a zkušený tým si své vítězství už pohlídal. Ve VTB lize zvítězila Kemzurova družina po dlouhých 13 měsících! Double – double za 10 bodů a stejný počet asistencí předvedl Jiří Welsch, 15 bodů (5/6 z pole) přidal Vojtěch Hruban. Nymburští navíc trefili 11 z 21 trojek a za dva body stříleli také skvěle (63%). Příští utkání čeká české šampiony příští neděli, kdy od 16:00 přivítají ve svém Sportcentru Volgograd.

Bisons Loimaa – ČEZ Basketball Nymburk 85-93 (25-23, 23-19, 18-22, 19-29)

Nejlepší střelci: Ahonen 20, Johnson 15 (10 asistencí), Hummer 14 (12 doskoků), Nelson 13, Makalainen 9 – Burns 25, Hruban 15, Simmons 14, Washington 12, Welsch 10 (10 asistencí), Houška 10
Doskoky (útočné): 31 (9) – 30 (8)
Trojky: 7/16 – 11/21
Ztráty: 11 – 14
Fauly: 25 – 18
Validita: 101 – 106